Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD procesorů

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Richie Rich
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 18. črc 2019

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Richie Rich »

Myslel jsem samozřejmě ThreadRipper. A to z důvodu vysokých marží (což je stěžejní podobně jako Epyc2). Druhý důvod je že je to indikátor nedostatkovosti chipletů. Epyc má zpoždění, všechny čiplety cpou pro prioritně pro nasmlouvané velké zákazníky jako Alphaber atd. TR i 16c Ryzer má zpoždění z důvodu nedostatku kvalitních čipletů.

Vzpomínáte jak tady Jan Olšan říkal že TR bude v září a rozčiloval se nad tím youtuberem co tvrdil, že TR vyjde až na konci roku a možná až začátkem roku (a že je to kravina)? Tak máme skoro listopad a TR nikde, přičemž ty větší TR budou uvedeny až po novém roce. Dostupnost TR bude prakticky až po novém roce a ve větším množství dost možná až v Q2. Ten youtuber měl pravdu, evidentně měl kvalitní info.

A ta zmínka o vydání TR rovnou na Zen 3 a přeskočení Zen2 TR? Zdálo se to jako kravina, ale... Pokud Zen3 bude dostupný v Q3 2020 tak jeden kvartál opravdu AMD nevytrhne. Dokážu si představit že tuhle variantu opravdu zvažovali, hlavně z důvodu uvolnění kapacit pro Epyc2.
Jan Olšan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jan Olšan »

No a nebo si tipl a trefil (rozbitý hodiny). Můžeš dát odkaz, please? Já si už na to nevzpomínám... aŤ se taky můžu podívat, co to bylo za zajímavý proroctví.
AMD Ryzen 9 5950X @EfficiencyModeEn=Enabled, Gigabyte A520 Aorus Elite, 2*16GB DDR4-3600 SiliconPower XPower, Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB, SiliconPower P32A80 256GB + Patriot P200 1TB + Samsung HD502J 500GB, Be Quiet! Straight Power 11 400W, SilentiumPC Fera 2 / Noctua NH-D9L
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od killerek »

Skoro tipuji, ze to bude Adored, který vystreli tolik teorii, ze se nejaka trefit musí :D
Richie Rich
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 18. črc 2019

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Richie Rich »

Jan Olšan píše:
Richie Rich píše:Šepot od lidí uvnitř AMD, dle mého velmi zajímavé informace.

ZEN 3:
- velká vstvená paměť na IO čipu. (L4 cache tvořená HBM? 1GB - 4GB? )
- proces 7nm EUV
- 4-way SMT
- nový XBOX bude mít 3 vlákna/jádro, potvrzeno z několika zdrojů, tedy bude založen na Zen3. Playstation5 má mít Zen2 údajně, ale protože vyjde jen o kvartál dřív než XBOX tak může mít také ZEN3.
- podpora pro DDR4 a DDR5 (takže nás čeká nový soket AM5 pro paměti DDR5)
- Threadripper Zen3 by mohl přijít již 1H2020 :!: (Zen3 je opravdu za dveřmi)

ZEN4:
- IO die shrink
- údajně menší skok než bude Zen2 -> Zen3, ale větší než skok na Zen1+
- některé věci zmíněné u Zen3 se mohou objevit až u Zen4. (4-way SMT je jasný pro Zen3, takže DDR5 nebo HBM L4 cache. Umím si představit že pokud vývoj HBM IO čipu sklouzne, tak jej nasadí později až se Zen4. Zde se ukazuje že je velká výhoda mít oddělené CPU od IO)

Další je zajímavé info o Jim Kelleroviu. Zen1, 2 a 3 jsou jeho návrhy, tedy celý čipletový koncept s HBM IO die, ten člověk je fakt génius. Z toho vyplývá že v AMD mají pravděpodobně 3 nezávislé týmy pracujících na nových CPU současně. Potvrzuje to únik z LinkedIn kde jeden inženýr měl uvedeno že pracoval na Zen2 a nyní na Zen5.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=il5Zl3vGvVw
To si ten youtuber buď vycucal z prstu, nebo to "čerpá" z různejch non-name spekulací všude možně po fórech, jejichž autoři si to vycucali z prstu. Jak je v tom filmu od Formana "názor sou jako díra v zadku ctihodnosti, každej má nějakej".

