Poděkování: stavba PC Python.p

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od -Vladimir- »

Pro tento typ příspěvku bych měl pochopení. Za jediného předpokladu a to toho, že by se nejednalo o ULN sestavu. Ono se ale o ULN sestavu jedná a pasivní část semipasivního režimu končí při vyšším zatížení, než je určité procento udávaného výkonu (typicky u zdrojů typu Focus+ 40% a u některých ještě takových i 50%). Takže pro ujištění - dá se to brát i jako 300-400W fanless zdroj.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Riku »

GaGy píše:Chápu že každý chce mít rezervu ,ale moc nevěřím že si někdo v budoucnu koupí grafiku nebo procesor co bude mít +300W ... Výrobci CPU i GPU se budou vždy snažit držet v rozumných hodnotách, tak jak je to dnes, prakticky dnes na stejný výpočet stačí procesoru méně energie než dřív ,díky nižším výrobním procesům .. Prostě za mě je to nesmysl dávat takové zdroje do sestav. Nicméně kdyby někdy náhodou za deset let bylo třeba silnějšího zdroje tak bych raději koupil nový než používal starý a jetý zdroj ...

renek1 a to že doporučuje výrobce 650W je sice pravda ,ale je třeba zapojit trošku mozek a spočítat si to.
Spotřeba té grafiky je 215W default ,při přetaktovaní výš než 250W nepůjde
CPU má 65W . Max 90W
Takže když spojím dvě nejžravější komponenty což je GPU a CPU tak tu mám spotřebu 340W když CPU i GPU pojede na 100 procent zatížení ,což krom stress testu se nikdy nestane.
Deska ,Ram , disky. 50w Max ? ok i kdyby 100W pořád sem na nějakých 450W ....
Todle musí utáhnout slušná 550W i s rezervou..
Sorry ale do takových sestav je to prostě overkill ten zdroj ...
Spočítal sis hezky, že to bude žrát 450W, ale narveš k tomu 550w zdroj aby jel pořád v 80% zátěži a hučel jak lokomotiva. Gratuluji. Tady máš zlatého bludišťáka.
PS5 | LG OLED CX55
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od renek1 »

Líbí se mi, jak se vždycky jakékoliv téma zvrtne v diskuzi o úplně něčem jiným.
Celá ta sestava je v zásadě perfektně vyvážená a to, že je tam silnější zdroj je jen z důvodu zanedbatelného finančního rozdílu v dané době koupě a proč tedy za takřka stejnou cenu nekoupit silnější zdroj?
Asi by to šlo uzavřít tím, že zakladatel tohoto topu je nad míru spokojený s prací i použitýma komponentama Python.p a je mu u prdele co si o tom my ostatní myslíme. 100 lidí, 100 chutí.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Baneshee »

Jsme na diskuzním foru, pokud sem někdo dá takový příspěvek, tak by měl očekávat, že se o něm bude diskutovat a mohou se objevit i jiné názory nebo kritika. Pokud by ho nezajímalo, co si o tom ostatní myslí, tak to sem, předpokládám, nebude dávat :roll:

Riku: Zajímavá dedukce, z toho že by sestava mohla teoreticky v syntetické zátěži žrát 450W (a to je hodně nadhodnocené, imho se nepůjde dostat nad 400W ani omylem) usuzuješ, že zdroj pojede "pořád" na 80%? Reálně to v náročných hrách bude žrát kolem 300W a ve všem ostatním méně. Reálně by teda 550W zdroj jel "pořád" (pokud bude pořád jen hrát náročné hry a nic jiného) na optimálním 55% vytížení a na víc se dostane max. na pár hodin v nějaké syntetice. Tím neříkám, že by 750W zdroj byl špatná volba, pokud byl cenový rozdíl malý. Jen tvoje tvrzení je nesmysl.
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Riku »

Stejnej nesmysl, jako mít rezervu u zdroje 100w, abych se tam bál za půl roku cokoliv vyměnit a neustále slyšet větrák od zdroje.

