Ta správná skříň pro vodní chlazení

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Ahoj,

Zahlédli jste někde prosklenou skříň která vypadá jako Define S2 TG nebo NZXT H510i, ale má 0 otvorů směrem k uším a umožňuje vhodně instalovat 280+120/140 radiátory? tj dole, vzadu, případně na protější straně?

Dík :)
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od ToxicTears »

Tak co se týče WC, tak ideální skříně jsou Lian Li O11 v různých stylech a pak třeba Vector RS, R6 a podobné. Ty jsou dělaný an WC. Ta Lian Li je tak stavěná. Tu můžeš modifikovat jak chceš.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od racecar »

Ja by som ti odporucil sa pozerat skor po minimalne 2x360 radoch ked uz kupujes novu case.

120/140mm radiator. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od MaWa »

Tak primárně "vhodně umístit radiátory" je přesně vše, jen ne "dole, vzadu, případně na protější straně" :roll: protože nejvhodněji se radiátor dává pod víko skříně...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

http://www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html

pozri totok.

Ma to dost priestoru na Rady...sam ju mam...a je super.
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Děkuji všem za komentáře.

MaWa, je mi jedno, kde jsou radiátory, pokud fungují dobře a nefoukají směrem k uším, tj. přední, horní a prosklená strana. Máš nějaký funkční důvod proč je tam nedávat?

racecar, ze všech možných testů jsem pochopil, že i 1x280 radiátor stačí na normální CPU a grafiku, tj. cca 250W. Já chci dát 280+140. https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3 ... -vs-coolit

smht, bohužel Phanteks se mi nelíbí ani nesplňuje odhlučňovací požadavky

ToxicTears, děkuji, LianLi 011D jsem také našel. logika umístění radiátoru na bok se mi líbí, ale štvou mě perforace na stropě, plus skříň nemá žádnou protihlukovou izolaci, a perforace za radiátorem mi přijde slabá.
Stejný problém vidím i u InWin 101. U Vector RS mi také vadí otvory vpředu. To bych asi zůstal u S2, byť může mít vzadu jen 120mm.
Máš nějaký názor na Define S2 a NZXT H5110i? NZXT se mi líbí více ale nemá odhlučňovací materiál a přemýšlím kde se to dá sehnat? Také je škoda že Kraken M22 není tak dobrý, a X42 bych musel dát nahoru, což je díra, kterou chci spíš ucpat, právě kvůli hluku.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od MaWa »

No a bavíme se o opravdovém vodním chlazení, nebo o all in one ? Protože v nadpise píšeš "Ta správná skříň pro vodní chlazení" a pak tady píšeš o Krakenech...tak jak tedy ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

MaWa píše:No a bavíme se o opravdovém vodním chlazení, nebo o all in one ? Protože v nadpise píšeš "Ta správná skříň pro vodní chlazení" a pak tady píšeš o Krakenech...tak jak tedy ?
Má toto vliv na vhodné umístění radiátorů?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od MaWa »

Vcelku ano, protože slabé místo all in one chladičů je pumpa, tudíž pokud máš slabou pumpu, je už celkem jedno, kam dáš radiátory, protože výsledek bude víceméně stejný...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Tzn. kam se nehodí dávat radiátory AiO? Zrovna bych řekl že se to nehodí nahoru, kam je dát nechci.
Považuješ za slabé například i EK WB MLC? https://www.ekwb.com/news/ek-mlc-phoenix/
Z AiO bych bral jen ty lepší - NZXT Kraken X62, Corsair H150i a ekvivalenty.

Preferoval bych dát AiO, ale pak přijdu o možnost full-cover GPU chlazení a nevím jak bych to řešil - jestli by stačily heatsinky a tichý ventilátor.. Ale zase se nechci babrat s celým full custom vodníkem, na jeho provoz nejsem vybaven.

Ale i kdybych tím MLC vyřešil grafiku, pořád bych měl procesor zvlášť, a 120 AiO jsou neefektivní oproti 140, které ale zase nejde skoro do žádné skříně jinam než nahoru.Teoreticky bych taky mohl procesor nechat na vzduchu, protože Tranquillo bohatě stačí, ale když už, tak zase pro ten efekt.. Skoro ve všech skříních jde ale 140 radiátor dát jenom nahoru, a navíc 140 stojí jako 280. 280 je ale pro CPU overkill a 2x se tam nevejde.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Girmly píše:Děkuji všem za komentáře.

MaWa, je mi jedno, kde jsou radiátory, pokud fungují dobře a nefoukají směrem k uším, tj. přední, horní a prosklená strana. Máš nějaký funkční důvod proč je tam nedávat?

