Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já mam taky jen jednomegový, mam posledních 8x1MB pro případ výskytu starýho boardu, ale i mé 486 maj 72-pin sloty a do satarších mašin jak 486 s podporou write-back cache nejdu. kdysi jsem míval 4x4MB ale kde je jim konec.

Jako já bych tu P120 neprodával, je v hezkym stavu, je k ní i odpovídající monitor, naopak, já bych jí vytunil, narval tam ňáký overdrive mmxko a už by to jelo. :P Ale mě neposlouchej.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Skoda, ale i s 2MB pro GM se to da, jen jsem chtel spis pro 8MB vzorky. Kdyby nekdo mel 2x4MB 30pin ramky, tak bych vzal.

Uz je pozde, uz se tam o to lidi perou. To Pentium je ve vybornym stavu. Jde vytunit vymenou AT zdroje za fungl novy AT a vymenit predni vetrak. Funguje na nem vsechno legacy. Ale MMX do toho asi nedas, uz jsme to resili.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo řešili a myslim si že 166 nebo 200 by tam sis overvoltem ale naběhla, ale bez L2 cache, ale overdrive co toto řeší by tam fungoval určitě. Něco jako tento:

https://www.ebay.com/itm/Ceramic-proces ... Swhl1ewEJX

Ty jsou na to dělaný, maj vlastní regulátor co snižuje voltáže ze socketu5 na pro ně vhodné.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No vzhledem k tomu, ze mi to neslo pretocit ani na 133MHz.........

//
Tak Pentium slo za 2450,-. No vzhledem k tomu ze novy stalo 70 000,- :roll: :)
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Meh, máš pravdu, zbavit se toho nestadardního shirtu a postavit novou S7 na standardní desce :p
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hladis píše:
MV píše:jakou cenu má dneska 800XE?
Sleduj tu moji aukci a uvidis, nebo si najdi starsi aukce za kolik to slo. Ja po prozkoumani cen a dle stavu nahodil 3k.
Skoncilo to na 3400,- To vcelku sedi.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jj, s tou banshee by to nešlo za víc a akorát by jsi se připravil o Banshee.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

S Banshee a AWE64 jsem to nabizel za 5k. To by ale asi malokdo dal. 2450,- ujde, ikdyz pral bych si aby se tam popralo vic lidi a bylo to kolem 3k. Preci jen si myslim, ze rozebrany na dily by to mozna hodilo vic. Je to podle me i lepsi jak nejaky Atari a to slo za 3400,-. Holt Atari ma vic fanboys.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

No to zas nelze srovnávat, celkem běžný Sc7 PC, kterých je tu ještě dostatek (a spoustě lidem "stačí" i rychlejší komp na Slotu1 apod, kde ten dos a win spustí taky), to leda prostě musí shánět dobové značkové sestavy a takových lidí moc nebude. Na díly nevím, HX desky s Pentiama/MMX jsem prodával a moc dobře to nešlo. Tady třeba ne tak špatné MSI, jen vyměnit dallas a s CPU šlo vyloženě pod cenou (ale tu desku jsem bral v hromadě jiných věcí, takže jsem si ji otestoval, patchnul a poslal dál) https://aukro.cz/socket7-msi-i430hx-pen ... 6942478928
Podobná sestava, ale s RAM (32M), klasika trio grafikou a ISA zvukem + bracketama šla za 6 stovek https://aukro.cz/p166mmx-i430hx-32-mb-p ... 6932402501
No a v obou případech standardní AT desky, co braly MMX a i obligátní K6-2 na 6x66 MHz kdo měl odvahu
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Zapominas, ze to Pentium melo hromadu veci okolo a ne jen desku. Kdyz jsem si to spocital a prosel jak se veci prodavaji, tak kdybych to prodal jednotlive, nejspis bych nejakou stovku trhnul navic. Tohle bylo kompletni a plne funkcni reseni ve vybornym stavu. Vetsina drazenych veci je ve spatnym stavu s casto neznamou funkcnosti. Taky nenastreluju extremne nizky ceny, jako funkcni Pentium s deskou za pajdu, aby to skoncilo na 160,-. To je nesmysl delat. Od koruny to dam jen u vadnych veci a kde vim, ze ta cena proste vystreli vzhuru a udelam si i reklamu pro zbytek aukci a vzbudim zajem. Zbytek davam na horni hranici. Vesmes se mi povedlo prodat zatim vse. To chce trochu strategii, ostatne pokud mi to vyjde, vydrazenou funkcni SB32 budu mit vesmes za cenu postovneho.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Záleží, jaké uvažuješ ceny, ono takové non-MMX pentium prostě není ceněné ani pro sběratele, ani pro retro uživatele, to je prostě fakt. Tohle lepší prodávat za hranicema na západ, kde už se lidi starých věcí vesměs zbavili.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak jsem si dal hral s ABITem a pokousel v tom rozchodit ISA zvukarny. Pomohl modnuty BIOS s vypnutym ACPI, aby ty zvukarny vubec zacly fungovat kvuli prostredkum, ktery jim ACPI zere, ale druhy problem ve Win zustal. Jakakoliv cinnost ve Win se souborama zpusobuje lagy, zaseky a pazvuky a to jsem tam zkusil 4 ISA zvukovky. V Quake III to treba zpusobuje zaseky. Jeste neco zkusim, ale vidim to s tim Abitem blede. Na Solteku to takhle neblblo. Zitra to zkusim jeste poresit a prohodim tam i Soltek co to udela a zda je to vada desky.

