GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mstK »

Tak jsem si dopoledne hral s taktovanim a dostal jsem se na jadre na +110MHz a na pametech +900MHz coz se zda stabilni. Max boost zacina na 2070, ale prakticky okamzite pada na 2050-2040, kde se chvili drzi a pak to klesa dal az na 1995-1980, kde se to drzi vetsinu casu. Po dosazeni teploty nad 70°C to obcas pada az na 1960. Fany jsou do 40% otacek neslysne, do 50% temer neslysne, a pak uz se to zhorsuje, na 100% je to az nesnesitelne, takze jsem si udelal vlastni krivku, ktera zatim vypada, ze to na 50% otacek udrzi do 80°C bez problemu. Zatim spokojenost.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

To zní taky skoro jako výhra v sillicon lottery. Gratuluju. Ano, grafika umí i nemile překvapit, když to s chlazením přeženeš. Ale tak dobré je, že je tam pro všechny to správné rozpětí. Jak má výrobce vědět, co je snesitelné, a co ne, žejo... :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming X TRIO >>
msi-rtx-2070-super-gaming-x-trio-perfmarks.jpg
[/url]
Fakt špatná není, jen ta cena :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

Dik za recenze ještě by to chtělo Asus 2070S strix.Rozhoduju se mezi těmahle dvěma.Asi bych to trio vzal,
ale nedostanu pod něj tu podpěru.Časem budu dělat upgrade ale ted tam vadí zvukovka:(
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

Hele ta podpěra není nutná, já to MSI TRIO 2070S instaloval dnes i když do "starého" PC jelikož stále čekám na max verzi tomahawku B450. Podpěru jsem nedal a karta drží krásně a nezdá se že by tam byl nějaký velký tlak na pcie konektor. Jinak (ne)hlučnost je skvělá! Otevřená bočnice, v zátěži max 66 stupňů a kartu jsem slyšel jen lehoučce když jsem vypl zvuk ze hry. Az ji zavřu do nové skříně neuslyším nic takže velká spokojenost.

Nějaké větší dojmy a vysledky napíšu az bude v novem pc.
Naposledy upravil(a) Migl dne čtv 19. zář 2019, 14:57, celkem upraveno 2 x.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@ŠakaL: Ta Strixka bude určitě dobrá také, ale Asus bohužel žádný sample do ČR nepřivezl, takže s recenzí musím čekat, než se nějaká vhodná objeví na Alze :(
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bouner »

Měl jsem doma gigabyte chvíli, a provozní vlastnosti byly fajn. SW klasicky dělanej nějakým klučinou na základce ale i tak nějaké nadchnutí z toho nebylo. Karta je klasicky o generaci výkonější a tím to hasne. DXR a DLSS je propadák za příplatek a zatím se to určitě nevyplatí kupovat. Mno, vidím to tak že minimálně rok na 1070 vydržím ještě pokud neumře.
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

Budu menit gtx960 za 70S,staci ty ovladace jenom preplacnout nejnovejsima nebo pred vypnutim odinstalovat ty stary?
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Mělo by to stačit přeplácnout. Nic se nestane než to, že maximálně pojedeš chvilku na 720p, FullHd nebo něco mezi...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Pri permanentni vymene GPU neni na skodu ovladac odinstalovat (klidne pouzit i DDU) a odebrat kartu ze spravce zarizeni. Vypnout PC a vymenit kartu.
Obrázek
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

Jo stačí to přeplácnout (ale odinstalace je asi lepší, jak píše Hladis) a pak v Gforce experience čistá instalace, takhle jsem to provedl když jsem jí dával na chvilku do původního pc. Teď už je od pondělka na nový ZD v nové skříni a nevím o ní (MSI gaming x trio) opravdu best tichá karta se super výkonem.. včera gears 5 s hd tekturama, vše na ultra, něco na insane 4k rozlišení 55-60fps což jsem docela koukal, naopak control s rtx stále nic moc.
Zatím nejvíc 1980Mhz a teplota nepřesáhla 69 stupňů. Je to pěknej macík ale vypadá i s tou podpůrnou pacičkou skvěle.