Každopádně něco z toho je blbost 100% (Zen3 Threadripper v H1 2020 když Zen2 verze má vyjít v říjnu 2019), to jenom přidává k nedůvěryhodnosti toho youtubera (je vůbec sám o sobě nějakej důvod mu věřit? takhle blouznit by mohl doslova kdokoliv, teda aspoň kdokoliv s webkamerou), a tím pádem jsou o to nedůvěryhodnější ty zbylý tvrzení.

Jako podobný plácání jsem vždycky ignoroval a jenom opravdu vzácně jsem se v tom mýlil. Jako z poslední doby je snad skoro jediná výjimka kdy YT plácal měl v něčem pravdu to, že epyc má 8plus1 čipletů. A to ten youtuber mohl od někoho převzít (SemiAccurate?) nebo si prostě tipnout.

Chce to podívat se, kolik blbostí co tvrdili, se naopak pak vyvrátilo, a těch bude o dost víc. takže závěr je snad jasnej.
Zdroj byl YT Moors Laws Dead: https://www.youtube.com/watch?v=il5Zl3vGvVw
Je třeba si uvědomit že je to video z května daleko před vydáním Zen 2.
Ten youtuber není odborník na CPU, ale asi měl štěstí na důvěryhodný zdroj odněkud z AMD.

Z tohoto videa se potvrdilo:
  • TR2 uvedení na přelomu 2019/2020
  • TR3 možná v H1 2020 - AMD později potvrdilo Zen3 Epyc Milan jako mid 2020, takže konec H1 2020 byl možný. V té době (květen) ani ten hypotetický člověk z AMD co tohle leaknul nemohl vědět jak dobře půjdou samply Zen3, které začali fungovat v červenci/srpnu, tedy dva měsíce po tomhle leaku.
  • Přeskočení TR2 rovnou na TR3 z důvodu uvolnění kapacit pro Epyc. V květnu o tom mohli skutečně uvažovat, zejména z důvodu třech nových čipsetů pro TR což nikdo z nás netušil, možná měli zpoždění. Teď s odstupem času to dává smysl.

Tak copak nám řekne Jan Olšan k tomu říjnovému TR2? Je listopad a pohled do eshopu ukazuje že tam nejsou ani CPU ani desky. Napřed silná slova jako: "názor sou jako díra v zadku ctihodnosti, každej má nějakej", a nakonec se ztrapnil sám Olšan. Není to ironie?
:-D
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od killerek »

Vydrz do utery :D
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Shaquille »

prodej od 18.11.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Comby »

Mr_Trollfan píše:AGESA 1.0.0.4 Test (Ryzen 3000) A free performance boost & faster boot times.

https://www.youtube.com/watch?v=0MWsrMHp5j4

Udajne brutalny framerate increase v AC origins a rovnako by mala agesa obsahovat moznost nastavit CPU clock per CCX.
No na MSI boarde ma pokles FPS a o viac ako polovicu nizsiu spotrebu hlasi snimac SVI2 TFN.
https://youtu.be/2qy_IeUZqxU
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od keistown »

To je spis fix bugu toho snimace ne? Pochybuju ze 3600 bude mit 100+W na corech.
Jan Olšan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jan Olšan »

