Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, mám pc s grafikou amd GA 7950 a od kámoše mám možnost získat takřka zdarma stejnou grafiku. Grafiku jsem si půjčil na test a chtěl jsem ji zapojit do crossfire (zatím jen pro test jestli to naběhne, mám slabý zdroj, tak než ho objednám abych to vyzkoušel).

Zapojil jsem to a propojil jedním můstkem. PC naběhlo (bios tedy něco křičel, že konfigurace není kompatibilní, ale pak už ok). Jenže windows vidí jen tu původní grafiku a tedy crossfire nezapnu.

Nevíte čím by to mohlo být? Druhý slot je tedy bohužel jen v režimu 4x (deska GA Z77-D3H).

Má vůbec smysl se ještě o něco snažit, nebo mám grafiku s poděkováním vrátit?

Díky
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od killerek »

CF je stejne mrtve, vůbec se tim netrap.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Václav Sedlář »

jj, díky, už jsem ji vyndal a vrátím ji. Zjistil jsem, že se ani netočily ventilátory. Může to být tím, že jsem neměl už volný 1x 8pin a 1x6pin a tak sjem přes redukce do molexu to připojil na 1x6pin a 1x6pin?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Atapi »

Ne bez zátěže by to mělo normálně fungovat, to by spíš třeba ta redukce shořela nebo se zdroj vypnul (levnej shořel), kdyby to bylo přetížený.
Spíš bych koupil novou/jetou levnou grafiku (570/1060, spíš lepší) než krmit dvě tyhle monstra a kupovat kvůli tomu novej zdroj, výsledek by byl dost mizernej.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, nemělo, pokud karta nemá zapojené všechny napájecí konektory vůbec se nespustí. Pokud má 8-pin nestačí do něj zapojit 6-pin. Tzn normální chování.

Jinak s Crossfire vůbec neztrácej čas, je to mrtvá věc se kterou se už do budoucna nepoužívá, a 7970 nemá žádnej frame pacing tzn obrovskej microstutter i když to funguje.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Václav Sedlář »

jj, díky všem, vzdal jsem to. Zde lock...
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Atapi »

DOC_ZENITH píše:Ne, nemělo, pokud karta nemá zapojené všechny napájecí konektory vůbec se nespustí. Pokud má 8-pin nestačí do něj zapojit 6-pin. Tzn normální chování.
U spousty karet to normálně funguje, někde to je hned za konektorem pospojovaný úplně všechno dohromady (země a 12V zvlášť obv), takže by to běželo i na dva dráty, minimálně chvíli a nebo v idle. :D Ale samozřejmě je hovadina s tím laborovat už jen kvůli crossfiru.
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od havli »

Ja jsem myslim videl jedinou kartu, kde 6pin misto 8pinu normalne fungoval... a to hned tu uplne prvni, tj. HD 2900 XT.

Napriklad Asus HD 7970 DC2 pozaduje dva 8piny, a kdyz je nezapojis, tak se s tebou vubec nebavi.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jsem taky ještě neviděl kartu kde by to nebylo hlídaný. 2900XT jela bez toho ale věděla o tom a pokusila se zablokovat overclocking v CCC. Já všechny starý karty mimo záruky ručně letuju a proletovávám 12V a země k sobě abych se právě se zapojovánim pak už nemusel zabejvat.

Jediný co neni hlídaný jsou obvykle CPU power piny na MB kde jeden 4-pin obvykle stačí pro vše, už jsem ale viděl i board kterej měl 2x8-pin u LGA1151 a nepostnul bez toho, doufejme že se tento mor nerozšíří.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Atapi »

Tak jsem měl asi luck, měl jsem tak dvě a obě fungovaly, oc nebo tak jsem teda nezkoušel.
Obrázek
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Václav Sedlář »

No je zvláštní, že moje karta má 2X 6pin a ta půjčená, úplně stejná. Jen revize jiná, měla 1x8 pin a 1x6 pin a k tomu chladící plech u napájecí části... Myslel jsem, že to bude propojené, ale asi ne
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jsou různé revize, tohle nebylo pro Gigabyte v AMD grafikách vůbec dobré období (u NV paradoxně ano ale dát na 670 ref PCB z 680 neni žádnej um) tyhle Radeony hořely a VRMka pukaly jak popcorn. Hodně jim pomohl do hrobu mining ale spousta měla zhnědlé PCB pod VRM i jen z hraní na defaultu a to i ta druhá chlazená verze převzatá z 7970. Obvzláště Ghz edition a 280X co tankovala 1,25v default byla hrůza. Tyhle karty si gigabyte vytrýny nedá.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Crossfire - 2x 7950 - systém vidí jen jednu grafiku

Příspěvek od Václav Sedlář »

No ták já musím zaklepat, ale jsem max. spokojený - kartu mám už přes 5 let z aukra a pořád statečně hry tahá... Je to nějaká oc edice s 3 ventilátory.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“