Akorát mi překvapilo že už v 50 stupních vypne fany a pak se chladí pasivně, čekal jsem že se vychladí alespoň na 35 stupňů
Naposledy upravil(a) Migl dne sob 28. zář 2019, 10:30, celkem upraveno 2 x.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Jojo, vypíná to pozdě. Ale má to důvod. Ono se to v pasivu umí na těch 45-50 nahřát. Tak aby to furt nespínalo, bylo potřeba ten limit mít nahoře. To mi štve, protože pak to umí idle PC s vypnutejma větrákama nahřát hodně. Tož ten prostřední tišší větrník točím ma neslyšných cca 20%. Pak je všechno studený.
Naposledy upravil(a) crashPC dne sob 28. zář 2019, 00:31, celkem upraveno 1 x.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

A jo, pak to tedy dává smysl. Ty můžeš pouštět jen prostřední? Kde jsi to nastavil, nebo to jde jen u tvého Gainwarda?
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Jo, když nechám jet jen CPU větrák, skříň se zahřeje neskutečně. Fakt špatný. Když zapnu větrák na GPU na 15-20%, o dost se zlepší teploty v celém case, a po zapnutí zadního za CPU pak obojí padá i k 31 stupňům v idle. Nechci mít roky na CPU i GPU a desce v idle 50-55 stupňů. To je 4x životnost dolu...

Ventilátory reguluji v Expertool pro Gainward GK. Řekl bych si, že MSI Afterburner by to mohl umět taky. Zkus prohledat profily a nastavení...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

No..tak Strix 8G sem zkousel asi tri hodky gta5 a witchera vic toho nemam na disku,vykon hezkej ale je to děs.Asi tezkej coil whine,v idle ok ale v zatezi je to nesnesitelny.Zkousel sem oba mody, fany mi vubec nevadej i kdyz performance mode sem tam toci nesmysly 1600-1700ot tak furt je horsi poslochat ty pazvuky.Quiet mode otacky uplne bez problemu ale nejak mi to spinani ve hrach tady blbne,kdyz se sepl vetrak tak se zaroven hned vypina cca kazdy 2sec ukazoval mi to i afterburner a takle to proste bezi.. na tohle zejtra jeste mrknu ale mam chut tu kartu vratit.Na 960ce mi to delalo podobnej zvuk tam sem to neresil tady je to tak 3x horsi.

https://www.youtube.com/watch?v=a99Hq77vR3Y
https://www.youtube.com/watch?v=CsudFWd6EcE
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud máš flakt hlasitej rušivej coil-whine tak jí vrať do 14 dnů a při vrácení to radši oznam ať nejde dalšímu. Nic jinýho se s timhle nedá dělat (krom přeletování cívek). Neni žádné řešení, prostě smůla na kus.
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

Preletovani civek? takze se da neco delat,proc to takle nejde uz z vyroby kdyz je to znamej a castej problem.Ted se docela bojim koupit neco dalsiho.Je tohle normalni chovani vetraku ,ze se furt vypina? to je dalsi rusivej zvuk v idle slysim to i pres vetraky a nejde s tim nic udelat.
Obrázek
Pasivne se ta karta neuchladi za 5 min sem tam mel 62° a slo by to i vejs (mam teda nastaveno max.vykon v ovladacich).Pak sem zkousel udelat krivku v AB ale chova se to stejne.Proc si to nemuze menit otacky aniz by se to vypinalo.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mstK »

Tak si v afterburneru nastav vlastni krivku a nech to v idle bezet treba na 20-30% podle toho kolik to nejmin zvladne. Slyset to nebude. Ja mam na moji gigabyte na 30% otacek v idle teploty do 35°C.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Taky tak. Je dobré, když se tam přece jenom něco vrtí.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

To jo 60°+ v idle je moc,960ku sem mel pasivne na 38 :D jak sem psal ja tu krivku delal ale nepomohlo to.. zda se ze do nejakejch 60° to reguluje teplotu tak ze to ty vetraky zapina/vypina cca kazdy 2 vteriny nad tuhle teplotu uz to bezi normalne.Nevim je to divny ale narazil sem na video 2070 strix kde mu to delalo to samy i s tim zvukem.Jeste je mozny ze to dela ten quiet mode zejtra zkusim udelat krivku na performance.

edit: tak ty vysoky teploty v idle delal max. vykon v ovladacich,vratil sem to na optimalni po restartu se karta podtaktuje a mam tam 47 stupnu,to uz je ok.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“