BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Nagant »

A ten ASUS Fan Xpert je k dispozici i samostatně, nebo jen jako součást AI Suite?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Kiron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2013

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Kiron »

Nagant píše:A ten ASUS Fan Xpert je k dispozici i samostatně, nebo jen jako součást AI Suite?
Já ho jako samostatně nenašel..
Kiron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2013

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Kiron »

DOC_ZENITH píše:Tak klasicka, musíš prostě zkoušet.

Dej do ram 1,2v dej ručně časování 15-16-16-36-1T a začni zvedat takt, napřed 2400 pak 2667 pak 2933. Po každym úspěšnym OC si ulož profil do biosu a jdi vejš. Až ti to někde nenaběhne zkus zvednou voltáž na 1,35v a zkus to znova, pokud nic tak se vrať na poslední stabilní hodnotu, tam dej těch 1,35v a začni snižovat latence.

To je takovej základ aniž bych se rozepisoval na celou stránku no, pro začátečníka to bude stačit. Ale napřed by jsi měl vyřešit ten fakt že tvůj systém je nestabilní, dokud nebude OK tak nemá smysl taktovat.
Tak jsem po všech těch problémech si s tím hrál a zatím mám 3066Mhz stabilních při 1.365V (při 1.20V to padalo) a časování na 16-18-18-38.
S tím časováním si nejsem úplně jistý co a jak moc snižovat či zvyšovat, trošku jsem pročítal zas nějaké fóra a tohle byl takový základní setting kterého se držím.
Nějaké doporučení? :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Heh, z tebe se tady někteří zblázněj, ty vůbec nevíš co děláš ale už ti běžej starý 2133Mhz ramky na 3066 a jsou tu tací co maj 3Ghz Ramky a na Ryzenu jim nejdou vejš než 2667. :P

Hele časování určitě nezvedej, u časování platí opak toho co frekvence, ala čím menší čísla, tím lépe. Zde už to ale bude ladění detailů a bude to chtít hodně testovat stabilitu při každym kroku.
Kiron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2013

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Kiron »

DOC_ZENITH píše:Heh, z tebe se tady někteří zblázněj, ty vůbec nevíš co děláš ale už ti běžej starý 2133Mhz ramky na 3066 a jsou tu tací co maj 3Ghz Ramky a na Ryzenu jim nejdou vejš než 2667. :P

Hele časování určitě nezvedej, u časování platí opak toho co frekvence, ala čím menší čísla, tím lépe. Zde už to ale bude ladění detailů a bude to chtít hodně testovat stabilitu při každym kroku.
:D :D To raději neříkej dvakrát, třeba to krachne viď, jako jde asi i o to, že kdyby naopak nic neunesli, tak co by to bylo možné, tak bych kupoval asi nové, neboť ty rozdíly v FPS mezi 2133Mhz a 3k+ jsou poměrně velké až jsem se sám divil :D Jinak nechávám stabilitu běžet vždy nějaký čas a zatím to vypadá dobře. Když jsem to zvedal při 1.20Ghz tak jsem vydržel jen na 2667 a dal mě to nepustilo a jestli si dobře vzpomínám, tak stabilita byla v pohodě, ale zhruba po hodině nějakém hraní to padlo, tak uvidíme jak teď.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, kdyby šlo o voltáž, ala pro stabilitu by jsi potřeboval ještě trošičku přidat, tak jako naprosté maximum si dej 1,4v, nad to nechoď nikdy.
Kiron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2013

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Kiron »

DOC_ZENITH píše:No, kdyby šlo o voltáž, ala pro stabilitu by jsi potřeboval ještě trošičku přidat, tak jako naprosté maximum si dej 1,4v, nad to nechoď nikdy.
Jup, četl jsem, že s tím být velice opatrný. Dobře, uvidíme, tak podám report v následujících dnech jak to vypadá :D :)

Zas pár let zpět jsem nějaké OC procesorů dělal a zkoumal to, furt teda nic odborného, ale tak trošku asi vím, jen v těch ramkách jsem se nikdy nešťoural, to jsem měl ještě DDR3 asi 1600Mhz jestli se nepletu a stačilo to.

Edit: Tak zatím vše běží v pořádku..
Kiron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2013

Re: BSOD - Ryzen 5 3600 + Crosshair Hero VI

Příspěvek od Kiron »

Stále vše v pořádku bez jediné známky nestability, tak asi se mi to podařilo úspěšně aniž bych věděl co přesně dělám no :D

Nastavení na 16-18-18-38 s napětím 1.365V.
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“