Richie Rich píše: Z tohoto videa se potvrdilo:D
versus
Richie Rich píše: [*]TR3 možná v H1 2020 - AMD později potvrdilo Zen3 Epyc Milan jako mid 2020, takže konec H1 2020 byl možný. V té době (květen) ani ten hypotetický člověk z AMD co tohle leaknul nemohl vědět jak dobře půjdou samply Zen3, které začali fungovat v červenci/srpnu, tedy dva měsíce po tomhle leaku.
[*]Přeskočení TR2 rovnou na TR3 z důvodu uvolnění kapacit pro Epyc. V květnu o tom mohli skutečně uvažovat, zejména z důvodu třech nových čipsetů pro TR což nikdo z nás netušil, možná měli zpoždění. Teď s odstupem času to dává smysl.
Teda chtěl jsem říct lolwut, ale beru zpět, můžeš mi prosimtě říct, za kolik je teď v budoucnosti bittcoin a akcie AMD a Nvidie? :D
Richie Rich píše:Vzpomínáte jak tady Jan Olšan říkal že TR bude v září a rozčiloval se nad tím youtuberem
No vidíš, nebylo to září, byl to říjen a co no, je to jenom měsíc vedle. nevidím moc problém, ale jestli si si na to kvůli mě vsadil milion a prohrál, tak to se ti hold omlouvám.
Richie Rich píše:V té době (květen) ani ten hypotetický člověk z AMD co tohle leaknul nemohl vědět jak dobře půjdou samply Zen3, které začali fungovat v červenci/srpnu, tedy dva měsíce po tomhle leaku. (...) V květnu o tom mohli skutečně uvažovat, zejména z důvodu třech nových čipsetů pro TR což nikdo z nás netušil, možná měli zpoždění. Teď s odstupem času to dává smysl.
Jako promiň, ale proč vymýšlet složitý vysvětlení toho, proč jsi mimo i když "si vlastě původně měl úplně pravdu", když realistickej závěr je, že to prostě byl bullshit?
Jenom nějaký detaily, ten Milan bude spíš koncem Q3, a jak Zen1 TR, tak Zen2 TR vycházejí až po Epycu, ne před ním. Že firmy prakticky vždycky chtějí mít životní cyklus produktu aspoň jeden rok, jsi ještě nezaregistroval?
Jako sorry, ale i intuice takovýho debila, jako jsem podle tebe já, má větší cenu než výmysly toho youtubera, protože kdyby byl co k čemu, tak to aspoň sladí s těmahle snadno odhadnutejma a odpozorovatelnejma věcma, aby mu ta spekulace vypadala věrohodně. Tenhle se to ještě nenaučil, tak bude nejspíš za vola.

Edit: ježkovy zraky, teď sem se s tím příspěvkem patlal jako blbec snad přes 20 editů. Sorry jestli to někdo z vás četl zatímco jsem se v tom ráchal...
AMD Ryzen 9 5950X @EfficiencyModeEn=Enabled, Gigabyte A520 Aorus Elite, 2*16GB DDR4-3600 SiliconPower XPower, Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB, SiliconPower P32A80 256GB + Patriot P200 1TB + Samsung HD502J 500GB, Be Quiet! Straight Power 11 400W, SilentiumPC Fera 2 / Noctua NH-D9L
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od killerek »

Honzo, ze te to s nim ještě bavi. Uz je tu stejne jen pro srandu ostatním :wink:
Richie Rich
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 18. črc 2019

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Richie Rich »

Jan Olšan píše: No vidíš, nebylo to září, byl to říjen a co no, je to jenom měsíc vedle. nevidím moc problém, ale jestli si si na to kvůli mě vsadil milion a prohrál, tak to se ti hold omlouvám.
Predikce Olšana: v srpnu predikoval říjen.... skutečnost bude představení velkých TR2 až v lednu 2020, místo 2 měsíců to bude 5. Sekl ses o 150%.

Predikce Youtubera: v květnu předikoval přelom roku 2019/2020, místo 7 měsíců to bude 8, sekl se o 14%.