//
Hmm tak Google o ABITu vyhodil tyhle problemy se zvukem, tohle vypada na vlastnost, takze ta deska vypada, ze je nepouzitelna. :roll: viz.
I've got the same ABIT KT7A-RAID that had a AWE64 Gold but had to removed after I started to experience problems with the sound which slurs really badly during HDD and CD-ROM access. It's fine otherwise. I had the same problem with the Sound Blaster 16 Pnp & ESS1868 Audiodrive. Disconnecting the IDE CD-ROM the situation improves but still happens. It's now ended with a PCI based sound card instead which is fine. Any ideas why ISA soundcards are being an issue with the KT7A RAID motherboard?
atd... o praskani a blbnuti ISA zvukovek.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

A co vypnout ten VIA IDE řadič a zkusit jinej do PCI, to by nepomohlo?

btw tři kila za podobyčejnou Savage4 a k tomu manli, bleh https://aukro.cz/graficka-karta-agp-s3- ... 6968015114 :cry:
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Koukal jsem na ni a premyslel sem zda ji vydrazit, ale jak to slo hned na 160,- tak jsem na to kaslal. Vydrazil ji zase Mojza-K.

Nekdo to resil u toho Abita tak, ze dal disk na RAID radic a CD zapojil na zvukovku, pokud ta tedy mela radic pro CD-ROM, ale to je proste pitomost. Ani nemam nejaky PCI IDE radic. Ta deska je svym zpusobem "vadna" a vesmes pro ISA nepopuzitelna. Dneska jeste neco zkusim, ale vypada to s Abitem blede, asi se vrati DOCovi.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Hele a co místo hledání ISA zvukovek koupit nějakou desku se SB-Linkem a příslušnou PCI zvukovku? Bohužel myslím že tu psal DOC, že desek se sb linkem je zoufale málo (a dost jich je na 440BX a spol, které ISA slot mají).
Hádám, že Ti jde o zprovoznění legacy věcí na docela moderních kompech, tak asi bohužel něco na s478? Nepamatuju se, že bych viděl sb link na socketA desce (ale taky jsem v životě neviděl všechno).

Kurňa teď na to čumím a moje 865 deska má nepřipájený SB-link header :o Je to ten nalevo od posledního PCI slotu (hned nad ním je připájenej IR header). Kdybych to osadil, bude SB-link fungovat? southbridge je ICH5, takže by mohlo? To by pak byla skoro ideální deska pro mě, až na nepodporu Core2 (a Pentium-D taky nemá chodit, ale chtěl jsem to vyzkoušet; protože 65nm cedar mill tam taky běží a nikde to nepíšou)

https://www.ixbt.com/mainboard/images/r ... -board.jpg
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ale ja mam PCI zvukovky a KT333 desky s funkcni SB emulaci a kompletni retro Voodoo komp. Tohle je vedlejsi projekt pro hrani si s ISA zvukovkami. U KT133A jsem doufal v to, ze nemusim nic dal resit, jelikoz je to porad Socket A a VIA jako KT333.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

nj jinej southbrige, jinej svět. Je fakt že já jsem s KT133/A a 686A a 686B neměl problém. Ale měl jsem už desky bez ISA slotu a zvukovky jsem se zbavil s přechodem ze sc7 :(
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No Abit KT133A nema problem s PCI zvukovkou (SB Live jsem tam nezkousel, tam by problem byt mohl), Audigy v tom normalne jede bez problemu. Problem je s ISA pod Win98SE a o to mi jde. Teoreticky by se to asi dalo resit kombinaci Audigy a SB, kdy Audigy je pro Win a SB pro DOS, ale to je uz kockopes a i tak tam treba Ensoniq neni stabilni. Soltek s KT133A mi fungoval s ISA lip nez ten ABIT. Jeste to dnes nejak protestuju a pak vyrknu ortel.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, já jsem na tom Abitu provozoval AWE64 a fungovala mi OK (až na CnC hry) :/, no, provozoval, provozuji, je v jednom z kompů. Řešní zde žádné nemám.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Takze "vyreseno". Zkousel jsem ruzny kejkle v BIOSu a nepomohlo. Tak jsem hodil disk na RAID radic a hadejte co, vsechny problemy ve Win i DOS fuc. Najednou vse uplne bez problemu vcetne Ensoniqu, ktery je rock stable i v Dungeon Masteru 2. Nestihl jsem vyzkouset Dune 2000, jestli to vyresilo i tohle, kazdopadne tohle je slusny oser. U tohohle ABITu se tedy musi pro ISA zvukovku nahrat modnuty BIOS s moznosti vypnout ACPI a nemit nic na integrovanym IDE radici. :roll: Problem je co s DVD mechanikou, RAID radic ji samo nevidi. Mozna otestuju jak moc to ta mechanika ovlivni. DOC ma cerny puntik za spatny testovani, ze o takovym velkym pruseru vubec nevi. :P


Chtel jsem po ni jit, ale tohle prehaneji https://aukro.cz/graficka-karta-agp-ati ... re-history Jinak DOCu muzes skusit tu Creative Banshee https://aukro.cz/creative-labs-3dfx-voo ... 6968394324 ale asi poleze hodne nahoru.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“