Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

0martas0 píše:Uz je to fakt trapny, jak kazdy fnuka jen proto ze neco nerozjede na ultra super mega detaily v 200fps a 8k. Sveho casu v Crysis to taky tak bylo?
Hry jsou od toho aby se hraly, ne aby v nastaveni muselo byt vse na ultra jinak je to spatna hra.

Btw, na X1X ta hra jede sice 4k ale 30fps a nemyslim si ze uplne 100% stable i v Saint Denis.
Zrovna Saint Denis to drží, ale dropuje to v jedné jeskyni to nechápu moc proč a nebo když zápalis hodně mrtvol.

Vtipný je že Crysis nerozjedes ani dnes stabilně se 60fps na ničem protože není optimalizované :roll:

Já nevím proč má někdo potřebu obhajovat neoptimalizovanej trash, to tě platí R* nebo jsi jen stejnej pacient jako Stach :D
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od ArgCZ »

0martas0 píše:Uz je to fakt trapny, jak kazdy fnuka jen proto ze neco nerozjede na ultra super mega detaily v 200fps a 8k. Sveho casu v Crysis to taky tak bylo?
hlavně je trapný že nechápeš souvislosti, Crysis nevyšlo rok předtím na konzoli co stála 10k na kterym by jela stable v nativním TOP rozlišení doby, kdyby jo tak by žádnej rozdíl ve fňukání nebyl, to si buď jistej

nadruhou stranu když jsem teď skoukl DF tak mě přijde že PC za nějakých 15k (řekněme nějakej Ryzen 5 1400 + RX 580) dokáže při podobným nastavení těch 30FPS v 2160p dát taky takže po napojení na velkou TV a gamepad bude zážitek stejnej a nebude dnes už ani moc dražší, takže co jsem napsal předtím beru zpět

lidi si tu ale neuvědomujou to že na konzoli se hraje na TV která je 3 metry od vás a řada věcí se tam ztratí + gamepad je také daleko méně náchylnej na odezvu kdežto na PC koukáte na obrazovku z 30ti cm a řešíte každou ms takže zážitek na PC je prostě z podstaty jinej a jsou tam úplně jiný nároky, tohle není vina vývojářů nebo hry, ta totiž evidentně dokáže na podobným HW co má XBX1 nabídnout stejný věci, jen to holt na IPS 24" monitoru nikdy nebude jako na 55" 4k HDR TV, je potřeba to k tý TV připojit nebo mít PC za 30-40k a nohonit to zblízka detailama a FPSkama
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Gamers Nexus: Graphics Settings Deep-Dive: Red Dead Redemption 2 PC (Parallax, Raymarch, & More)
https://www.youtube.com/watch?v=SAwAP499YSQ
Obrázek
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

První DF video naznačoval, že konzole jedou většinu nastavení na low, sem tam medium, ojediněle high a speciálně konzolový low, který na PC ani nejde nastavit.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od ArgCZ »

původní XBOX ONE možná ani nemá výkon jako RX550 :D, nepochybuju že nabízí ještě nižší některý detaily než vůbec PC verze má jako minimum.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

No Xbox one s verze jela snad v 720p :-D
PS5 | LG OLED CX55
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od hnizdo »

0martas0 píše:Uz je to fakt trapny, jak kazdy fnuka jen proto ze neco nerozjede na ultra super mega detaily v 200fps a 8k.
No, nejaka prace na tom jeste bude. Na svym gpu pozoruju, ze odber pri 300W TDP se pohybuje mezi 240-290W, coz jsem uz dlouho nevidel, a znaci to ze gpu neni zdaleka optimalne vytizene.
krome toho, crashe do desktopu se daji pomerne dobre reprodukovat, a rekl bych ze tohle vychytat mohli, kdyz zvazim kolik maji zkusenosti s GTAV.
takze bych se pomerne zdrahal rict "rockstare, dobra prace".
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od 0martas0 »

V necem mate pravdu. Ale srovnavat cenu pc a konzole? Na konzoli proti pc neudelas vubec nic. Jestli chces resit pomer cena/vykon tak si koupis konzoli a je vystarano. PC je drazsi ale udelas na nem nesrovnatelne vic prace. Tzn argument typu PC za 12k to nerozjede jako X1X mi prijde trosku nesmysl.
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od hnizdo »

ne hlavne tu pls nerozjizdet diskusi pc vs gondole. za to bych daval kulku. resme pouze pc.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od hnizdo »

MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Nejlepší je, jak si spousta lidí ani neuvědomuje, že i když jim to jede 60+, tak pokud nezapnou vsync, tak se jim to stejně furt trhá. Samozřejmě jinej zážitek bude na g-sync/free sync monitorech, nebo na něčem, co umí 120 Hz a víc. Ale stejně pro mě absolutně nejčistší zážitek není vysoký framerate, ale konstantní framerate. Za další si lidi neuvědomujou, že u takhle rozsáhlý hry je k dosažení 60ti fps zapotřebí, aby ta hra jela v 90+ fps, jelikož těch 60 fps chcete mít při tý vůbec nejnáročnější situaci, která vyvstane.

Takže opět-pachtění se za 60ti fps v takovýhle hře je fakt nesmysl, protože i když si někdo libuje, jak jede 70+, tak stejně přijde situace, kdy to sletí na 40, a to prostě není plynulost ani omylem. V určitym ohledu ta konzole drtí pc co se plynulosti týče, pak samozřejmě vstupuje do hry nastavení detailů a rozlišení.

