Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Vcera uz pristala v Praze, tak snad brzy dorazi.

//
Creative Banshee sla za 2502,- takze vesmes muj odhad jakou ma cenu.
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Jop, to je ta kriza, ludia vraj nemaju peniaze :D
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak ale ta cena presne odpovida. Ja bych tu moji pod 2.5k nedal. Prdel by byla, pokud by ve 3D artefaktila. :mrgreen: Kupec by mohl narikat jak chtel, ale v popisu je jasne uvedeno, ze fungovala v DOSu a dal nezkousena.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak musim nahlásit že tvůj trik s alternativnim řadičem a vypnutim IDE u mě nepomohl. Konečně jsem rozjel ten sata řadič, detekoval se až po vypnutí integrovaného IDE (přičemž žádnej konflikt prostředků nebyl), stav je takovej že znovuzapnutí integrovanýho už nic nepodělá a fungujou oba, ale když dojde k resetu cmos tak deska pak nepostne dokud přídavnej řadič nevyndam, prostě VIA based haluz. Co je ale špatný je že i když je komplet offilne celé IDE, ve win zvuk stále praská a CnC hry jsou stále epilepsie.

Zároveň mam novej přírůstek, přivítejte GF 7800GTX AGP 512MB WEEB edition:
https://i.imgur.com/mKY09Ik.jpg
https://i.imgur.com/0TCtzyJ.jpg

Je to záhadná karta. Nese G70 ne G71, ale nese plně aktivní jádro tzn 24PP se všim, a 512MB paměti. Default je 375/1200, OC je 460/1580, takže někde napůl cesty mezi GTX a GTX512. Narazil jsem na ní random na ebayi, co mě ale upoutalo je že AGP má universal zářezy ale ten HSI můstek nebyl pokud vim 2x compatible. No, tak jsem to zkusil na BX a postne, při náběhu do OS s aktivnim driverem ale výtuh, takže ee, ale stejně ok, 24pp jsem nečekal, je to teď má nejsilnější AGP NV karta v domě.

Jo a ještě, ve win98 funguje s tim upravem driverem pro podporu GF7, ale až po flashi na 256MB. Je to známej bug, NV karty pod win98 nesměj mít více jak 256MB Vram jinak nenajedou.

Bohužel vše neni dobré. Karta je totiž zároveň vadná. Paradoxně drží ve full loadu furmark style i s těžkym OC, ale v nízkym loadu a částečně CPU limited situacích padne s artefakty, stable ej až po underclocku 300Mhz jádro, paměti vliv nemaj. Trochu jsem se díval a dávám to za vinu fail recapu, někdo vyměnil 3 kondíky, naměřil jsem na nich 12V, 8V a 1,4v(to odpovídá core) a tyhle 3 někdo vyměnil za 3 identický 16V kondíky co ani nejsou low ESR a maj +-20% toleranci "jen tak". Takže si myslim že ten co visí na core to neudrží v lehkym loadu (což způsobuje pulzy co právě ty kondíky maj pokrejt), takže mě čeká recap a fix toho co někdo přede mnou podělal. Prodejce na ebayi jí prodával jako funkční + tested takže to ještě vyhrotim tam.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No trik, tyka se to toho Abita s Raid radicem a tam to pomohlo hodit na ten Raid radic. Ten "trik" proste nekdo postnul na Vogons u stejny desky a u me zabral. Vesmes tak je ten Abit pouzitelny s ISA a IDE2 muze byt i zapnuty a muze na nem byt mechanika. Taky jsem zkousel jen Dune 2000 a to patchnuty na 1.06, jiny CaC jsem nezkousel. Dnes jsem to chtel dorazit ale nebyl cas.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