racecar, ze všech možných testů jsem pochopil, že i 1x280 radiátor stačí na normální CPU a grafiku, tj. cca 250W. Já chci dát 280+140. https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3 ... -vs-coolit

smht, bohužel Phanteks se mi nelíbí ani nesplňuje odhlučňovací požadavky

ToxicTears, děkuji, LianLi 011D jsem také našel. logika umístění radiátoru na bok se mi líbí, ale štvou mě perforace na stropě, plus skříň nemá žádnou protihlukovou izolaci, a perforace za radiátorem mi přijde slabá.
Stejný problém vidím i u InWin 101. U Vector RS mi také vadí otvory vpředu. To bych asi zůstal u S2, byť může mít vzadu jen 120mm.
Máš nějaký názor na Define S2 a NZXT H5110i? NZXT se mi líbí více ale nemá odhlučňovací materiál a přemýšlím kde se to dá sehnat? Také je škoda že Kraken M22 není tak dobrý, a X42 bych musel dát nahoru, což je díra, kterou chci spíš ucpat, právě kvůli hluku.
Ta Case je vyplnena penou kvoli hluku...ale pokial sa ti nepaci..tak jasne to chapem
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Podla mna by si mal zistit co presne chces.
Lebo mam pocit ze len tapas v tom co by si chcel a nechcel a vlastne by si chcel vsetko a zaroven nic.
Ked das na kraken fan ktory nebude pocut tak bude pocut Pumpu dost.
Takze to asik velky vyznam nema.
Aky typ HW vlastne chces chladnit?
Cpu-model-Gpu model...len cpu alebo aj gpu alebo ako vlastne?
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

smht: Na Phanteksu se mi nelíbí sací otvory nahoře a u skla - to jsou dvě nejhorší místa, kam je dát z pohledu hlučnosti. Právě to krásně řeší NZXT H510i, ale bohužel vzadu nemá místo na 140 radiátor pro procesor.

Chci chladit běžný hardware za běžného provozu s minimální hlučností. Aktuálně mám i5+4670K a GTX1070, tj. dohromady cca 250W, a do budoucna plánuji něco obdobného - do té doby bych chladil vzduchem, ale skříň musím s tímto ohledem vybrat už teď.

Nejhorší je samozřejmě grafika, protože její PCB blokuje tok vzduchu, který se navíc drží ve skříni. Vodníkem to lze vyhnat ven, ale bez full cover bloku je třeba vyřešit chlazení pamětí a VRM. Velké heatsinky a velký větrák by to ale měly zvládnout potichu.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Girmly píše:smht: Na Phanteksu se mi nelíbí sací otvory nahoře a u skla - to jsou dvě nejhorší místa, kam je dát z pohledu hlučnosti. Právě to krásně řeší NZXT H510i, ale bohužel vzadu nemá místo na 140 radiátor pro procesor.

Chci chladit běžný hardware za běžného provozu s minimální hlučností. Aktuálně mám i5+4670K a GTX1070, tj. dohromady cca 250W, a do budoucna plánuji něco obdobného - do té doby bych chladil vzduchem, ale skříň musím s tímto ohledem vybrat už teď.

Nejhorší je samozřejmě grafika, protože její PCB blokuje tok vzduchu, který se navíc drží ve skříni. Vodníkem to lze vyhnat ven, ale bez full cover bloku je třeba vyřešit chlazení pamětí a VRM. Velké heatsinky a velký větrák by to ale měly zvládnout potichu.

Su fans ktore by si nepocul vobec pri spravnom nastaveni...Ak tam dal allinone tak budes pocut pumpu.
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

smht píše:Su fans ktore by si nepocul vobec pri spravnom nastaveni...Ak tam dal allinone tak budes pocut pumpu.
Máš něco pro podporu tohoto tvrzení? Samozřejmě jsem AiO ještě v ruce neměl, takže si asi zkusmo půjčím ten X62, ale nějak nevidím důvod, proč by pumpa schovaná kdesi dole vzadu uvnitř měla být hlučnější než ventilátor v otvoru skříně nejblíže pravému uchu.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Áno mal som to, a tie fans sú riadne hlučné.

To ocom píšeš aké tichi chceš mať, ten kraken nespĺňa, skus, kúp uvidíš
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Barnews »

Girmly píše:
smht píše:Su fans ktore by si nepocul vobec pri spravnom nastaveni...Ak tam dal allinone tak budes pocut pumpu.
Máš něco pro podporu tohoto tvrzení? Samozřejmě jsem AiO ještě v ruce neměl, takže si asi zkusmo půjčím ten X62, ale nějak nevidím důvod, proč by pumpa schovaná kdesi dole vzadu uvnitř měla být hlučnější než ventilátor v otvoru skříně nejblíže pravému uchu.
Ano pumpa u AIO může být slyšet celkem dost a její zvuk může být nepříjemnější než slabé šumění větráků.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Girmly, mam pocit ze predstava ktoru mas nesplni dane ocakavanie ktre mas.
Myslim si ze tvoje riesenie ako take...kde fans nesmu byt hore atd je troska mimo kvoli hluku.
mam v PC 7X fans...nastavene na 500 rmp a neni to vobec pocut.
Zalezi ake fans kupis,ako urobis krivku.
Ci vlastne potrebujes tu vodu v PC atd
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Vodníka vyloženě nepotřebuju, ale chlazení grafiky, byť jedno z nejlepších, je prostě hlučné, zejména v cedníku jménem Enermax Hoplite. Hledám tedy způsob, jak to ztlumit. V první řadě tedy skříň, která odhlučňuje. A v druhé řadě, pokud to nebude dost, jsem měl za to, že vodník bude tišší. To ale znamená, že na takovou variantu musí být skříň připravená.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Case nemusí byť odhlucnena na to aby si tam mal ticho, ak nebudeš počuť fans je dosť možné že budeš počuť PSU ventilátor, ak chces ticho potrebujes normálnu vodu kde pumpu nebude počuť a dobre fans, to je vsetko
Odpovědět

Zpět na „Voda“