Ale schválně, ať někdo zkusí jít do hustýho lesa v noci s lucernou a zapne ten hunter instinct, nebo za hustýho deště v noci přijet s lucernou do Strawberry a jinejch lokací, zapnutej dead eye, kdy sem tam něco hoří, je tam dalších 15 panáků, částicovejch efektů tři prdele, trasírky po střelbě atd. - pokud v těchto situacích nemáte požadovaný framerate (a nemusí to zákonitě být 60), pak vám ta hra prostě neběží plynule.

Na tohle já jsem fakt úchyl, dávno jsem přestal řešit detaily, dnešní hry vypadaj dobře kolikrát i na medium. Ale framerate chci konstantní po 100% herní doby.
Naposledy upravil(a) Swat dne sob 9. lis 2019, 19:13, celkem upraveno 1 x.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

A čo ti chudáci,čo majú 120hz a plynulosť si užívajú iba v 120+. Tomu hovorím posun v zážitku :D
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

To je právě to, co jsem tu zmiňoval už dřív. Na 120 Hz panelu se dá pracovat s adaptive vsync (mluvím o nvidii). Tam se to dá zapřáhnout do 1/3 vsync, kdy ti hra běží naprosto plynule ve 40ti fps s vsync on. Je třeba vždycky zvážit, co hraju, jak to hraju a čím to ovládám. Uznávám, že 40 fps je na myš málo. Nicméně na gamepad? Když jsme to hráli na konzolích ve 30ti fps? A to je 120 Hz panel. 144 Hz panel takto nabízí hrát ve 48mi fps s vsync (1/3 adaptive), přičemž input lag se dá kompenzovat snížením prerendered frames na 1 (např). Další spousta lidí si neuvědomuje, že mnoho 60 Hz panelů se dá přepnout do 50ti Hz a tudíž hrát v 50ti fps naprosto plynule atd. Těch možností je spousta, akorát z 60 fps se stalo tak trochu dogma, ze kterýho mnoho lidí není ochotno slevit, mnohdy ani neví proč.

Furt se jen řeší, jestli 30 fps konzole, nebo 60+ na pc aniž by si kdokoliv uvědomil, že existujou alternativy mezi tím k dosažení perfektní plynulosti s vsync bez jakýkoliv fluktuace frameratu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od 0martas0 »

Ja jen doplnim, jedna vec je plynulost mys vs gamepad a druha, ze na mysi samozrejme vic fps lepsi ale taky pak zalezi na hre... RDR2 se od 45 a vic jevi naprosto plynule, zatimco Battlefield by si clovek pod 60 a vic radsi nezahral.
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od stylar »

ve Vulkanu mi nefunguje adaptive-sync v SDR, což je divný v HDR je to ok, navíc ve Vulkanu mám úplně parádní frametimesy prakticky rovná přímka, ale musí byt aktivní adaptive-sync
DX12 docela stuttering, ale nejhorší že crashuje, takže zůstanu u Vulkan i když se mi zdá, že v něm zase nefunguje kořektně (pokud vůbec) sharpen filtr (z GFE překrytí), což hra potřebuje jinak docela mazanice s TAA

jo to přepínaní HDR je fakt dementní některá hra ho chce zapnut ve Win (třeba Forza) u RDR2 mi pořád zůstane přepnutá v HDR i když ho vypnu (vezme nastavení z Win)...
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

Zkoušel jsem přepnout API a v DX12 mám celkem artefakty se stínama, jako by vypadávalo chvilkama SSAO, celkem divné. Přepnul jsem z5 na Vulcan a raději do toho nešahat, když to jede x)

Mám ale problém s úkolem v chapter 2 lov na medvěda s Hosem hned v první fázi kdy mám prodat toho černého koně Shire ve stájích. Když s ním vjedu do stájí, tak Arthur sesedne a tím to hasne. Nemůžu dělat vůbec nic, ovládání nereaguje, jen tak stojí vedle koně. Můžu leda tak nahrát save. Už jsem zkoušel různé věci a vždycky se seknu ve stájích :/
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od orgasmic »

RDR2.jpg
Stáhl se mi poslední update a RDR 2 nejde spustit. Hlásí mi to po spouštěcí obrazovce, že se mám přihlásit a ověřit spojení přes Social Club, ale ten přece supluje ten jejich Launcher, ne?

Měl s tím někdo problém? Social Club už ani ze stránek RS nelze stáhnout.
Na stránkách RS jsem přihlášený a vidím odehrané 3 hodiny...nikde na netu ani takový problém nevidím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Asus Rog Strix G18
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od orgasmic »

Tak vyřešeno, kdyby, měl někdo stejný problém, na redditu mi pomohlo následující:

Dokumenty/Rockstar/Launcher - vymazat soubory
Asus Rog Strix G18
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

TankGeorge píše:...Mám ale problém s úkolem v chapter 2 lov na medvěda s Hosem hned v první fázi kdy mám prodat toho černého koně Shire ve stájích. Když s ním vjedu do stájí, tak Arthur sesedne a tím to hasne. Nemůžu dělat vůbec nic, ovládání nereaguje, jen tak stojí vedle koně. Můžu leda tak nahrát save. Už jsem zkoušel různé věci a vždycky se seknu ve stájích :/
Tak to dělal ten hack/mod na schovávání černých pruhů /duh! Mělo mě to napadnout jako první věc. Problém je asi jen u 21:9 rozlišení, kdy to schová a deaktivuje boční pruhy s ovládacími prvky :/
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

To je stejně divný, ta hra by měla být plně kompatibilní na poměr 21:9. Nechce se mi věřit, že by tam nechali takovou botu..
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“