Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

AllowedCry píše:A kde je ta strašná optimalizace, jak se tady furt brečelo, když to jede i na plečce? :lol:
:!:

Kód: Vybrat vše

Já jsem pro měření výkonu grafických karet tentokrát nevyužil žádného z přednastavených profilů hry, ale vytvořil jsem si profil vlastní (viz obrázek).
Jako mě ty fpska byly taky podezřelý. Ale když sem se na to podíval pořádně tak jsem taky zjistil, že se šetřilo. Spousta nastavení je jen na MEDIUM, defakto se jedná o takový mix mezi original a Favor Quality. Na ultra tam má akorát Model Quality a Anisotropic filtr (který tam ale rozhodně ani na ultra není 16x).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Je to měřené ještě před vydáním patche, akorát to Alze trvalo, nežli ten článek vydala (byl dokončen v neděli).
Nastavení hry je dle doporučení Digital Foundry, krom vynuceného aníza x16 v ovladačích. Z technických důvodů nic v ovladačích zásadně nevynucuji (časem na to totiž zapomenu a nastávají problémy u přeinstalace ovladačů). Nicméně výkon s vynucením AFx16 je zhruba o necelá 2% nižší.

Problémy s hrou jinak nebyly prakticky žádné (vždy krom prvního spuštění po výměně karty). Snad jen problém s ovladači 451.77. Po jejich náhradě 451.98 bylo vše OK. Ta hra asi bude náchylná na konfiguraci HW (jinak na netu nechápu tu kritiku).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

Každopádně je to custom nastavení. Proč ne, ale hodnotit podle toho nároky hry na VRAM? si tam měl dát aspoň graf vlivu toho detailu, když už děláš "rozbory". :) Na ultra to jistě sežere i více než 8GB VRAM.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Thellwin »

Proč tam není GTX 1080Ti ? Jako chápu, že už se neprodává, ale pořád je to relevantní a dost rozšířená karta, snad všechny zahraniční testy, které jsem procházel jí zahrnují, je to zajímavé srovnání jak si stojí X let stará karta proti soudobé konkurneci ...
Goldnoob team proud member!
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

@Ache: Dělám rozbory výkonu, nikoliv nastavení! Od toho jsou tu jiní (proto jsem vzal nastavení podle GF, kde je to pěkně rozebráno). Testováno je tedy v nastavení, o kterém si myslím, že ho bude využívat naprostá většina hráčů. Pochybuji, že si tam někdo dá například CLOUDS na ULTRA.

@Thellwin: Chybí tam dokonce i RTX 2080 SUPER. Důvod je prostý, tyhle karty prostě nedorazily :(
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

webwalker píše: Pochybuji, že si tam někdo dá například CLOUDS na ULTRA.
O tom pochybuji taky, ale já mluvím o texturách, ne o mracích :roll: ... naopak u nich bude minimum lidí, co bude dávat LOW/medium, když mají 8 GB kartu (což už dneska je standard). Z toho odstavce to zní tak, že prostě hra si vezme jen 6GB a konec. Chápu, že to je test porovnání výkonu grafik, proto mě test nároků hry na paměť trochu nedává smysl. (textury medium fakt dávají smysl jen na 4 GB kartě, jinak na fps vliv nemají)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Tak na FPS textury vliv mají i u grafických pamětí s 8 GB. Celkem malý 105/103 FPS ale je tam. Bohužel, vizuální stránka s texturami na ULTRA prakticky nikam neposkočí. Místo 6GB si to pak vezme 6.6 GB VRAM :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

webwalker píše: Místo 6GB si to pak vezme 6.6 GB VRAM :)
Hmm... sem to teď zkusil (sem to dal k ledu, moc mě ta hra nebaví - taková slabší ubisoftovina) a fakt že jo... oni to nějak patchli? Přísahal bych, že když sem to zkoušel poprvé, tak tam bylo 7.5-7,8 GB na ultra (takže prostě na doraz), nyní vidím 6,2 GB na ultra.
...tohle strašně sralo na těch rozborech - člověk se s tim mrcasil a samotnou hru si ani neužil (zabitej veškerej čas, aby článek byl co nejdřív), hledal kdejaký pixel co se změní jaký to má vliv... a bum po vydání článku patch a půlka věcí jinak. :roll: Sem měl dělat radši letsplaye. :lol:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od dexterav »