Prostě řečí čísel Jan Olšan má 10x horší odhad než neznámej youtuber. Kdyby člověk měl na tebe vsadit tak by prodělal gatě. Jinými slovy váha tvých slov je téměř nulová. Akorát umíš vzít PR články a přeložit je do češtiny, nic víc.
Jan Olšan píše:
Richie Rich píše:V té době (květen) ani ten hypotetický člověk z AMD co tohle leaknul nemohl vědět jak dobře půjdou samply Zen3, které začali fungovat v červenci/srpnu, tedy dva měsíce po tomhle leaku. (...) V květnu o tom mohli skutečně uvažovat, zejména z důvodu třech nových čipsetů pro TR což nikdo z nás netušil, možná měli zpoždění. Teď s odstupem času to dává smysl.
Jako promiň, ale proč vymýšlet složitý vysvětlení toho, proč jsi mimo i když "si vlastě původně měl úplně pravdu", když realistickej závěr je, že to prostě byl bullshit?
Jenom nějaký detaily, ten Milan bude spíš koncem Q3, a jak Zen1 TR, tak Zen2 TR vycházejí až po Epycu, ne před ním. Že firmy prakticky vždycky chtějí mít životní cyklus produktu aspoň jeden rok, jsi ještě nezaregistroval?
Jako sorry, ale i intuice takovýho debila, jako jsem podle tebe já, má větší cenu než výmysly toho youtubera, protože kdyby byl co k čemu, tak to aspoň sladí s těmahle snadno odhadnutejma a odpozorovatelnejma věcma, aby mu ta spekulace vypadala věrohodně. Tenhle se to ještě nenaučil, tak bude nejspíš za vola.
Jenže ten youtuber nic "ladit" nechtěl a narovinu řekl info co má povrzeno z více než jednoho zdroje. A to je ta pointa, on nezveřejňoval svou intuici nebo spekulaci, ale rumor od lidí z AMD. Taky si to od haterů pěkně schytal, že zveřejňuje nesmysly. Ono to bylo fakt dost ujeté že Zen3 se SMT4 bude k dispozici už tak brzy. Jenže se začíná ukazovat, že jeho info o načasování TR2 bylo pravdivé, takže může být pravda i SMT4 a ten zbytek.

Nevím odkud pramení to tvoje machrování a povyšování se nad druhými (myslíš že překládat články do češtiny ti to právo dává?). Připadá ti normální nazývat toho youtubera volem a že má výmysly, když sám nemáš info a rumor z okruhu AMD žádný? Možná by to chtělo se vrátit trochu zpátky na zem a přestat si hrát na něco co nejsi. A taky začít se chovat slušně.
Pak se v tom všem nebudeš tolik ráchat a nebudeš mít problém s editem :wink:
Jan Olšan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jan Olšan »

Hele, jediný co já dělám, je, že když se někde ukáže nějakej "rumor", tak se zamylsím a použiju svoje zkušenost a když mi vychází, že je to blbost, nebo že to vypadá nepravděpodobně z toho a toho důvodu, tak to řeknu. Kritický myšlení by se tomu dalo říct. A postuju to proto, že mi přijde správný, když lidi upozorním. Neber to tak, že ti chci schválně kazit radost, nebi že ti závidím, že si sem tu věc přinesl ty a ne já (nebo že závidím tomu yt).

Když se ti to nelíbí, tak mě prostě ignoruj, taky je to jenom můj názor, takže to není něco, s čím se musíš pokaždý nějak vyrovnávat...

Na tomhle je založený filtrování toho, o čem píšu na Cnews.cz a jako myslím si, že to nedělám tak blbě a jako výsledek není špatnej, poměrně málo přebíráme kecy, který se nakonec vyvrátí. Nevychází to vždy, občas např. když byl hlad po informacích o nových GPU od Nvidie před vydáním Turingu, tak jsem povolil a převzal nějaký zprávy z TweakTownu a WCCFtech o kterých jsem měl pochybnosti a taky že se to vymstilo lol...

