Vodní chlazení - vybíráme komplet

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Banana »

jen jsem na to v rychlosti koukl
1) já bych vzal radši rovnou 240mm rad a tenčí (počítám že bude nahoře?+větráky=dost široké) proto abys tam mohl přihodit to chlazení grafiky.Nebudeš muset v budoucnu kupovat další radiátor
2) nějakou kostku + kohoutek na vypouštění (plus prodloužení)
3) já bych koupil bych i nějakou vodu
4) 3m hadice fakt nespotřebuješ
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Máš tam dvě fitinky navíc.
Rozměr 19/13 je zbytečně velký a špatně se s těmi hadicemi pracuje, doporučil bych raději menší 16/11.
Tu bednu neznám ale pokud se tam opravdu vejde kamkoliv maximálně 120mm radiátor tak se na vodní chlazení vykašli dokud nevyměníš case za něco, kam se vejde alespoň 240/280/360. Se 120mm radiátorem budeš mít teploty skoro jak na vzduchu nebo s lepším all in one chladičem.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
kripo
Nováček
Nováček
Registrován: 04. úno 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od kripo »

Ok Ďakujem za rady menšia úprava. Rad som vybral ten len rpeto ze hoi mam za dobr ucenu je tam ilustračne a zvyšny rad doplnim ked prejdem aj s grafikou ( teoreticky mozem aj teraz ale ta suma ide hore sama ked prihodim dalsi rad uz to bude dost na začiatok...) https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... MjI6MXw%3d
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Banana »

to rozdvojení nemá závit, tady máš nějaký návrh co jsem udělal (ikdyž ted mě napadlo, že nevím kde budeš mít expanzku, tak možná hadice radši delší)
https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... MTI6Nnw%3d
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Metr hadice je málo, to stačit nebude. Dva metry je OK. XSPC fitinky jsou docela ošklivé a Bitspower mi zase přijde zbytečně drahý. Šel bych "střední" cestou EKWB, tedy tyto https://www.jscomputers.cz/produkt/EK_W ... 3014000003 - v reálu vypadají mnohem lépe než na obrázku.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Howkey »

Ahoj ve spolek. Premyslim o vodnim chlazeni aktualne jen pro cpu i5 8600k, ale do budoucna i pro GK 5700xt ci lepsi. Bude to muj prvni vodnik a bude do Fractal Design Define S https://www.fractal-design.com/products ... e-s/black/. Premyslel jsem ze pouziju trubice, ale zvolim nakonec hadice. Bude to jednodusi a levnejsi :lol:

Zatim mam vybrane tyto komponenty:
cpu blok: Alphacool Eisblock XPX CPU Universal
pumpa s expanzkou: Thermaltake Pacific PR15 Reservoir D5
radiator: Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 420mm X-Flow (libi se mi vstup a vystup na jine strane) ci Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 420mm V2
hadice: Mayhems Ultra Clear 13-10 mm cca 2m
fitinky: 1x45° (Alphacool HF Connector 45-Degree ???), 7xkompresni (EK Water Blocks EK-Torque Fitting ???)
rozdvojky: 1x90° (Thermaltake Pacific G1/4 45 & 90 Degree Adapter)
na vypust: Thermaltake Pacific Drain Valve :inlove: napojeny na tu rozdvojku

Plan je mit radiator nahore a tu nejdelsi hadici (outlet z expanzky) schovanou v prostoru mezi raditorem a tou "deskou" ke ktere se pridelava mb.
Budu rad za zhodnoceni a veskere rady :) diky
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od renek1 »

Howkey
Jen drobné otázky.
Proč do takhle uzavřený bedny jako máš ty a s takovým HW někdo cpe vodní chlazení, věnuje tomu nemalé finanční prostředky a čas?
Proč raději nevynaložit finance do výkonějšího HW který v pohodě uchladí i takřka bezúdržbové vzduchové chlazení?
Jistě mi to tu potvrdím mnozí co se stavbou PC zabejvaj.
Chápu, že někdo kdo má i dostatek financí a líbí se mu to, si pořídí něco jako na obrázku, ale tohle mi nedává smysl.
Možná si řekneš co je mi do toho, že jsi chtěl poradit a zhodnotit, ale i tyhle otázky můžou pro tebe být zásadní k přehodnocení tvého záměru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Leon_ »

Súhlasim s renkom. Tiež nechápem. Dvojnásobne, keď niekto ide chladiť iba CPU. :lookround: Vodné chladenie sa proste neoplatí robiť kým máš HW, ktorý môžeš upgradnúť a získať tým výrazný výkon naviac.
.
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Howkey »

