Hraní hry na dvou monitorech současně

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
James30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2015
Bydliště: Praha

Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od James30 »

Poprosil bych o radu, jak zprovoznit hru na dvou monitorech současně. Jde mě pouze o porovnání obrazu na dvou různých monitorech, abych se mohl lépe rozhodnout který si nechám. Bohužel má každý monitor jiné nativní rozlišení a obnovovací frekvenci. Jeden je 27" FHD, VA, 144 Hz a druhý 27" WQHD, IPS, 75 Hz. Když dám ve Windows 10 zobrazení na dvou monitorech (zrcadlení), tak samotná hra jede jen na jednom a na druhém mám plochu. Předem díky za rady.
CPU: i7 7700K - 4,7 GHz, MB: ASUS Maximus Ranger Z170, RAM: HyperX Predator 2 X 8 GB 3200 MHz, GPU: Gigabyte GTX 1080ti 11 GB
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od Krteq »

Potřebuješ klon, ne zrcadlení... ale nejsem si jistý jak to bude s rozlišením.
James30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2015
Bydliště: Praha

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od James30 »

Ok, díky. Předpoládám, že možnost klonování není součástí Win 10 a musí se to řešit externí aplikací? Rozlišení bych potřeboval na obou monitorech nativní, jinak si kvalitu obrazu realně nesrovnám :-(
CPU: i7 7700K - 4,7 GHz, MB: ASUS Maximus Ranger Z170, RAM: HyperX Predator 2 X 8 GB 3200 MHz, GPU: Gigabyte GTX 1080ti 11 GB
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od zsdx »

Zrcadleni a klon je to same, jen jinak pojmenovane. S 2D (plocha windows) to dozajista chodi, ale 3D hra, navic fullscreen aplikace? To proste nejde.
James30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2015
Bydliště: Praha

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od James30 »

Ok, tak děkuji. Předpokládám, že by to nešlo ani v případě, kdy nebude hra běžet ve Fullscreenu, ale v okně?
CPU: i7 7700K - 4,7 GHz, MB: ASUS Maximus Ranger Z170, RAM: HyperX Predator 2 X 8 GB 3200 MHz, GPU: Gigabyte GTX 1080ti 11 GB
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od python.p »

Ta myšlenka je už od začátku divná. Porovnávat hru na 2 monitorech které mají jiné rozlišení a ještě jinou frekvenci...

Pokud to bude FHD, tak to bude na WQHD rozmazené. Naopak to nejde.

Pokud chceš porovnat obraz, udělej si fotku něčeho co znáš a na tom porovnej barvy.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
James30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2015
Bydliště: Praha

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od James30 »

Myslel jsem si, že to nepůjde. Přesto díky za pomoc a rady.
CPU: i7 7700K - 4,7 GHz, MB: ASUS Maximus Ranger Z170, RAM: HyperX Predator 2 X 8 GB 3200 MHz, GPU: Gigabyte GTX 1080ti 11 GB
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od Chalpe00 »

Připoj jeden monitor, něco si zahraj a pak připoj ten druhej a udělej to stejný. Uvidíš jak se ti bude hrát a jaký z toho budeš mít pocit. Bude taky záležet jaké hry hlavně hraješ a jak moc jsi tryhard hráč. Pokud hraješ CSGO, Pubg, fortnite atd, tak se ti spíš bude hodit těch víc Hz. Naopak pokud rád hraješ single, tak by sis to mohl víc užít na tom vyšším rozlišení.
James30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2015
Bydliště: Praha

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od James30 »

Já právě hraju výhradně single a hlavně RPG (zaklínač, Kingdom Come, Dragon Age), nebo případně nějaké FPS (Deus Ex, Wolfika...), takže mě 144 Hz nějak nenadchlo. Naopak mě zklamal VA panel, který maže textury - měl jsem více VA monitorů a u všech stejné. Raději asi oželím 144 Hz a vystačím si se 75 Hz, ale na kvalitním IPS, ve vyšším rozlišení a ostřejším obrazu.
CPU: i7 7700K - 4,7 GHz, MB: ASUS Maximus Ranger Z170, RAM: HyperX Predator 2 X 8 GB 3200 MHz, GPU: Gigabyte GTX 1080ti 11 GB
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Hraní hry na dvou monitorech současně

Příspěvek od Chalpe00 »

Slyšel jsem i četl jsme spoustu názorů lidí, kteří říkají, že jim FHD na 27" přijde málo a vidí rastr. Pro tvoje hry bude to IPS asi lepší volbou.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“