ASROCK RADEON RX570 - černá obrazovka při instalaci ovladačů

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
alibagil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2005
Bydliště: Krnov

ASROCK RADEON RX570 - černá obrazovka při instalaci ovladačů

Příspěvek od alibagil »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Na starším PC s deskou MSI 970A-G43 odešla grafická karta, rozhodl jsem se jí tedy nahradit novou a koupil jsem ASROCK RADEON RX570 (4GB). Karty jsem vyměnil, PC normálně naběhlo do Windows 10, všechno se zdálo být v pořádku, až do momentu, kdy se začaly instalovat drivery nové karty, poté monitor zčernal s hláškou, že není signál a už nenaběhl. Reset nepomůže, počítač a monitor zobrazí logo desky, ale jak se začnou načítat Windows, je tma. Mohu najet do safe modu, tam vše funguje, když odinstaluji grafický ovladač, tak se následně dostanu i do normálního režimu Windows, ale jakmile dám instalovat drivery, jsem bez obrazu. Zkusil jsem novou instalaci Windows, zkusil jsem DDU, nic nepomohlo.

Neví někdo, čím by to mohlo být způsobeno a jak to vyřešit?
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: ASROCK RADEON RX570 - černá obrazovka při instalaci ovla

Příspěvek od skaven321 »

co tak skusit starsie drivery? vyskusat 2 - 3 rozlicne, ci to nechyti
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: ASROCK RADEON RX570 - černá obrazovka při instalaci ovla

Příspěvek od Comby »

Koľko monitorov je pripojených ku karte?
alibagil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2005
Bydliště: Krnov

Re: ASROCK RADEON RX570 - černá obrazovka při instalaci ovla

Příspěvek od alibagil »

Jeden monitor připojený přes DVI.

Nicméně ano, bylo to monitorem. Jako takovou poslední a zoufalou možnost, které jsem nedával žádnou šanci na úspěch, jsem včera ještě vyzkoušel připojit jiný monitor a světe div se, obraz normálně naskočil. A co je ještě divnější, když jsem potom kabel připojil i do toho původního, tak už fungoval i ten. Fakt nechápu. Nevím, jestli třeba nebyl konektor trochu povolený, ale u druhé starší grafiky, co tu mám, to normálně jelo.

V každém případě vyřešeno, jsem moc rád. Díky moc všem.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“