Co kupovat z druhé ruky?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Co kupovat z druhé ruky?

Příspěvek od Lajnhard »

Ahoj, chci si udělat upgrade PC. Finanční situace kvůli dovolené a rekonstrukci mi ale neumožní si koupit nové hračky. Rád bych koupil CPU, Mainboard a paměti z druhé ruky a proto se vás ptám co bych měl v dnešní době tak hledat aby mi to běželo na rok nebo dva, potom si budu upgradovat vše. A ne nemůžu počkat, moje i5 2500k(4,5GHz) už nestíhá a nechci se trápit i kdybych měl vše kupovat už za rok.

K těmto komponentům:
gtx970
650W zdroj
Intel SSD 540s 120GB
Seagate Desktop HDD - 500GB

tzn. za cpu, mb a paměti za +- 6000
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kupovat z druhé ruky?

Příspěvek od mlrs »

Ahoj, to co chces a za jake penize chces..tezky - ale zrovna ted jsem tu videl Ryzen 5 2600 + desku + 16GB ram za 5000, ale uz je to prodany.
Jinak ta tvoje nataktovana i5 te geforce proste staci a upgradem si podle me moc nepomuzes.
Jeste co, tak by sel treba sehnat i7-3770K - to by bylo fajn a na zbytek se bud vykaslat nebo dokoupit Ramku (pokud mas jen 8GB, to nepises).
Dalsi varianta je nejaky vybehovy Ryzen 5 1600X (nebo 2600) za 2900kc (novy) + deska a ramky - tam si pomuzes, ale u nekterych her ztratis - to zalezi na prioritach.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Co kupovat z druhé ruky?

Příspěvek od crashPC »

Podle mého: Desku vždy novou nebo zánovní, průkazně koupenou před méně než měsícem. Grafiku to samé. CPU buď netaktovatelné, nebo prokazatelně neutaktované k smrti, nikoli "náhodně co mi přijde pod ruku". RAM by mohly fungovat, po tom co je proklepneš na nejméně týdenní záruce od prodávajícího.
Jinak ptát se prodejců na doplňující fotky, otázky, printscreeny, a nejlépe si zatej osobně.
Takhle jsem koupil nový nerozbalený Ryzen 2600X za 3000Kč. Ale chce to svižnost, šikovnost, a úsilí. Samo se to dobře nekoupí.

Ve Tvém případě bych to viděl na přišetření, protože aby to za něco stálo, tak to bude Nová deska 2300Kč, Ryzen 3600 z druhé ruky 4200Kč, a RAM přes 2000Kč do začátku (16GB). To je 8500Kč.
Zdroj máš jak starý? Pokud je nějaký utýraný, tak bych s ním nový počítač moc dlouho neriskoval.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Co kupovat z druhé ruky?

Příspěvek od werygood »

Tu na fóru je pár prodejců, o kterých se ví, že jsou solidní. Takhle jsem koupil použitou 1060 a "nový" i7-8700K (bez krabičky) za dost dobré ceny. Tím, že mining mánie teď opadla, tak by ani s GPU nemusely být nějaké problémy - ale běžící záruka je vždy velké plus.


//Th - promaz, bazar je jinde
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“