Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
wojmirek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od wojmirek »

Dobrý den, vlastním notebook Asus X540L a neustále mi vypadává Wifi připojení. Občas je období kdy Wifi nevypadne např. celý týden, ale občas vypadává téměř co hodinu.

Název síťového adaptéru: Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter.
Ovladač je aktuální. Ostatním zařízením kromě zmíněného NTB funguje Wifi bez problému. Zkoušel jsem reinstall OS (Windows 10), problém však přetrvává.

Někde jsem četl, že některé notebooky nepodporují určité čísla kanálů. Nastavil jsem stabilně kanál č. 12 a problém stále přetrvává - občas funguje/ občas ne.

Říkal jsem si, zda-li nebude vadná síťová karta v NTB, prozatím jsem ji jen odpojil a připojil znovu, nic se však nezměnilo. Označení síťové karty: Asus AW-NB130H.

Měl by někdo nějaký nápad, co by mohlo toto časté vypadávání Wifi způsobit?
Díky.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od werygood »

Ostatní zařízení připojené ke stejnému routeru fungují OK? Měl jsem podobný problém, ale chyba byla v routeru.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od Natural »

Takové problémy může způsobit dns cache.
Zkus nejdříve do příkazového řádku napsat "ipconfig /flushdns". Případně zkus google tcpip reset.
wojmirek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od wojmirek »

werygood píše:Ostatní zařízení připojené ke stejnému routeru fungují OK? Měl jsem podobný problém, ale chyba byla v routeru.
Ostatní zařízení fungují naprosto bez problému. Cca 3 telefony a další 2 NTB nemají s připojením vůbec žádný problém.
Natural píše:Takové problémy může způsobit dns cache.
Zkus nejdříve do příkazového řádku napsat "ipconfig /flushdns". Případně zkus google tcpip reset.
Díky vyzkouším, každopádně jak říkám, byl kompletně naformátovaný a přeinstalovaný OS, v mezipaměti by tedy nemělo snad nic zůstat.
''MOJE STARÁ'': ASUS G55VW
''MOJE MLADÁ'': ASUS Zephyrus G14
Můj projekt náhodných generátorů:
https://randomgen.eu/cs/
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od killerek »

Muzes ještě zkusit nejakou USB wifi, jestli bude drzet signal.
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od ttx »

Ak sa skutočne odpája od AP a nielen tak, že nejde internet a ping na IP adresu AP normálne funguje, tak vyskúšaj vypnúť BT.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od MV »

Ve vlastnostech té wifiny v devicemanageru zkoukni, jestli tam není zapnutý nějaký power saving mód, kdyžtak ho vypni a nastav vysílací výkon na maximum.
No a pak bych jako alternativu koupil rovnou nějakou kartu s ac (do budoucna) https://www.ebay.com/itm/867Mbps-Wirele ... Sw-ixdSqEq
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávající wifi na NTB (Asus X540L)

Příspěvek od Natural »

Aha, promiň to jsem přehlédl. Zkus Teda naopak nastavit na nb ip adresu na pevno.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“