v podste to beží jeden deň tak druhý tak, také niečo som už dávno nevidel
včera pekne naparádu žiadne lagy ani trhanica
dneska lag fest, prepady na 30 fps presne na tom istom mieste, proste posledný save
hra sa rozhodla že včera jej stačilo 9GB ram a dneska proste trebalo akolo 14GB
super optimalizácia ako z knihy
ako nerobiť port z konzoly :mrgreen:
inak je to ITX i7 8700k, 16GB ram, 2060s
niežeby sa na veľkom chovala inak , len tam proste môže zhltnúť 11GB vram a 32GB ram takže tak :roll:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od marek16 »

hra je hodně citlivá na fragmentaci paměti, stačí dlouho nerestartovat PC a výkon jde do kytek (a stabilita taky)
Quis custodiet ipsos custodes?
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

To nie je o fragemtacii pamäti,ale o preplnenej Standby cache. Dá sa to riešiť. Na začiatku témy som postoval obrázok.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od AllowedCry »

A to se ten problém týká jen někoho? PC restartuji zřídka kdy a nic takového jsem nezažil, pohybuji se na cca 50-60fps furt. RAM a VRAM full, ale s PC se dá normálně pracovat.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od havli »

U normalne fungujiciho PC + OS neni potreba cistit pamet ani dalsi vylomeniny pomoci nejakych super duper utilit.

Ja mam uptime 45 dni, zadne uzasne cistice jsem nikdy nepouzil a svete div se, vsechno chodi dobre a bez stutteringu.

Obrázek
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tenhle port je jeden z nejodfláknutějkších za poslední dobu, testy ukázaly že přetěžuje PCI-E, protože se milostiví ani neuráčili předělat memory management na klasické PC 2 segmenty a ta hra si myslí že jede na konzoli a bere RAM a Vram jako jednu fyzickou paměť a vůbec se nestará v které z nich má zrovna textury a díky tomu funguje dost náladově, prostě odfláknutej port.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od AllowedCry »

Odfláknutý port, který běží naprosto v pohodě už od verze 0 :roll: Je mi fuk co si ta hra odkud bere, když běží ok. Nevím proč to někomu jede na nic, možná to jsou ty rock stable OC sestavy :-D jinak si nedokážu vysvětlit, že má někdo propad ke 30fps, to není normální.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od dexterav »

ak je podľa teba dobrý port čo na 2080ti v FHD dáva avg 90fps tak ok
ked všetko ostatné okolo ide 2x toľko :mrgreen:
takisto tie opravy robia len tak zdlhej chvíle
logika nepustí no
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

Mě to jede taky ok, rozhodně nic nepadá. Akorát mě teď překvapila zátěž té VRAM - najednou to nejede na doraz a stutter 0%. Takže ano měl sem pravdu - stutterovalo to kvůli přetékání VRAM v té první verzi kdy to žralo 7,5-7,8 GB. Akorát neodpovídají fpska kvalita obrazu, tahle hra mě ve FHD běží tak, jak jiné hry v QHD, přitom graficky to žádný zázrak není. Na QHD (DSR) bych musel řezat detaily - což není úplně PC Master Race friendly. :twisted:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

Tiez mi to bezi ok,bez padov
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od mstK »

Ja mam dohrany hlavni pribeh, ted jsem rozehral DLC a za celou dobu to jednou crashnulo. Akorat dnes se mi asi stahl nejaky patch, ktery vratil vsecho nastaveni na default, jak grafiku, tak ovladani. To sice nastve, ale jinak bez problemu.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Horizon Zero Dawn (PC) - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

Vrácení nastavení na default neni nic, spíš je naprd, že instalace nových ovladačů na tomhle pitomém enginu způsobí, že se znovu kompilují ty shadery (Detroit to samý -tyhle konzolistický porty mě už fakt ***).

Celkem by mě zajímalo, zda jsou ty shadery kompilovaný ve finále ve stejné přesnosti pro AMD i NVidia... přeci jen, když záleží i na driveru, jak můžeme věřit, že zase třeba AMD něco nešidí (podezřele to sedne NAVI). :twisted:
Kdysi u takového GTA 3 se také lišila kvalita textur podle použité grafiky (převádělo to při prvním spuštěný textury u PS2 formátu - paletized textury na PC - 16bit/32bit/komprimovaný - podle schopností grafiky). Tady snadno můžou nastavit něco ve stylu "if AMD then half precision". :P
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“