No tak za 2500 bych tu PCI banshee asi taky prodal :mrgreen: :lol:
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Muze mi nekdo vysvetlit tohle :? https://aukro.cz/isa-zvukova-karta-diam ... 6968440738 Vzdyt je to hrozna budget zvukovka, ktera i dost sumi. Jsem ji hodil za 150,- a myslel, ze i tak jsem ji cenove prestrelil.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Těžko říci, skutečně to je strašná cetka, ale poměrně atypickej čip, možná někomu chyběla "ve sbírce". Co ale cetka neni:

https://aukro.cz/zakladni-deska-asus-p2 ... 6968658740

a zdá se že živá, leč osekaná (s nejistotou odemknutí) R300:

https://aukro.cz/graficka-karta-agp-ati ... 6968634081
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Úplne presne rovnaká 9500 ako tá, čo som mal donedávna v PC (dokým ju nenahradia X800 Pro@XT).
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Asi kvuli jmenu Diamond, ale jinak je to totalni lowend a ne moc dobry. Neni to Vortex, ten cip tam je ALS100P, jen ma jiny popisek a vystup dost sumi, coz jde odhadnout uz z toho chudickyho osazeni. Za tu kartu bych nedal ani 50,-. Se ji zbavuju protoze je uplne k nicemu.

For fun :mrgreen: https://aukro.cz/nvidia-riva-128-p-ultr ... 6968793711

//
Ten R9500 pujde vysoko, to asi nema cenu se tim zabyvat. Kdybych nemel R9700 tak mozna, ale takhle je to vyhazovani penez.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Jj to rádlo sleduju od začátku, krom chladiče (tam byl ten černej hranatej) jsem přesně takovou měl. Kdoví, zda nejde odemknout 8)

btw https://aukro.cz/graficka-karta-agp-msi ... 6968513840 vím, že těch GF2Ti moc nebylo, ale na druhou stranu to zas není ani nejrychlejší GF2 a je to z doby, kdy už byly GF3Ti, tak za kartu s nafouklejma kondama docela nářez.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Taky jsem na ni koukal a ty kondiky nejsou uplne ok a cena jde za tohle moc nahoru. Na provoz je lepsi spis GF4 MX440 nez GF2Ti.

Ta R9500 pokud by nesla odemknout, tak je vesmes horsi nez R9600.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

HMM já bych se spíš přiklánměl k GF2 protože na ní narveš mnohem starší drivery = pro některé staré hry podstartná věc (a taky pro CPU overhead), jelikož GF2TI už mem (leadteka) tak o ní bojovat nebudu, ale TI čka jsou dobrý, právě proto že jsou late mívaj dobrý paměti a jdou krásně točit, jde s nima většinou easy předehnat Ultru. Sice je to verze bez DVI ale zas MSI takže kvalitní VGA.

A ano, pokud by ta 9500 nešla odemknout tak je to fail.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Teda nakopat Creative za ten jejich AWE32 vymysl. Nevim proc neudelali normalni GM kartu, ne oni si tam narvali proprietarni reseni, ktery ma bez podpory problem fungovat pod DOSem (ta TSR emulace stoji za hovno) a jeste zni dost priblble. :roll: Snazim se to nejak ochcat a rozbehat treba Dungeon Mastera 2 s GM emulaci (ten zrovna nejede pod Win), ale vetsinou to jen zahraje prvni tony a pak vytuh a takhle treba i Doom s GM atd..... Jakmile DOS hra s GM bez podpory AWE nejede pod Win, kde se daji pouzit soundfonty, tak smula a zbyde jen FM synteza.

PS: Jinak Abit uz funguje vesmes bez problemu, takze si ho necham. Soltek asi pujde, nepotrebuju ho drzet a Abit je lepsi.
Obrázek
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Mrazák »

Ted o vikendu jsem trochu prohrabal moji hardwarovou skladku a konecne dal dohromady svoji "alternativni dream sestavu," ktera je dost podobna tomu, co mam v podpisu, ale s prichuti ATi.
Vytahl jsem DFI Lanparty CFX3200-DR (kterou jsem pred 5 lety kupoval uplne novou), X850 CF master, X850XT PE a Athlon FX-57 - nic z toho jsem nikdy predtim ani nezkousel, nastesti ale teda vsechno bezelo docela hladce.

