GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

neukázali jedinou hru, kvůli který bych chtěl ps5 koupit.. navíc všechno vydání 2021 a dále.. o designu ani radši nemluvím :D
PS5 | LG OLED CX55
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od MartinCZ80 »

Riku: V tom případě jste se koukal asi na něco jiného než my :)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Já si říkal celou dobu, že to je nějaký prank od Sony :razz:
Samé lowbudget kraviny, akorát Ratchet a Horizon 2 vypadaly dobře.
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

tak co se vzhledu týče tak určitě hezčí než Xbox, hlavně teda digital edition. U her jsem taky teda čekal více oznámení, mě tam mimo zmíněných dvou zaujal i Sackboy což je novej Little Big Planet, u minulýho dílu jsem se s dětma neskutečně nasmál a GT7 bude taky fajnovka, ale Riku co že to měl Xbox při představení z her tak omračujcího že tu takhle blbneš, já si pamatuju nejvíc minecraft hype
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Muj salek kavy: Horizon,Spiderman, Returnal(hutna atmosfera),Stray, Pragmata,Soulstorm,Project Athia

Ale je si nutne uvedomit, ze tohle je zacatek, prichodem novych konzol se opet posuneme o hutny kus dal a dalsi exkluzivty prijdou...

A vysmivat se sony? MS muze souchat nohama akorat, ti nemaji zcela nic. Kdyz jsem spravne zachytil, multiplatforma je jenom Resident, ostatni totalni nebo casove exkluzivity(PC)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Tak microsoft ještě neukázal svoje hry, pouze indie lowbudget blbosti, prezentace AAA her teprve bude.

Zatím ale ani MS ani Sony neukázalo nic, kvůli čemu bych konzoli předobjednal.

Od Sony jsem čekal větší nášup a ne hodinu koukat na takový kraviny, jako 80% tech her co ukázali byl mega úlet, až jsem si říkal co fetujou a dle reakcí na streamu jsem nebyl jedinej.

Na launch konzole asi budeme hrát akorát tak vylepšený GTA V.

PS5 vypadá jak divnej router, nebo miniPC a nevěřím, že to bude tichý jako XSX, ale každýmu se líbí něco jinýho.

Ještě ta Athia vypadá zajímavě no.. takže jako pro mě zajímavý 3 hry, možná 4.
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Kdyby se ceny 500/400€ za ps5/ps5 digital potvrdily, nebudu proti

https://www.idnes.cz/hry/magazin/playst ... agazin_oma
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od LastPCgamer »

durod píše:Kdyby se ceny 500/400€ za ps5/ps5 digital potvrdily, nebudu proti

https://www.idnes.cz/hry/magazin/playst ... agazin_oma
To by boli prijemne ceny. Ja stale verim ze cena PS5 bude maximalne okolo tych 500 eur.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ache »

Jako 400€ za digital edici (kdo potřebuje dnes ještě placky) zní dost luxusně na to, co je uvnitř za HW. Jen ta grafárna s podobnýma specifikacema v desktop PC stojí přes 399$, CPUčko je jen níže taktovaný zen 3700 (300$), SSDčko nejlepší co snad může zatím být. To by museli hodně dotovat z prodejů her, aby se vůbec ten HW zaplatil.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A nebo je to důkaz toho jak je současnej PC HW předraženej. :)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Údajně jsou výrobní náklady 450$.
I kdyby to měli dotovat, tak Sony má samozřejmě hlavní zisky za software. Jenom za ps plus subscription za rok to hodí minimálně 40$,platících je cca 40mil uživatelů (přes 100 mil prodaných ps4)

Jinak já určitě půjdu do BD edici, kvůli možnosti přeprodávat hry. Koupit hru za 1700 a poté co s ní no. A poslouží i jako BD přehrávač.
PS store serve taky nejsou právě rakety, někdy i patche se stahují několik hodin a ne 100gb+ hry
Naposledy upravil(a) durod dne stř 17. čer 2020, 18:26, celkem upraveno 2 x.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Přesně, na konzolích je výhoda toho že se dají hry na disku prodat a tím pádem do toho nezahučí tolik peněz. K čemu knihovna plná her které už víckrát nezapnu po dohrání. To mi už stačí jedna na steamu. Navíc krabičky vyjdou levněji než digital tak není o čem.
Digitálně mám koupený akorát hry co vím že se k nim budu vracet, nebo když něco bylo za pár korun ve slevě tak tam neřeším, že už to neprodam.

To je asi i důvod proč bez mechaniky má být o tolik levnější, když BR mechanika stojí dnes pár korun. Aby si co nejvíc lidí koupilo only digital a přeprodáválo se méně her z čehož nikdo už prachy nevidí. A na druhou stranu vědí, že kdyby i krabičku navázali na účet tak je lidí ukamenuji
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

DOC_ZENITH píše:A nebo je to důkaz toho jak je současnej PC HW předraženej. :)
bingo :lol:

samozřejmě mám rozum a chápu že u PC hw by nějaká marže být měla, ale s podobným PC bych měl problém se vejít do 30ti tisíc a to je fakt úlet, problém je ale především v GPU trhu a jeho pro mě nesmyslných cenách.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Tjn..GPU stojí to co celej zbytek sestavy a s každou generací jde cena nesmyslně nahoru :?
PS5 | LG OLED CX55
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od MV »

No tak ono po vydání těchto nových konzolí bude muset jít cena PC grafik snad konečně dolů, protože něco jako RTX2060 za 9-11 tisíc je nesmysl. Anebo to zůstane kde je a výrobci HW můžou nadále tesknit nad klesajícími prodeji, protože co si budeme povídat, drtivý většině lidí stačí na ty internety a youtubko nějakej obyčejnej noťas.
Za mě cena 500 (klidně i EUR) za BD verzi konzole, která vydrží zase pár let, je OK. Výhoda je ta možnost prodat/půjčit/nebo půjčit si nějakou hru. Jen nevím, jestli do toho naskočím hned ze začátku, mám furt co hrát, na PS4 dost nehranejch věcí a je otázka, jak přesně to bude se zpětnou kompatibilitou her (a případně příslušenství). To co jsem zatím četl a viděl mě nějak neutvrdilo v tom, že si vezmu jakoukoliv PS4 hru ať fyzicky vlastněnou nebo digitální a bude mi to na té nové "nějak" fungovat (neřeším upgrade vizuální stránky, to asi bude loterie a hru od hry jiné).
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
_marduk_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2009
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od _marduk_ »

Pri konzoliach sa nedá takto jednoducho odvodiť cena hw z hw pre desktop. Už len preto, že sony aj microsoft ročne odoberú milióny/desiatky miliónov čipov, takže stabilný odberateľ pre amd a aj ceny sú nižšie.
Obidve firmy kľudne budú tie konzoly 2-3 roky dotovať, kým výrobná cena nedorovná/neklesne pod predajnú. Hlavné je, aby mali dostatok vlastníkov nových konzol, tým pádom dostatok predplatiteľov a vysoký pravidelný príjem.
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Naposledy upravil(a) Riku dne pon 17. srp 2020, 23:29, celkem upraveno 1 x.
PS5 | LG OLED CX55
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Krteq »

:shock:
_rogame píše:Yee

130W to 140W ish for 52CUs at 1.825GHz

That's insane
Twitter - _rogame

Tak teď už by ty zvěsti o skoku v efektivitě pro RDNA 2 začínali dávat smysl
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Bude to mít 12pin? :P
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

tam nebude posunutej jen výkon/spotřeba ale podle toho co na to tak koukám bude slušně posunutej i výkon/plocha což je pro mě teda docela překvápko
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“