Ta správná skříň pro vodní chlazení

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od python.p »

Arctic Accelero Xtreme + 3x F9 Silent.

Případně Morpheus + 2x F12 Silent.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Když už tu padlo tolik komentářů proti hluku a životnosti AiO, o kolik tišší jsou "dobré" pumpy a jak dlouho takový systém vydrží, než bude třeba pumpu a radiátory měnit? Například EKWB Xylem D5?
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od smht »

Radiátor si myslím nemáš dôvod meniť, tomu sa nemá čo stat, ja mam pumpu od ek už 3rok a stále bez problémov a bez hluku
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Tak ono obecně ani pumpu ani radiátor nemá co rozbít (motor, vrtulka, trubky, to není žádná raketová věda), až na usazeniny, protože u otevřeného okruhu není možné zajistit absolutní čistotu kapaliny.
Je dobré vědět, že 3 roky to vydrží ale to nejspíš AiO za čtvrtinu ceny vydrží taky. Na CZC mají rozbalené M22 i TT Riing, tak je zkusím a dám vědět, co si myslím. :)
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od normy101 »

Prvně pokud chceš ticho bych zkusil nějaké tiché ventilátory jak Ti tu někteří radí, nějaké Noctua a nemusíš přímo sáhnout na vodníka, ale můžeš použít nějaké klasické aktivní ventilátory, které mají dobře zvolené ventilátory a pokud stále chceš vodníka tak bych našetřil na nějakého custom vodníka o tom by Ti mohl dlouze povykládat zde MaWa, ale nemůžeš čekat, že AiO bude mít potichou pumpu :) někde se prostě šetřit muselo a case vem cokoliv od známých výrobců a spíše bych se zaměřil na 360 radiátory pokud plánuješ chladit CPU i GPU a do budoucna budeš mít klid
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od MaWa »

Životnost Laing pump je běžně deset let a více. A jinak souhlasím s tím, jak tu bylo napsáno, že pokud máš tiché chlazení, tak opravdu nepotřebuješ odhlučněnou case.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od MaWa »

A jinak koukám, že NZXT už stáhlo záruku nových Krakenů ze 6 let na 3 roky a vůbec se jim nedivím, po těch třech letech se začínají sypat všechny, mě bylo divný, z čeho ty reklamace chce NZXT platit :-?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Loki5567 »

Řešíš tu kraviny jako že nesmí být ventilátory nahoře :) AiO bych ti ze své zkušenosti nedoporučoval, jak tu hodně lidí již zmínilo.

Abych ti potvrdil můj názor, tak jsem osobně odzkoušel NZXT Kraken X62 a později Be quiet! SILENT LOOP 280mm a oboje mělo stejnou vadu a to hlučné fany a když si je reguloval, tak si zase slyšel vrčicí/rachtající pumpu a pokud si i tu reguloval, tak si vlastně snížil AiO výkon, na výkon vzduchu za pár stovek :)

Nakonec mi MaWa poradil co koupit za velkou vodu, což se už 5x změnilo, proběhla změna skříně a tak jinak :lol: Nakonec již delší dobu mám Phanteks Evolv X a v tom 2x 360mm rady a D5 pumpu od EK. Na MaWa radu jsem vzal 6x Noiseblocker NB eLoop a zreguloval je při běžném používání ve Windows na 450 RPM a skříň mám na stole a slyším v noci, kdy je naprosté ticho, lehké šumění/proudění vzduchu skrz žebra. Nějaký load, zapnu občas Witcher 3, tak jedou kolem 900, ale spíš slyším pískání cívek od karty, než ventilátor :)

Osobně mi dost vadí různé rachtání, cvakání nebo rezonování věcí a rozhodně bych nestrpěl takovou věc déle jak 20 minut a říkám ti, toto slyšet prostě není :)

Takže jestli tu řešíš nějaké zabednění skříně a že nechceš mít fany vedle ucha nebo tak něco, tak z toho plynou jen dvě věci. Neumíš si zregulovat a vybrat správné věci, což si můžeš nechat poradit a nebo si sám odzkoušet určité fany, každý má jinou hranici a za druhé sám nevíš co chceš.

Co chladím je jedna 1080 Ti a Ryzen 3900X, což nejsou zrovna kultivované věci na TDP.

Pokud chceš fotky toho Phanteksu, tak ti mohu něco uploadnout. Je to slušná skříň, ale taky za slušnou cenu.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Girmly »

Ahoj,

Tak jsem chtěl jenom říct, že teda jsem "koupil" "rozbalené" Kraken M22 A ThermalTake Riing 360, a oba skutečně vydávaly zvuky které bych už označil i za rozbité, prostě fakt hlučně rachtaly. Tak jsem je vlastně ani neosazoval.


Zkusil jsem též skříně Define S2 Blackout a NZXT H510i, kde NZXT mě vedle kvality velmi zklamala též nulovou odhlučňovací schopností a velmi hlučnými vestavěnými větráky, které nešly pod 990 RPM. Define je obrovská kráva, ale nakonec jsem si jí nechal, stroj v ní za dne neslyším, hlučnější je v tu chvíli vítr za oknem a trafo v reproduktorech.
V zátěži ale slyšet je, tak jsem udělal detailní test hlučnosti vzhledem k otáčkám ventilátorů, a vyšlo mi že Define S2 je při jakýchkoliv stejných otáčkách o 5 dB tišší než původní Enermax Hoplite a o 3 dB tišší než H510i. Měřil jsem to telefonem, takže absolutní hodnoty budou nepřesné, ale delta by mohla sedět.

Každopádně, graf mi říká, že s ventilátory na 50%, což je plně dostačující k chlazení v plné zátěži, stoupne hlučnost jen o 3 dB na 25 dB metr od skříně, a teprve tehdy začínám něco málo slyšet. Při 100% ventilátorech na cpu i grafice naměřím 40 dB. Pro zájemce mám i graf. https://1drv.ms/u/s!Ag2QCFJpSPfuj9sXnIo ... A?e=xGMqmk


Přestože teď nemám potřebu jít do vodníka, Define S2 je dost velká abych to později mohl řešit. Chtěl bych něco ve stylu Define C, ale bohužel varianta "C2" ještě není na světě a C se mi nelíbí. H510i má spoustu chytrých funkcí a je mnohem praktičtější, ale prostě to není dobrá skříň.

Díky za diskusi, hezký víkend a buďte zdrávi!
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ta správná skříň pro vodní chlazení

Příspěvek od Karlos.s »

MaWa píše:Životnost Laing pump je běžně deset let a více. A jinak souhlasím s tím, jak tu bylo napsáno, že pokud máš tiché chlazení, tak opravdu nepotřebuješ odhlučněnou case.
Mám dvě D5 v sérii viz podpis, minimálně přes 10let, tu jedno možná už 15let. Sice vzhledem k časté nepřítomnosti, PC moc nepoužívám, ale jen pro ilustraci, že opravdu vydrží.
Jedou na minimum a nejsou slyšet (pokud je nepoložíte na plech). Jednu dobu tlačili hladič CPU, GPU, Chipset, 2xRam, 3xHDD(homemade) a 360 radiátor.

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
Odpovědět

Zpět na „Voda“