RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, mám na stole jako druhý monitor starší 17 palcový VGA monitor (malej kvůli prostoru v podkroví). Jako hlavní mám 24 full hd (podpora hdmi a dvi port).

Nedávno jsem upgradoval grafiku na AMD RX 590 (xfx fatboy), která už má jen hdmi a display porty.

Hlavní monitor jsem připojil přes redukci displyport-dvi a druhej malej monitor přes redukci hdmi-vga.

Fungovalo to pár dní, ale pak přestal druhý monitor fungovat (ovladačema to není - ani v biosu se nerozsvítí - no signal).

Zkusil jsem ho tedy zapojit přes redukci displayport-dvi a dvi-vga a taky nefunguje.

Když ho připojím k jinému pc přímo přes vga, tak monitor funguje, takže monitor je ok.

když jsem zkusil připojit jiný monitor který má dvi (přes redukci displayport-dvi), tak to funguje, takže redukce je taky ok.

Prostě VGA jako přestalo být podporováno. Nevíte co s tím? Díky
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od AllowedCry »

Co zkusit starší ovladač? Jaký převodník z digitálu na analog používáš?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od killerek »

Nejspise problem v redukci hdmi-vga. Hod sem modely všech tech redukci, co používáš.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, používám toto:

1) https://www.mall.cz/kabely/premiumcord- ... -vga-audio - fungovalo ze začátku

Dále vyzkoušeno:

2) https://www.alza.cz/akasa-displayport-d ... 78.htm?o=4 - když do redukce dám dvi monitor, tak funguje, ale s redukci dvi-vga nefunguje

3) https://www.alza.cz/akasa-hdmi-vga-d4454551.htm?o=1

Ovladačema to není - jak sjem psal - když to ještě fungovalo, tak když se zapínal PC a byl tam bios, tak se vždy rozsvítily oba displeje s logem MB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Řešení pro tebe nemam, používám DP na VGA redukci už roky a pořád běží a vystřídal jsem už mnoho karet. MAM i HDMI na VGA co umí vysokej pixelclock pro CRT.

Jen tě ale chci upozornit že ta redukce čílo dvě ala z DP na DVI má na 90% jen digitální DVI tzn z té ti VGA vytahnotu nepůjde. 1 a 3 by ale měly fungovat.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci

Příspěvek od Václav Sedlář »

no redukce číslo 2 má na výstupní dvi-i - tedy by měla podporovat vga (pokud to není jen univerzální konektor a má to nezapojené).

Jako by to nedokázala takarta detekovat, že tam je něco zapojeno. Ještě jsem zapomněl napsat - že monitor má prodlužovací vga kabel (ale před tím to s tím fungovalo). Bohužel monitor má origo krátký kabel napevno - proto ta prodlužka navíc
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“