GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
hammond
Nováček
Nováček
Registrován: 26. srp 2010
Bydliště: Čelákovice

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od hammond »

Přihazuju zkušenosti s MSI RTX 2060 Super Gaming X. Vesměs jsou shodné s recencí tady na PCT. Měl jsem trochu problém narvat ji na Asus ROG STRIX z370-g Gaming, protože se backplate opírá o sloty na RAM, ale nakonec to sedí na desetiny milimetru bez použití síly.

Co mi dost vadí je ale chování regulace ventilátorů. Bohužel kartě po překročení teplotního limitu 60 °C dost hlasitě nabíhají ventilátory a zní to, jako kdyby na dvě vteřiny jely otáčky na maximum (což bude jen zdání v kontrastu s předchozím tichem, protože dle monitoringu to ukazuje start někde lehce nad 2000 otáček a po vteřině, dvou se to ustálí na nižších hodnotách). Nicméně je to celkem slyšet a při hraní her, kde dochází například v menu, inventáři atd. k velmi rychlému poklesu pod 50 °C se tento cyklus stále opakuje. Co jsem tak četl, podobně se chová i stejné chlazení na RTX 2060 Gaming Z, takže je to asi nějaký záměr.

Nikdy jsem kartu s idle fan stop funkcí neměl, takže mě to prudké nabíhání trochu překvapilo. Kdyby to nebyl Turing, řešil bych to asi vlastní automatickou regulací, ale tyhle karty mají poměrně zvláštní asynchronní regulaci obou ventilátorů a říkám si, že z nějakého důvodu to tak je záměrně (VRM?). Nemá k tomuhle někdo přesnější info? Je u RTX karet v pohodě používat vlastní regulaci, která potlačí tu rozdílnost v otáčkách ventilátorů? Jde o to, že rychlejší větrák jde v zátěži klidně přes 2000 a při custom regulaci bych šel určitě níž, takže by tato část karty mohla být možná hůře chlazená. Jediné východisko které mám, je teplota GPU a ta je v pořádku :?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

Asus Strix GeForce RTX 2060 SUPER O8G Gaming >>
asus-strix-rtx-2060-super-o8g-gaming-perfmarks.jpg
[/url]

SUPER tichá karta, jen škoda té šílené ceny :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Gaming OC >>

gigabyte-rtx-2060-super-gaming-oc-perfmarks.jpg
[/url]

Čekal jsem popravdě trochu víc, ale co vlastně čekat od Dual Slot :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vzhledem ke spotřebě by to kvalitní dual-slot měl dát neslyšitelně, ale Gigabyte se na to jaksi vy****
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

No, nereferenční RTX 2060S zas až tak málo netankují, nezapomeň, že oproti Founderkám mají ještě zvýšený limit o 40W. Ale jasně, s tím se měl Gigabyte vypořádat, u Gamingů RTX 2070S a 2080S takový problém s chlazením tedy nemají.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI RTX 2060 SUPER Gaming X >>
msi-rtx-2060-super-gaming-x-perfmarks.jpg
[/url]
msi-rtx-2060-super-gaming-x-odbery.jpg
[/url]
Celkem pohoda karta, až na ten nízko nastavený limit spotřeby :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

185W max. na Gaming X? To je fakt bída. Co k tomu proboha MSIčko vedlo, když Gaming X má pořádný chladič, takže by i těch 215W co má reference (FE) a i většina (ty nejlevnější pality/Gaiwardy mají 200W) konkurence uchladil v pohodě.

To si pak v pohodě může někdo koupit levnější Ventus, upravit si křivku větráků (tam je horší pasiv a fany nastavený tak aby to bylo hlučný) a OC limity bude mít shodné:
https://www.techpowerup.com/vgabios/213 ... 192-190702 :lol:

... a nebo si pořídit gigabyte, který na power limit defakto kašle:
https://www.techpowerup.com/vgabios/212 ... 192-190707 :-D

Je sice fakt, že provozování karet na max. hranici je neefektivní, ale když už by někdo chtěl taktovat na maximum co to dá (což u těch dražších verzí je logické), tak se fakt asi vyplatí koukat hlavně na power limity těch modelů. MSI Gaming X nebrat.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od coyd »

@Ache mně hlavně příjde že tento model od MSI už nesplňuje ty jejich Gaming standardy z předchozích generací. Ty měly vždy plnotučné PCB a perfektní kaskády i chlazení. Tohle mi přijde jak nějaká HTPC edice a ne Gaming karta. Když bych dal vedle sebe MSI Gaming 1080 a tohle, tak 2060 vypadá jak nevlastní bratříček z chudobince.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Asi je to tak. Vypadá to, jakoby se MSI zhlédla v menších chladičích (pořádný chladič má snad jen TRIO a Radeony Gaming) a pak musí ubírat na frekvencích, voltáži a power limitu. Na druhou stranu o moc toho výkonu zase nepřijdete a máte lepší spotřebu :)
Takhle to například vypadá s podobně velkým chladičem jako má MSI RTX 2060 Gaming X na Radeon RX 5600 XT MECH :)
msi-rx-mech-doom.jpg
[/url]
Spotřeba jako hodně taktovaná RX 5500 XT!
PS: Celá recenze toho MECHa včetně měření spotřeby je zatím jen Alze:
https://www.alza.cz/msi-radeon-rx-5600- ... ze-a-testy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

webwalker píše: Na druhou stranu o moc toho výkonu zase nepřijdete a máte lepší spotřebu :)
Takhle to například vypadá s podobně velkým chladičem jako má MSI RTX 2060 Gaming X na Radeon RX 5600 XT MECH :)
Jo, ale menší spotřebu si může udělat každý posunutím limitem dolů. Já když jsou v létě horký dny, tak taky stahuju power limit třeba na 80% ať grafika moc netopí, nebo jedu na úplný undervolt (u Turingu je možný v afterburneru jít až na 0,725V - což dává i 1600 MHz stable a spotřeba plnotučného TU106 - RTX 2070 je hned sotva 100W). Obráceně to ale bez úpravy biosu moc nefunguje :) Proto řikam, že v pohodě pak stačí si koupit tu levnou verzi Ventus a neutrácet za Gaming X, který nepřináší vůbec nic kromě RGB chujovin.

Když vidím video toho Mecha na videu, tak to je taky slušná prasárna - teplota kolem 50°C a větrák jede na 2000 otáček. To fakt u těch levných modelů je nutný si fany nastavovat ručně. :roll:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

Konečne som si zaobstaral RTX2060S domov :).
Tento model: https://www.asus.com/sk/Graphics-Cards/ ... S-O8G-EVO/
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

CageJ : A co hlucnost, v pohode pri zatezi?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

Dajú sa nastaviť obe vetráčky individuálne.. Staršie hry sú chladené pasívne.
Do 50-55% vetráky ani nepočuť. Až od 60%. Ani pri hraní tých najnáročnejších hier nie je karta nijak hlučná.
U mňa som zistil horší airflow, po otvorení skrinky mám -5°C na jadre :D ... ale to viem, predtým som mal referenčnú kartu s riadálnym výfukom presne preto.

Karta je určite tichšia než RTX2080 DUAL čo so mal. Ale podľa mňa je to skoro identický chladič.

TDP je možné zvýšiť na 119%.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: GeForce RTX 2060 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od keistown »

Ache: neni nahodou ten Kentus o dost hlasitejsi?
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“