Výběr edice při instalaci Windows

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Mám licenci Windows 10 Home, který byla při zakoupení, ale ... Zakoupil jsem nově Windows 10 Pro a mám problém. Při čisté instalaci se zvolí vždy verze Home a při nanstalování verze Home vložím kód verze Pro, naskočí ověřování, pak se stáhnou nějaké drobnosti a skončí to restartem a naskočí plně aktivovaný Windows 10 Pro, ale vypadá to, že se nenatáhne vše, protože mi někdy naskočí hláška o chybějící nějaké knihovny pro grafiku a to nechci.

Mám instalačku Windows 10 v několika verzích na flashce ze stránek Microsoft a rád bych při restartu a nabootování flash disku vybral verzi Windows 10 Pro, kterou budu aktivovat při instalaci. Jak toho mám docílit. Když vložím flashku a spustím F11 tak mi naskočí sama instalace verze Home a aktivuje se BIOSem, ale rád bych si edici vybral sám a aktivoval také sám. Mám licenci Pro a je mi k ničemu, protože když verzi Home povýším na verzi Pro, chybí něco ke grafické kartě. Chci čistou instalaci verze Pro, ale nevím jak už jinak nabootovat flashdisk, aby se mě to zeptalo jakou verzi chci instalovat. Snad jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně a někdo mě nakopnete dále.
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od werygood »

Na co to instaluješ? Vypadá to, že máš v PC uloženou licenci (u NTB to běžně bývá) a tahá to klíč přímo odtud, na nic se to neptá a rovnou instaluje. Po instalaci Home verze se ale na Pro dá upgradovat, stačít dát Aktivovat a zadat Pro klíč, vše se pak udělá samo.

Co ti to vypisuje, že chybí?
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od dexterav »

ten upgrade keyom som robil asik milion krát a ak išli home išli aj pro
človek si ani nevšimne že prešiel na Pro
nič stým netreba robiť pokiaľ boli v poriadku home
ale možno chýba .NET a podobné veci ale tie nie sú po žiadne čistej inštalácii a treba bud ručne alebo si ich soft vyžiad sám
dalšia vec je directx bud priamo z webu ms alebo si to hry pri inštalácii stiahnu samé
ale to je pri čistej inštalácii
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Potřeboval jsem poradit, jak nabootovat flashdisk s Windows 10 Home/Pro a vybrat si svou verzi instalace. Zkusím to znovu. Mám aktivovaný Windows 10 Home a při následném upgrade na verzi Pro, proběhne vše jak má ( to jsem psal ), ale v některých aplikacích ( AIDA64 mi píše při detekce grafik chybu a objeví se pokles grafického výkonu ), že chybí něco okolo OpenGL myslím, ale je to vždy po upgrade na verzi Pro. Při zakoupení notebooku vždy odstraním oddíl s tím bordelem od výrobce a provedu své rozdělení, formát a čistou instalaci Windows, která se aktivuje BIOSem, také jsem to psal, ale při upgrade na verzi Pro a po úspěšné aktivaci verze Pro, notebook vykazuje tuto chybu a ten pokles výkonu je opravdu znát. Mám všechny ovladače aktuální.

Klucí instaluju už od Windows 95 až po Windows 10, instaloval jsem systémy tisíckrát na různá zařízení, ale teď pod Windows 10 se nemohu dostat na to surové okno po nabootování flashdisku s verzemi Windows a zvolení si verze kterou chci instalovat. Teď když nabootuje flashdisk, tak nemám na výběr a rovnou se instaluje verze Home, nebo je aktivována BIOSem, tím to asi bude.

Chci pouze nainstalovat čistou instalaci Windows 10 Pro, nic více nechci. Prosím nespekulujte a pokud víte jak nabootovat flashdisk na výběr systémů, tak prosím o radu, to ostatní opravdu vím a nechci se mi to psát znovu a znovu. Berte to tak, že mám flashdisk a na něm obrazy Windows 10 ze stránek Microsoftu a chci si při instalaci Windows vybrat verzi kterou chci já a aktivovat jí sám při instalaci, abych se vyhnul aktivaci BIOSem.

Než laborovat s tím proč mi to hází chybu OpenGL, radši provedu čistou instalaci Windows 10 Pro, je to otázka 10 minut. Jestli nevíte nějakou klávesu, nebo fígl, jak se dostat do tabulky kde jsou verze Windows 10 a možnost si zvolit svou, tak to neřešte. Děkuji.

Našel jsem screen toho co myslím. Dokážete mě k této tabulce dostat ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Shaquille »

stahni si Win 10 pres https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10 Media Creation Tool. Je tam volba, zda chces pouzit konfiguraci, kterou pouziva tve PC, to odklikni. Potom se te to pri instalaci pta na verzi, kterou chces nainstalovat...

Obrázek
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Walker1134 »

Dnes už tam je pouze verze windows10 žádná jiná, kdysi to šlo přes google chrome nastavit ipad pro, a na stránkách windowsu šla opravdu stáhnout instalacka windows 10 pro, nevim jestli to stále funguje...
To že ti tam chybí NET či nějaké openGL soubory je normální, musíš je doinstalovat...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od zsdx »

Odeber klic pro Home z BIOSu.
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Walker1134: ta instalačka jde pořád stáhnout a dokonce obsahuje obě verze, jak Home, tak Pro.

