Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Hajadlo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Hajadlo »

Ahoj,
sháním noťas hlavně na práci, dělám hlavně s databázema, několik zapnutých streamů a minor scriptování.
Displej by se mi hodil spíš větší takže 15/17" a lepší jak basic TN panel.
Minimálně 8GB RAM, SSD určitě a s numerickou klávesnicí.
Přesouvání je jednou za 3-4 týdny, povětšinou bude na stole vedle dalšího monitoru.
V tuto chvíli na něj ani nespěchám, takže pokud by měly být lepší podmínky pro koupi do několika měsíců, tak si rád počkám.
Díky za jakékoliv návrhy!
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od orgasmic »

Návrh je takový, obšťastni nás návštěvou, až to bude aktuální.
Asus Rog Strix G18
Hajadlo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Hajadlo »

Je rozdíl mezi slovem akutní a aktuální. Chtěl bych si pořídit notebook nejlépe teď v žáří ale jelikož se nevyznám v trendech etc, tak nevím jestli je toto výhodná doba na koupi a zda by se nevyplatilo počkat například do listopadu.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od python.p »

... jojo vyplatí se počkat do listopadu, ale toho příštího roku, až začnou lést ceny nahoru skrze vánoce.

Potřebuji něco, kupuji hned. Chci špekulovat, špekuluji a špekuluji a špekuluji ...
Hajadlo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Hajadlo »

Nechápu úplně tuto debatu o tom, že jsem ochoten počkat pár měsíců, když se ptám teď, tak bych ocenil aktuální rady a PŘÍPADNĚ kdyby byl nějaký vetší důvod si počkat další 1-2 měsíce, tak s tím nemám problém, proto jsem říkal několik měsíců.
Takže to zopakuji, chtěl bych si pořídit notebook nejlépe v září tohoto roku, poradili byste mi s výběrem? Děkuji!
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Shaquille »

Nastava/blizi se obdobi BTS (back to school - zari) a BTU (back to university - rijen), kdy prodejci obvykle na toto obdobi pripravuji zajimave cenove nabidky.
Pokud chces doporucit stroj, je idealni napsat cenovy limit...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
g-ice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. led 2019

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od g-ice »

Přijde mi že u noťasu je dost těžké poradit, jedna věc jsou komponenty ale člověk nikdy neví jak to funguje jako celek... hlavně chlazení/klávesnice atd... Takže já osobně bych doporučil koukat na recenze kde to lidi opravdu prověří (včetně chlazení atd)...
PC - Ryzen 5800x3D@Arctic freezer 360 II - Asus x570 gaming-e - Gskill tridentZ Neo 3600@CL14- SX8200 pro 1TB - Sapphire Nitro+ 7900XTX - Soundblaster X3 + Mackie CR4 - Define 7 - Supernova G3 850w - Asus MG278Q
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od orgasmic »

Asus Rog Strix G18
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od python.p »

Shaquille píše: Pokud chces doporucit stroj, je idealni napsat cenovy limit...

Psal do 20.

Nicméně můžeš být až 30 dní bez notebooku? Ať se teda někam pohneme.
Hajadlo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Hajadlo »

30 dní není problém, právě proto jsem se ptal zda je lepší trochu počkat.
S tou cenou, napsal jsem ji jenom do názvu topicu, měl jsem to zmínit i v samotným postu, moje chyba.
Díky Pythonovi že zmínil správý limit do 20 000,-
edit: Vím že Acery mají povětšinou nejlepší poměr cena/výkon ale nemám s nima nejlepší zkušenosti v rámci poruchovosti etc. Změnila se tato situace za těch 4-5 let co jsem neměl Acer noťas? Možná bych uprostřednostnil něco s dobrou konstrukcí a spolehlivostí za cenu výkonu.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Shaquille »

prehledl jsem nadpis... Python nemysli jestli s nakupem pockas 30 dni, ale jestli potrebujes NBD zaruku, at nemusis v pripade poruchy byt az 30 dni bez stroje.
Zmenila, Acer ma jeden z nejlspich servisu v CR a funguje jako jakykoli jiny notebook stejne kategorie.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od python.p »

Acer má dneska podle mě nejlepší servis, je v Brně a většinou stihají vše do tejdne.

Nicméně jak píše Shaquille. Jedná se mi o to jestli potřebuješ NBD - tedy záruku kdy ti do druhého dne někdo notebook opraví, nebo minimálně dá náhradní.
Hajadlo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od Hajadlo »

Aha, to je super o tom servisu. Tak já trochu přiblížím svoji situaci.
Na práci budu mít hlavně PC, které mám doma, akorát jsem v poslední době uvažoval, že místo stěhování komplu když potřebuju nechat psa o samotě, bych si akorát koupil noťas, který bych použil i když budu jednou za čas u rodičů přítelkyně, občas na dovolené, kde chci taky pracovat
Takže není problém čekat na opravu 30 dní, protože se dokážu přispůsobit.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od python.p »

Tak vem klidně to co radí orgasmic. Je to fajn stroj.

Otázka, jestli se třeba nepodívat po starším kousku se zárukou a tu pak třeba prodloužit... Pokud je to jen jako náhradní řešení.

Jenom škoda, že HP nedává do 15" modelů numeriku, stejně jako Lenovo a Dell. (EliteBook, Lattiude 7xxx a ThinkPady T) Protože 17" vážně nedoporučuji, to už nejde normálně přenášet.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook na práci (integrovaná grafika) do 20k

Příspěvek od orgasmic »

U Acer se dá rozšířit levně záruka na typ NBD. Stojí to většinou kolem 1500 na 3 roky.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“