To je stejná logika jako cpát dnes do aut 3 válec 1.0 nahoněnej turbem, kterej se po pár tis. km rozpadne. Ale však ono to jede...
PS5 | LG OLED CX55
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Dizkuze je v pořádku, s tím se počítá. :) A to že se tady řeší, že jednomu se zdá, že zdroj je overkill. No ať si to klidně myslí, klidně kupuje zdroje s malou rezervou, je to jeho boj a jeho volba.

Já to takhle dělám léta a neměl jsem žádný problém. A je to tak jak píšou kluci, většinou zůstavá skříň a chlazení + zdroj a mění se "jen" střeva.

Rozdíl byl něco kolem 200,- Kč, takže nebylo co řešit.

Riku: +1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od renek1 »

Je mi jasné, že pokud by pánové co tu tvrdí, že 750W je zbytečnost, měli před sebou 550W a 750W s rozdílem 200kč tak jistě sáhnou po 550W :lol: :lol: :lol:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od coyd »

Nechápu to "pohoršení" ze zdroje. Je snad lepší mít dostatečnou rezervu (upgrade, peak odběr, tišší chod., delší životnost atd..) Než se třepat jestli už se neblíží svému maximu.

Chápu, že každý zdroj má nejlepší účinnost při nějakém daném zatížení, ale ten rozdíl je v reálu fakt nula nula prd. Takže vzít do takové sestavy 750W = nula nevýhod a spousta potenciálních výhod.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od werygood »

Kdyby jste se pozastavili na 1+ kW zdrojem, to bych celkem chápal, ale vždyť 750 W je úplně v pohodě. To nebude kancl sestava, na kterou se deset let bude prášit pod stolem a pak půjde v původním složení do šrotu. Mně se ta sestava líbí, ale ještě bych nezávisle poprosil foto o nějaké zednické a zahradnické výtvory :lol:
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od karel88l »

S predimenzovanim zdroje jsem uvazoval stejne,mam neco podobnyho co autor prispevku a mam tam Corsair RM850x,myslim ze se u nej vetrak neroztoci ani v plny zatezi :) bohuzel ale civky slyset jsou.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Sorry, mozete sa metat, ten zdroj sa oplati uz len koli tej zaruke oproti nizsim radam a typom a priplatit nejaku 100vku navyse za vyssi vykon zdroja, preco nie. Sam by som urobil rovnako.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od python.p »

Já to nechápu, 1kW by byl asi úplně mimo, ale tohle...

Když už jsme dost OT, ale co už.

Tak tady aktuální pokládka dlažby na chalupě a zahrada. Ale já jsem spíš vykonavatel - zahrada je ženy. Já jen ryju, vozím, nosím, když je nejhůř tak i pleju, ale to nesnáším. Ale co by jsme neudělali pro svoje budovatelsky lepších zítřků. :)

A už bych se k tomu nevracel :P

Obrázek

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
hanisz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2009
Bydliště: Orlová

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od hanisz »

Moc pěkná práce Jirko :)
PC:i7 8700K@4.7, 48GB DDR4, Z390, RTX 3070ti, RM850x
NTB: HP ZBook Fury G8, i7 11800H, 128GB DDR4, Nvidia RTX A2000, PCIe SSD 1TB
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od HafanPetr »

Jen co se týče toho zdroje, těch 750W je samozřejmě naprosto optimální, tady není co řešit. Vždy platí, raději silnější/výkonnější zdroj než slabší. Ano 500W to sice utáhne taky, ale jednak bude hlučnější a jednak se vyšší zátěží samozřejmě zkracuje životnost. Takže za mne co se týče sestavy +1 :thumbsup:
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Poděkování: stavba PC Python.p

Příspěvek od morke »

Ten nouzový stav si vybral svou daň.
PC od Pythona vypadá dokonale.


//edit Don: Promaz OT... priste za odmenu
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“