Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Elkim »

Kamarád nám dal dohromady srovnávačku mid-end vzduchových 12 chladičů . Testovalo se na defaultu i v OC s i7-9700K.

Dost z nich OC nedalo vůbec a některé vzhledem k ceně dopadly zajímavě, zvlášť ty Gelidy.

Více zde: http://bit.ly/CPU_Air_Test

PS.: Dneska nebo zítra bude o některé z chladičů soutěž u mě na fb, tak můžete zkusit štěstí :)

https://www.facebook.com/elkimhwb/
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od spajdr »

Mam Gelid Phantom a za tech 900,- co to stalo, jsem spokojen. O tom Sirocco jsem vubec nevedel, ale taky stoji se divam o 300,- vice nez Phantom. Prekvapuje me, ze Phantom/Sirocco krome CZC,Bostar a Alza asi nikdo jiny u nas neprodava.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Elkim »

Bostar je tu totiž hlavní distributor Gelidu :)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Ache »

No jestli na to koukám správně, tak jako naprostý trhač asfaltu s poměrem cena /výkon mě vychází Freezer34. Hlučnost výrazně nižší jak ty Gelidy a i v tom nejnáročnějším testu byl schopen CPU uchladit - přitom je jeden z nejtišších. To docela čumím. To bude chladit tišeji a účinněji než moje stará noctua (U12P). Za tu cenu masakr.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Knoxville
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. zář 2018
Bydliště: Praha

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Knoxville »

Ache píše:No jestli na to koukám správně, tak jako naprostý trhač asfaltu s poměrem cena /výkon mě vychází Freezer34. Hlučnost výrazně nižší jak ty Gelidy a i v tom nejnáročnějším testu byl schopen CPU uchladit - přitom je jeden z nejtišších. To docela čumím. To bude chladit tišeji a účinněji než moje stará noctua (U12P). Za tu cenu masakr.
Po dvou měsících používání mohu jen potvrdit. V zátěžových testech OCCT udrží Freezer 34 procesor při teplotách maximálně kolem 70 stupňů, co se týče hraní, tam se pohybuje v rozmezí 50 - 55 stupňů, naposledy například v Metro Exodus. Ve skříní mám dá se říci neslyšnou MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G a i s Freezer 34 zůstala sestava neslyšná. Jedná se o velmi dobrou minimálně k Ryzen 5 3600 za celkem směšnou cenu.
Ryzen 5 5600, Arctic Freezer 34, MSI B450 Tomahawk MAX, Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200, Sapphire Radeon RX 6700 XT NITRO+ 12GB, ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB, Fractal Desing Define R5, Seasonic Focus Plus Gold - 650W, Gigabyte M27Q
scraggy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. srp 2019

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od scraggy »

Pekny test, taktiez vlastnim este starsi GELID Solutions Tranquillo rev.2 a zatial spokojnost. Ono ten ARCTIC Freezer 34 je odporucany na mnohych forach, co som si vsimol, takze bude na tom nieco. Za tu cenu paradny chladic.
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Jimmiatus
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2010
Bydliště: Brno

Re: Vzduchové CPU chladiče do 1 200 Kč (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Jimmiatus »

Pekny test. Na Ryzen 5 2600 ma SilentiumPc Fera 3, a bohate dostacujici. Oproti stocku procesor krasne boostuje k maximu. Idle teploty kolem 35 stupnu, Prime95 po 15 minutach 72 stupnu. Za me spokojenost, za malo penez hodne muziky:)
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“