Náhlý pokles výkonu GPU

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Harold
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2005

Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Harold »

Zdravím,
od března používám GPU "MSI NVIDIA GTX 1660 Ti GAMING X 6G" Do včerejška vše OK, zatím jsem na ní hrál minimálně hry, jen jsem ji vyzkoušel. Po celou dobu používám dva monitory, až včera když začnu dělat něco náročnějšího v PC, kopírování souborů nebo vytvážení RAR/ZIP, tak po chvilce dojde k poklesu výkonu GPU (při těchto úkonech mám otevřeno více oken, tak předpokládám, že to na to má vliv). S PC se náhle nedá vůbec pracovat, zobrazení je strašně trhané. Buď musím resetovat PC, pak je vše OK nebo když odpojím jeden z monitů, tak je zobrazení také OK. Když ukončím náročné procesy v PC a znovu připojím druhý monitor, tak je vše stále trhané.

Přeinstaloval jsem ovladače GPU na nejnovější, stále stejný problém. Teplota GPU cca 55 °C, i když je chladnější, tak se to stane. Máte nějaký typ, čím by to mohlo být?

V prostředí Windows mám s oběma monitorama cca 30 FPS, když nastane výkonový pokles, tak cca 3 FPS.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Atapi »

Harold píše: V prostředí Windows mám s oběma monitorama cca 30 FPS, když nastane výkonový pokles, tak cca 3 FPS.
To bych ten pc tak leda hodil o zem, to co jsi popsal zvládne jakákoli grafika včetně integrované a to i na několika monitorech najednou, ne ještě 1660 Ti... Kopírování nebo komprimování nemá na grafiku vůbec žádný vliv, problém bude jinde, tohle neřeš v grafikách, ale spíš v PC sestavách nebo ve windowsech. A když v tom budeš, tak napiš rovnou co máš přesně za PC, jaký systém (+originální a aktuální?) a rovnou klidně otestuj všechno co tě napadne (hlavně disky a ram na chyby, cpu a grafiku jestli má požadovaný výkon třeba ve 3dmarku), windows přeinstalovat problém není? Taky by to mohlo pomoct místo toho aby se sáhodlouze řešilo v čem je problém.
Obrázek
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od leonin »

Kolik maš operačni paměti a jake je využiti paměti při poklesu a trhani?
Harold
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2005

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Harold »

Intel i7-7700, 3,6 GHz
16 GB RAM
Win7, x64
SSD 970 EVO, M.2

Stává se to, i když PC není vytížen, v procesech nejsou žádní žrouti CPU ani RAM. Prostě dojde k náhlému dropu a buď musím resetovat PC nebo odpojit jeden monitor. Dva monitory používám už x let, na této GPU od března bez problému. PC byl cca před měsícem čistě přeinstalován a tento nešvar se mi objevil až teď.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Atapi »

Nad w10 jsi neuvažoval když tam máš stejně čistou instalaci?
Obrázek
Harold
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2005

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Harold »

w10 se zatím bráním, mám ji v práci a nepřesvědčil mě.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od killerek »

Od ledna uz stejne nebude dobry napad Win7 používat, pokud chodíš do internetového bankovnictvi, protože mu skonci podpora.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Oh to je argument, spousta lidí tam chodí přes android (LOL) a většina userů win7 je má roky neopatchovaný (kdo by chtěl win7 s telemetrií) tzn v tomhle ohledu se fakt nic nemění.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Náhlý pokles výkonu GPU

Příspěvek od Atapi »

Hlavně spusta lidí s W7 má ještě cracklou verzi. :lol: Když se to začlo prodávat, tak ještě nebyly hromadně dostupný klíče za 50 korun a spoustě lidí to ještě ani nedoteklo že je lepší mít "originál" os i kdyby bez faktury, než pětiletou instalačku se třema crackama. BFU na bezpečnost víceméně kašle, maximálně si nainstalujou avast a nechaj to bejt do doby než to zase spadne, protože prece windows se musí čas od času přeinstalovat na čisto, to ví přece každý už od dob windows 98 (nebo aspoň teda 90% členů fb hw poraden)...
Když už, tak bych přešel na W10 už jen kvůli podpoře, nemyslím od microsoftu, ale obecně, ovladače a vůbec i všechny programy/hry se budou řešit především na w10, že někomu bude něco padat a nebo takhle blbnout na 5 let neupdatovaným PC, to už nikoho zajímat nebude.

//Ty testy už jsi zkoušel? Jestli vůbec ten hw funguje jak má.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“