AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Loki5567 »

Mr_Trollfan píše:Asassins creed black flag mi v pociatocnej lokacii bezi na 30-40FPS a pritom load grafiky je nulovy, vytazenie jadier cpu pod 50%.
No protože je to omezený CPU, není to moc dobrá hra na fapování nad vysokým počtem FPS :) Trochu mi to připomíná Fallout 4, který se tu testoval ve vlastním tématu, kde si měl 100, pak si se otočil a měl si 30 :lol:
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od keistown »

A to zapnuti AA pomaha CPU jak? :roll: Cpu bottleneck muze vypadat presne takhle, ale nevyresi se tim, ze zvednes zatez grafiky a kouzelne ti naskoci o 50% vic fps, u toho CS:Go a doty atd. pomahalo i zvednout rozliseni.
Tady je to proste vadny driver a/nebo power management grafiky.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Nene, s CPU bottleneckom to nema nic s MSAA to drzi 60FPS ako pribite. Ja som to hral s FXAA zo zaciatku, bolo to tam defaultne nastavene tak preto som mal tak LOW fps.

V CS GO budem najskor na tych cca 180-270FPS sediet na cpu bottlenecku, tam asi ziadny bug ja mat nebudem. Hold ryzen 1 gen sa tam co sa tyka IPC nechyta.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

Hmm tak bohuzel vynuceni AA ve starych hrach nefunguje.Presne toho jsem se obaval.Zkusil jsem stalkera a at jsem nastavil cokoliv, tak ve hre to nemelo zadnej efekt.. :(

Tohle me fakt sere..Hrat zubaty hry bez AA pac AMD nefungujou ovladace..Na nv vse funguje... nedavno jsem hral stalkera s vynucenim 4xAA+4X TRAA a vse fungovalo a hra vypadala 10x lip.
Naposledy upravil(a) HEAD dne ned 19. led 2020, 23:17, celkem upraveno 1 x.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak jistěže nefunguje, to je přece vlastnost ne vada, to samé vynucování stavu Vsync u her co si sami o ňákej řeknou. Tahle Radeon story u tebe nebude mít dlouhého trvání.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Dungeon Siege 1 a Sacred mi vynuceni MSAA i AF fachalo, když jsem je par let zpatky hral ještě na 290.
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od blekota je boss »

Tohle jsou přesně důvody proč do AMD grafiky zas nepůjdu, a to jsem jim vždy fandil a kupoval.. ta nevyrovnanost výkonů, různý bugy/nefunkčnosti a obstojný výsledky často jen v aktuálních nebo profláklých AAA hrách a benchmarcích, který jsou v recenzích (ne zas moc nových, to se zas často čeká na ovladače) mě pěkně leze na nervy... Hraju teď především VR a malý studia prostě primárně laděj vše na GeForce.. Nebo různý mody, betaverze apod vše zpravidla běhá daleko líp na nV. S novejma konzolema nečekám, že se to radikálně změní, když ani current gen neměl zásadní dopad.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

HEAD píše:Hmm tak bohuzel vynuceni AA ve starych hrach nefunguje.Presne toho jsem se obaval.Zkusil jsem stalkera a at jsem nastavil cokoliv, tak ve hre to nemelo zadnej efekt.. :(

Tohle me fakt sere..Hrat zubaty hry bez AA pac AMD nefungujou ovladace..Na nv vse funguje... nedavno jsem hral stalkera s vynucenim 4xAA+4X TRAA a vse fungovalo a hra vypadala 10x lip.
U Stalkera ti s nV na r2/r3 rendereru fungovalo vynucení AA přes ovladače? Vždyť to používá deferred rendering, tam to neuděláš. Pokud chceš vynutit AA, musíš přepnout na DX9/R1 renderer :roll:
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

bodejť by se něco změnilo či měla "nová" gen konzolí vliv když jste se zasekly na titulech z let 2000 - 2009 :lol: :lol: :lol:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Prepac ale to ze su starsie hry NEHRATELNE alebo nehratelne za urcitych podmienok nehratelne to nic neospravedlni. Ak by aj to vynutenie AA nahodou nefungovalo, hold cena pokroku ze chvilu sa nieco pokazi ale ked chcem nieco hrat tak si to skratka zahram a nebudem tolerovat dropy zo 120FPS v Crysis 3 pri otoceni pohladu na pomaly 30 kde ta karta leti u mna bez vahania z okna, ak by som si to realne chcel zahrat. Mozno som v minulosti ked to vyslo vobec nehral, nemal na to HW, preto to chcem hrat dnes na tej danej karte.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

tak si založte nějakej retro-nostalgickej koutek, Dungeon Siege jsem hrál v roce 2002 když jsem byl na vojně, to je 18 let a vy tím tady zasíráte téma dnešních grafických karet, si myslím že tady na tom fóru ještě v roce 2040 budem nakupovat HW podle Crysis 3 protože určitě bude někdo kdo to ještě nehrál, třeba ten co se narodil dneska žejo.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Sorry ze aj dnes sa najdu ludia ktori si zahraju obcas radsej nieco stare a dobre ako novy balast ktory presiel 3x cez kopirak.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

jojo za našich mladých let, tráva byla zelenější, mládež cílevědomější a hlavně byl nejakej respekt ke starším... víš jak to zní? Páprdovatíš Trollfane :lol:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Raikkonen »