Shaquille: Media Creation Tool tu snad každý zná a co píšeš jsem zkoušel milionkrát, ale děkuju.

zsdx: tak tohle by mohlo opravdu pomoci, to je nápad, ale nevím jestli lze odebrat tuto licenci z BIOSu, ale jdu potom, to je dobrá myšlenka. Ten BIOS to podle licence vede a instaluje do verze Home.

Já si beru oficiální Windows přes aplikaci Microsoft Windows and Office ISO Download Tool která bere oficiální instalačky z Microsoftu a můžeš zvolit jakou chcete edici. Když vezmeš Windows 10 Home/Pro tak obsahuje obě instalačky. Stačí zvolit Jazyk a jestli chceš 64bit.

Zatím všem moc děkuju. Jdu potom BIOSu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Takže jsem se posunul zatím sem: https://365tipu.cz/2018/04/09/tip1056-j ... ni-system/

Ještě nevím výsledek, ale vypnout secure boot se mi podařilo, teď se dostat na výběr Windows 10 Pro a aktivovat sám verzi Pro zakoupenou licencí.
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od dexterav »

Lenze key z biosu funguje len pokial nedas novy
Pokiaľ ho v biose nezmazes tak tam furt bude ten stary, dokonca mozes dat priamo do biosu dalsi key
Minimalne je divne ze ti to poriadne nefunguje, to urcite neni standartne chovanie po update cez key
Naposledy upravil(a) dexterav dne úte 15. říj 2019, 11:28, celkem upraveno 1 x.
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Natural »

Pokud ti to žere klíč z biosu, zkusil bych třeba tohle:
https://www.askvg.com/fix-cant-select-w ... tallation/
Je to teda pro nějakou early verzi (1511), ale mohlo by to šlapat i na novější. Případně by se dala stáhnout ona verze a pak aktualizovat.
Nemám to ozkoušené, ale přijde mi to logické, tak kdyžtak dej vědět jestli to funguje.
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

dexterav: bohužel jsem si to myslel také. V BIOSu je licence Home od nákupu notebooku. Když jsem koupil verzi Pro a aktivoval, myslel jsem, že při další čisté instalaci už bude aktivní verze Pro, bohužel se aktivuje opět verze Home. Když nainstaluju Home a zadám licenci Pro, tak se mi aktivují Windows na verzi Pro, stáhnou se nějaká data a po restartu je licencovaná verze Pro. Bohužel problém s OpenGL, nebo tak něco. Všechny ovladače mám aktuální.

Zatím jsem z BIOSu licenci Home nesmazal, nedostanu se zatím na ten řádek s key. Rozhodně to budu zkoušet a zkusím smazat verzi Home a uložit licenci Pro.

Natural: vyzkouším, jen to nebude hned, teď potřebuju notebook a experimenty zatím musí stranou, ale všichni pomáháte.

Musím kontaktovat Microsoft a musí mi tu licenci nějak připojit k účtu, aby se stačilo při instalaci jen přihlásit a aktivuje se verze Pro.

Jen chci všechny upozornit, že licenci Home jsem získal legálně s notebookem a licenci Pro jsem zakoupil na jednom webu v akci, takže prosím ať nikoho nenepadá, že chci něco ošidit. To u mě neexistuje, všechno si platím a kupuji, na co nemám to nemám. Jen pro upřesnění.

Jinak licenci jsem kupoval zde: https://smartmania.cz/oem-licence-k-sys ... ou-slevou/
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Takže lidi, volal jsem do Microsoftu a proběhla kontrola klíčů vše je v pořádku, bohužel mi slečna řekla, že opravdu mám klíč verze Home na desce a musel bych ho nějak přepsat, jinak mě čeká instalace Windows 10 Home a poté aktivace na verzi Windows 10 Pro, takže na to kakám. Nebudu provádět experimenty v BIOSu a nechám Home. Přišel jsem o více a už mě to nebaví řešit. Všem chci moc poděkovat. Děkuju. :wink:
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

Tak nakonec jsem zakoupil ještě jednu licenci Microsoft Windows 10 Pro OEM CD KEY GLOBAL v akci a znovu aktivoval. To proběhlo úspěšně. Opět mi začal systém psát chybějící OpenGL. A ted se podržte, stačilo přeinstalovat ovladač ke grafice. To jsem předtím nezkusil, protože jsem si říkal, že taková blbost to nebude.

Tím se mi vyřešilo i to, že mohu instalovat čistou instalaci Windows 10 Home s licencí na desce a po naistalování systému, musím aktivovat na verzi Pro a poté teprve instalovat ovladače grafické karty a je všechno v pořádku. Takže mě už nezajímá výber edice Windows při čisté instalaci.

Tolik písmenek jsem tu nadatloval a nezkusil to základní co jsem zkusit měl a to bylo přeinstalování ovladače.
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od dexterav »

:D hlavne že je to OK
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Výběr edice při instalaci Windows

Příspěvek od Jackal »

No bylo mi hlavně divné, že po upgrade na verzi Pro mám problém, tento upgrade dělají milióny lidí a neřeší problém. Naštěstí já už také ne. :D
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“