Metro: Exodus

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od durod »

V kostele na Volze jsou zamceni vesnicane, lze je nejak vyslobodit?
Na zacatku kluk rikal, ze mam sebou vzit stryce, kde ho mam hledat?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Red Devil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2004
Bydliště: Hořešovičky(Kladensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Red Devil »

Hoši dotaz, u ty lokomotivy, rozjede se nastoupime ale vybouchne to, co je spatne?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od AllowedCry »

co? :?

E// hlavně tě ta lokomotiva pronásleduje celou hru, tak by nebylo špatné upřesnit svůj dotaz.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Red Devil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2004
Bydliště: Hořešovičky(Kladensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Red Devil »

Uplne na zacatku jak ni ukradnem
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Still.Lord »

Musíš něco udělat s kotlem, jinak bouchne, co si matně pamatuju :)
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ŠakaL »

chystam se na Metro, kolik GB to taha na steamu?
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
knedla
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. srp 2003

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od knedla »

Na steamu 0 GB a na Epicu 59 GB.
Gigabyte B 660 gaming X, intel i5 12 600, 850 W MSI, MSI RTX 4070 Ti trio Gaming X
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od racecar »

Niektori to stihli kupit aj na steame, ten zvysok si musi vystacit s epic fail store.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ŠakaL »

Ja myslel ze to tam uz je..dival sem se na to predevcirem a myslim ze tam byla i cena,dnes uz neni.
Na steamu bych to koupil,takle to koupim taky ale na epicu to nebude ;-)
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od fmx rider »

V rámci xbox game pass ultimate, si to může kdokoli zahrát za 25,9kč :)

Já váhám, jestli to hrát teď na GTX 1070, nebo to dát až někdy příští rok na teoretické RTX 3070 s RT featurama. Navíc má vyjít ještě jedno DLC, tak asi počkám...Předchozí díly jsem nehrál, ale Exodus mě láká.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Paul »

fmx rider píše:V rámci xbox game pass ultimate, si to může kdokoli zahrát za 25,9kč :)

Já váhám, jestli to hrát teď na GTX 1070, nebo to dát až někdy příští rok na teoretické RTX 3070 s RT featurama. Navíc má vyjít ještě jedno DLC, tak asi počkám...Předchozí díly jsem nehrál, ale Exodus mě láká.
Hra je to skvělá, ale jestli chceš v budoucnu kupovat RTX tak bych počkal, RTX grafiku vylepšuje (hlavně v caspian sea mapě) dost podstatně a navíc budeš mít s DLC komplet zážitek.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od rbclass »

obcas ti to grafiku vylepsi az takto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od renek1 »

To jako, že to dole je vylepšení??
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od fmx rider »

Je to jedna z prvnich her s implementaci RT, jasne, ze to jeste nemusi byt vsude dokonale. Dival jsem se na porovnavacky on/off a rozhodne to vylepseni je, takze pockam..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Thellwin »

Než že je to vylepšení bych o tom řekl spíš, že to je jiný no :)
Goldnoob team proud member!
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Paul »

Tady jsem screenshotnul menší srovnání

rtx off
https://abload.de/img/rtx20hkxy.png

rtx on
https://abload.de/img/rtxu1j1l.png

Dost očividný, není tam to fake osvětlení, země vypadá mnohem reálněji, šutr nevypadá jak nějaká fejk hračka ale má normální stíny..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Thellwin »

Mě třeba nepřijde jako reálný to, že by všechny ty plochy co tam jsou černý byly v reálu takhle černý a nebyla by vidět jejich textura a barva.
Goldnoob team proud member!
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od rbclass »

v metre sa kvoli vykonu rozptyl,ci odraz tusim pocita len 1x,preto to je take cierne

na to aby to vypadalo ako tak dobre s RT GI s aspon 3 bounce to chce trochu iny HW ako je dnes
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od IVNAtor »

rbclass píše:v metre sa kvoli vykonu rozptyl,ci odraz tusim pocita len 1x,preto to je take cierne

na to aby to vypadalo ako tak dobre s RT GI s aspon 3 bounce to chce trochu iny HW ako je dnes
To ze tam je omnoho menej bouncov je jasne koli malemu otvoru, ale mohli tam teda spravit nieco ze ked vstupis do budovy tak ti to zmeni expoziciu kamery. Ludske oko ma omnoho vacsie HDR preto by si tam vskutocnosti daco videl ale kamera ma maly rozsah a snazi sa napakovat obrovske rozdely medzi maly rozsah. Toto by poriesili co ma kazdy moderny engine ze ti to pri vstupe do budov / jaskyn prisposobi expoziciu pravdepodobne len na to zabudli. Kazdopadne ak to upravia tak bude kompletne vypalene vsetko za oknom a taktiez poriadne zablotchovane vnutro koli nedostatku bouncov ak teda pouzivaju unbias metodu {Toto by teoreticky poriesil skylight portal } ak to cele maju stavane na brute force bias {Tak to budu musiet kvalitne denoisovat}.

Ja vidim cely pruser s RTX v tom ze enginy na to vobec niesu pripravene. Roky sa vsetko upravovalo pre rasterizaciu vsetky nastroje atd a zrazu pride RTX ktory je kompletne odlisny takze to v plno tych nastrojoch nestihnes ani implementovat a za dalsie umelci ani s tym nevedia pracovat.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od renek1 »

Paul píše:Tady jsem screenshotnul menší srovnání

rtx off
https://abload.de/img/rtx20hkxy.png

rtx on
https://abload.de/img/rtxu1j1l.png

Dost očividný, není tam to fake osvětlení, země vypadá mnohem reálněji, šutr nevypadá jak nějaká fejk hračka ale má normální stíny..
No snad budou jednou RTX karty natolik dobrý, aby se mi vyplatilo kvůli zatím nicotné změně v zobrazení investovat a měnit svou stávající. Zatím to rozhodně není ten wow efekt
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“