Po zapnuti crossfire na X850 byl pri pouziti redukce DVI-HDMI celej obraz do zluta, pri zapojeni na starej analog. monitor je sice obraz v poradku, ale max. rozliseni mi CCC nabidne 1680x1050. Zkousel jsem i jinou sekundarni X850XT (druhy CF master fakt nemam). Je to normalni? :)
Kdyz uz jsem to mel roztahany, tak jsem vyzkousel jeste crossfire radeonu X1600 a nakonec solo X1900XTX. Desku jsem tenkrat koupil s nejakyma nahodnyma ramkama 333MHz/CL3, po osazeni trochu lepsima (Corsair XMS 400MHz/CL2) skore v 3dmark05 poskocilo o nejakych 15-20%. Dvoujadro se mi zkouset nechtelo, musel bych rozebirat druhou retro sestavu.

Jeste se mi ve skrini vali kuriozitky ASRock K8 Combo-Z (sc754 a 939 na jedne desce) a K8-Upgrade, do ktere sla dokoupit karta se socketem AM2 a slotama pro DDR2 (pred lety jsem si ji koupil z amazonu, ale nikdy mi neprisla :roll: ) Obe desky jsou zrale na vymenu kondiku, tak jsem je radsi nechtel ani trapit.

BTW kdybyste nekdo cirou nahodou meli navic modul integrovane zvukovky pro DFI Lanparty, tak mi jeden schazi (na nF4 Expertu ji mam, ale vyse zminenou CFX3200-DR jsem koupil uplne holou).
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Mrazák píše:Po zapnuti crossfire na X850 na starej analog. monitor je sice obraz v poradku, ale max. rozliseni mi CCC nabidne 1680x1050. Zkousel jsem i jinou sekundarni X850XT (druhy CF master fakt nemam). Je to normalni? :)
Je. 1. generacia CF bola fakt pripravena velmi na rychlo, a ATI vtedy nepouzil cip s dostatocnym bandwidthom. Pri X1xxx ho potom zdvojili, aby mohli pouzit aj vyssie rozlisenie.

"An example of a limitation in regard to a Master-card configuration would be the first-generation CrossFire implementation in the Radeon X850 XT Master Card. Because it used a compositing chip from Silicon Image (SiI 163B TMDS), the maximum resolution on an X850 CrossFire setup was limited to 1600×1200 at 60 Hz, or 1920×1440 at 52 Hz. This was considered a problem for CRT owners wishing to use CrossFire to play games at high resolutions, or owners of Widescreen LCD monitors. As many people found a 60 Hz refresh rate with a CRT to strain one's eyes, the practical resolution limit became 1280×1024, which did not push CrossFire enough to justify the cost. The next generation of CrossFire, as employed by the X1800 Master cards, used two sets of compositing chips and a custom double density dual-link DVI Y-dongle to double the bandwidth between cards, raising the maximum resolution and refresh rate to far higher levels."
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Myska dorazila, dnes ji prubnu a jsem na ni zvedav.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

JJ, bohužel první generace Crossfire (vlastně jakákoliv generace) je dost useless. i SLI je, vždy je to AFR humáč s děsnejma frametimes a microstutterem. Byla to technologie čistě na 3Dmark rekordy, na nic jinýho to reálně použitelný nebylo, a to mluvim z dobovejch zkušeností, měl jsem tu čest s dvěma NV40 a jediná hra kde se to dalo používat byl Quake4. Tímhle si fakt retro komp kazit nechceš. Neni dobré adoptovat naprosto vše, ty technologie co byly propadákem, těm je lepší se vyhnout, něco jako prastarejm točivejm diskům.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Mys vyzkousena a funguje normalne jako PS/2 pres redukci. V tom Abitu pri vypnuti a zapnuti zdroje se taky hned hlasi a nemusim ji vytahovat a zandavat. Vzhledove je jako nova, dostal jsem k ni i nahradni pady. Kolecko se na ni netoci uplne koser, ale vse je funkcni. Nerozdelaval jsem ji abych se podival na vnitrnosti co tam skutecne je a zda pod fasadou skutecne je elektronika Logitechu a neni to nejaky fake. Kazdopadne funguje jak ma.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To poznáš podle povrchu, určitě máš ňákej stůl a pololesklym dřevem a pod na kterym cheap myší nefungujou dobře a tahle by měla držet, podle toho hned poznáš jestli je to fake, ale pochybuji, fake by dnes asi nebyl PS2 komaptibilní.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“