ArgCZ - to možná platilo tak 10-20 let zpátky, ale v poslední době "retro" celkem frčí. Stačí se podívat na ohromnou spoustu starých her na GOG, knihovnu Steam, potom existují různé bundly, rozdávání klíčů zadarmo nebo za úplný pakatel. Proto se taky z této módy začaly dělat některé remastery, nebo úprava aby hra byla na dnešním PC spustitelná. Dokonce dorazily i retro konzole. I youtubeři točí gameplaye ze starých her a dost lidí to sleduje. Sice stav není úplně ideální, ale rozdíl oproti době dřívější tu je ohromný. Dřív hry během pár let zmizely z prodeje a pak nezbýval než bazar, zatímco dneska kolikrát stačí pár kliků a spoustu si jich můžeš koupit i nyní.

Jasně, všichni nebudou hrát pořád jen retro, většina si to asi jen spustí ze zvědavosti a nostalgie jen na pár hodin. Někteří se taky ke své oblíbené hře vracejí pravidelně. Každopádně fukčnost starších her není pro drtivou většinu žádný dealbraker. Ale určité minus to je. A když se ty všechny minus sečtou, tak pak vidíme proč se na stejné cenové hladině a při ekvivalentním výkonu už delší dobu prodává o dost méně Radeonů oproti GeForce.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

proboha jeho založte si na to retro HWkoutek nebo koutek "GK a 10-20let starý tituly" a tam si vzpomínejte a můžete dávat i odkazy na youtubery co pro lidi jako vy tohle hrajou, já vám to neberu ale proboha nechtějte tady zcela vážně hubovat že nevynutíte na 15 let starý hře AA a pak je hnusná a zubatá(kdo by to byl řek že bude hnusná), to zajímá podobně ujetý lidi jako vás, né normální hráče co maj 10-15 titulů ve frontě před sebou a ani nevědí kdy je vlastně stihnou hrát, je úchylný z toho dělat vážný téma

a mimochodem na prodeje radeonů tohle fakt vliv nemá, ty potřebujou zabrat úplně jinde než na retro titulech pro pár nostalgiků, ani Navi není to co by mělo nV nějak závratně tlačit, starý tituly ať proboha nechaj ležet a soustředěj se na budoucnost a v tý pro nějaký vynucování AA fakt není místo
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

Souhlas s ArgCZ.
Nejde vynutit AA, nebo ma FPS dropy tak je to nehratelny? Grafika leti z okna... OMG. Ja mel vzdycky za to, ze se hraje kvuli hratelnosti, ne kvuli tomu abych egomasturboval nad FPS a tim, ze je neco hladsi.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Sorry ale hrat nieco na 30-40FPS bez ohladu na to ake detaily a rozlisenie tam nastavis, to asi nieje uplne hratelne a herny zazitok ktory by si cakal od PC a uz vobec nie od grafiky za taky peniaz pri 10 rokov starom titule ako vravite. ;-) Na konzole by si si to zahral lepsie.
Naposledy upravil(a) Mr_Trollfan dne pon 20. led 2020, 12:34, celkem upraveno 1 x.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

Keby to prudilo aj na nv tak mate pravdu, lenze tam zo ide takze niekde inde je nieco zle...
Takze to je pre spústu ludi zase len plus
Lebo jaksi nove hry si zahras aj na nv ze
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hlavně AMD to kdysi fungovalo, a zapnout vynucování těhlech věcí na starejch API které fungovalo už za krále klacka, jak to sakra může bejt složitý opravit? Skoro vůbec je ta odpověď. Rozbíjet se to začalo někdy cca 20008/9, vim že u early driverů pro rv770 to ještě všechno jelo, cca půl roku poté už ne a od té doby se to s nima tahle až dodnes.

Stejně se na to ale vyserou. Při vydání crimsonů z toho u Vsync udělali dokonce i feature, že to tak prej má bejt že to funguje jen pod OGL.

Tak když to tak má bejt tak jdu ke konkurenci která mi dá co chci, easy.
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DAVEmon »

Přesto je to vtipné, jak si často lidi stěžují na to, že nVidia pořádně nepodporuje staré GPU nebo staré hry a ono je to naopak :)
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“