Člověk nemůže takhle odhadnout všechny fake a naopak poznat všechny legitimní informace. Ale je třeba se o to snažit. Že se ti ty youtuberský "informace" líbí, to mi není nic platný, když mě to neprojde filtrem. Věřit zprávám podle toho, jestli se mi obsah "líbí" z hlediska toho, co slibuje, to je docela cesta k tomu, to pos...
AMD Ryzen 9 5950X @EfficiencyModeEn=Enabled, Gigabyte A520 Aorus Elite, 2*16GB DDR4-3600 SiliconPower XPower, Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB, SiliconPower P32A80 256GB + Patriot P200 1TB + Samsung HD502J 500GB, Be Quiet! Straight Power 11 400W, SilentiumPC Fera 2 / Noctua NH-D9L
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Srandista »

Richie, o predikciách si tu povieme za rok-dva, až všetci pôjdeme na tých ARMoch s miliónmi ALU, ako tu všade vyprávaš...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od mr.qeg »

Jan Olšan píše:Hele, jediný co já dělám, je, že když se někde ukáže nějakej "rumor", tak se zamylsím a použiju svoje zkušenost a když mi vychází, že je to blbost, nebo že to vypadá nepravděpodobně z toho a toho důvodu, tak to řeknu. Kritický myšlení by se tomu dalo říct. A postuju to proto, že mi přijde správný, když lidi upozorním. Neber to tak, že ti chci schválně kazit radost, nebi že ti závidím, že si sem tu věc přinesl ty a ne já (nebo že závidím tomu yt).

Když se ti to nelíbí, tak mě prostě ignoruj, taky je to jenom můj názor, takže to není něco, s čím se musíš pokaždý nějak vyrovnávat...

Na tomhle je založený filtrování toho, o čem píšu na Cnews.cz a jako myslím si, že to nedělám tak blbě a jako výsledek není špatnej, poměrně málo přebíráme kecy, který se nakonec vyvrátí. Nevychází to vždy, občas např. když byl hlad po informacích o nových GPU od Nvidie před vydáním Turingu, tak jsem povolil a převzal nějaký zprávy z TweakTownu a WCCFtech o kterých jsem měl pochybnosti a taky že se to vymstilo lol...

Člověk nemůže takhle odhadnout všechny fake a naopak poznat všechny legitimní informace. Ale je třeba se o to snažit. Že se ti ty youtuberský "informace" líbí, to mi není nic platný, když mě to neprojde filtrem. Věřit zprávám podle toho, jestli se mi obsah "líbí" z hlediska toho, co slibuje, to je docela cesta k tomu, to pos...
Honzo, bojuješ s větrnými mlýny. Richie tvrdí, že programoval v assembleru, tak o těch ALUs prostě ví a všichni ostatní, jsou dle něj jen idioti. https://diit.cz/clanek/nastup-5nm-proce ... nm/diskuse

Už by to tu modi mohli opět pročistit.
THANATOS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. zář 2009
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od THANATOS »

Nový Custom Power Plan od 1usmus-a je na techpowerup.
https://www.techpowerup.com/review/1usm ... rocessors/
Keď niekto chce, tak nech si ho vyskúša.
Lenovo Legion Y540-15IRH CPU: Intel Core i5 9300H GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB RAM: 24GB 2666Mhz Micron SSD: 512GB WDC SN720 + 1TB Crucial MX500
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od keistown »

U me na C6H+3700X bez efektu
Respektive v hwinfo jsou o kousek vetsi nasobice/frekvence, ale benchmarky stejny.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od HEAD »

Beze zmeny.Cpu boostuje porad na 4.4Ghz jako predtim.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od flanker »

zkusím naměřit pár výsledku v průběhu týdne na Ryzen 7 3800X a Crosshair VIII Hero
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od HEAD »

Vubec nic to nedela.Je to asi pro lidi kterym cpu blbe boostuje.
Edit:mozna to snizilo teplotu v zatezi.Pri hrani tomb raidera je teplota pod 50°C a boost jako predtim 4.3-4.4ghz.A nebo je to taky tim, ze je zima :mrgreen:
Kazdopadne boost stejnej.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Ache »

Tak víc než 4,4GHz ti to fakt asi dávat nebude :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“