Ja jsem ho chtel uz v dobach Pentium 4 a ted to konecne muzu realizovat. Navic me podobne veci bavi. V planu je hodit na vodu i GK, jak jsem psal, ale to az v druhe fazi. Skrin ma pruhlednou bocnici https://www.fractal-design.com/products ... dow/black/, predchozi link jsem neresil, ta case je jinak stejna.
Tak a ted zpatky k vyberu komponent :)
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Pokud vím, tak do té bedny 420mm X-Flow radiátor nenacpeš. Upřímně on je problém tam nacpat i klasický 420mm. Teda přesněji řečeno, on se tam klasický 420mm vejde, jen jaksi závity na fitinky budou na jedné straně nad IO shieldem desky tudíž tam nezašroubuješ fitinku nebo pokud ho otočíš fitinkama dopředu tak je tam prolis který tomu bude překážet taky...tudíž bych šel cestou jistoty a to 360mm tlustějšího radiátoru, který ti na ten CPU a jakoukoliv VGA bude stačit s přehledem taky :idea:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od renek1 »

Asi bych v první řadě vyměnil skříň za dostatečně velkou a i s lepší bočnicí, pokud nechceš jít tou cestou na obrázku.
Já bych koupil tuhle, tam nacpeš cokoliv a má tuny variant vnitřního uložení
https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 42/produkt

Tady něco o skříni
https://pctuning.tyden.cz/hardware/skri ... ce-legendy
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

No tak do té R6 nacpe nahoru i dopředu úplně stejný radiátor jako do té Define S, takže proč přesně má upgradovat case když si prostorem pro vodní chlazení vůbec nepomůže :?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Banana »

já mám define S s průhlednou bočnicí a taky tam mám vodu

MaWa - nevíš prosím, mám Velocity na Intel a kdybych někdy upgradoval na AMD dá se koupit sada na to?(abych nemusel kupovat nový blok).Nikde jsem to na jejich webu nenašel.(u Supremacy to prodávají)

a ještě - mám komplet D5+expanzkou dohromady, ale přemýšlel jsem, že bych to koupil a postavil odděleně, přineslo by to výhody typu snížení vibrací/hluku pumpy atd?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Ten kit na AMD se dá objednat tam, kde jsi kupoval blok. A rozdělit pumpu a expanzku pro odhlučnění nemá smysl, ta pumpa je nejvíc odhlučněná právě v té expanzce. Jestli vibruje, tak pošli fotku jak to máš uchyceno.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Howkey »

@renek1: Menit case neplanuju, Define S dostacuje.
@MaWa: Mas recht, ta x-flow verze se nevleze, ale ta normalni ano.
@Banana: Muzes mi napsat co chladis a jaky mas okruh (radiatory, pumpa, fany, push, pull/push)?

Ja jsem se definitivne rozhodnul pro xflow radiatory. Koukal jsem na kratsi a vychazi mi nejlepe Nemesis 280GTS xflow http://hardwarelabs.com/nemesis/gtsxflow/280gts-xflow/ Co jsem koukal na recenzi https://www.xtremerigs.net/2016/02/19/13271/ tak je to slusny radiator. Hodil bych jeden nahoru a druhy dopredu. Myslim, ze by tam byla i slusna rezerva na pripadny upgrade na 9700k ci 9900k, ci zravejsi GK. Co myslite?
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Banana »

MaWa píše:Ten kit na AMD se dá objednat tam, kde jsi kupoval blok. A rozdělit pumpu a expanzku pro odhlučnění nemá smysl, ta pumpa je nejvíc odhlučněná právě v té expanzce. Jestli vibruje, tak pošli fotku jak to máš uchyceno.
blok mám z JSC (ptám se informativně)

d5+expanzku mám umístěnou na stěně jako je základní deska (těžko vyfotím uchycení, leda zepředu a nejsem si jistý jestli tam něco uvidíš) mezi šroubkama mám gumu (jak na držáku tak na stěně).
Takto, mám ssd a klasický disk (filmy atd) a ten když se mi spustí (standart je off) tak mi připadne, že řve neskutečně (snažím se o ticho).
pumpa od cca 40% do 85% si jak kdyby škručí pak 10% super a od 95% do 100% už slyším při těch otáčkách vibrace
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Hmm upřímně nejlepší na odhlučnění je použít pump brackety od EKWB, a všude z každé strany dát ty plastové podložky pod šroubky. Tzn jak na uchycení pumpy do bracketu tak ucyhcení bracketu do case. Co mám zkušenosti tak tohle tu pumpu utlumí dokonale.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Howkey »

Mate pro me jeste nejakou radu ohledne tech komponent? :) Jak jsem psal hodim tam 2x Nemesis 280GTS xflow. diik
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
Odpovědět

Zpět na „Voda“