Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Honza3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2014

Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od Honza3nec »

Zdravím.
Zvažuji upgrade ze stařičké galaxy S7 (úžasné fotky a všechno na tak starý model avšak už slabá baterie) na něco podobné kvality jak foťáku tak výdrže baterie v rozmezí 8-13 tisíc. Otázka zní jestli se teď na konci prázdnin 2020 ještě oplatí tyto starší vlajkové lodě. Nový Galaxy note 9 6/128 za 12,5K dva roky záruka(použitý hodně zachovalý nikde v okolí na inzerci není) nebo hodně zachovalý mate 20 pro ještě rok a něco v záruce za 9000 ( nebo 11K ještě půl roku v záruce i s huawei watch gt, chytré hodinky jsem měl v plánu pořídit). Nic podobné kvality, foťáku, 3.5 jack, baterie a ceně teď nikde nic není. Zvažoval jsem Asus zenfone 6 který splňoval vše i konektor ale který již bohužel zmizel nástupem asus zenfone 7 bez jacka který ale i bez pro verze je nad cenový limit a čekat rok na snížení ceny nechci. Ještě je na scéně honor 20 pro kolem 10 tisíc nový, skvělý foťák ale bez 3.5 jack což by mi trošku chybělo. Díky za radu.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od zombux »

no, já samozřejmě doporučím Note 9 :mrgreen: jen ta cena není už tak úplně super. před rokem byl na prodej za 15tis, teď to už moc nekleslo. už jsem tu někde psal, že jediná věc která mi na Note 9 chybí je wide foťák, jinak to je i po dvou letech pořád naprosto s přehledem dostatečný telefon na naprosto cokoliv. podle posledních informací by na to sice už neměl přijít Android 11, ale aspoň OneUI 2.5 ano :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Honza3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2014

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od Honza3nec »

Díky za info. Ten wide foťák by mi nějak extra nechyběl, spíš celkově kvalita ostatních fotek jakož u některých jiných vlajek je celkem naprd nebo je cenovka kolem 20 a výš anebo foťák ok ale ostatní naprd. Teď koukám že huawei nemá 3.5 jack tak už šel o level níž u mě, jo mám i Bluetooth sluchátka ale hodí se prostě. S S pen nemám vůbec zkušenosti ale aspoň ovládání foťáku by mohlo být super na skupinovou fotku. Android 11 moc neřeším, nemám teď na S7 ani 9tku a vystačí mi to. Škoda toho zenfone 6, i bez led displeje to byl super kus a flip foťák musí být luxus na selfie. Tak ještě chvilku pokoukám a uvidím co vyberu.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od zombux »

jo, S-pen používám jako spoušť hodně často :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Honza3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2014

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od Honza3nec »

Co baterie, vydrží dlouho? , popř jsem četl a viděl že jde dobře vyměnit.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od zombux »

no, výměna baterie u jakéhokoli telefonu v posledních x letech je spíš pro exoty. ano, nevydrží to už tolik jako nové, ale mám na tom puštěno úplně všechno co se dá, plus firemní profil, synchronizuje to pořád všechno se vším, a vydrží to pořád "dost". při šetrnějším používání by to asi vydrželo i ještě víc, ale celý den používání je myslím naprosto v klidu.
nevýhoda je zakřivené sklo, musí se na to nalepit kvalitní ochranné sklo s loca glue po celé ploše - sám mám Whitestone Dome Glass a super. je možné že existujou nějaké alternativy/klony, neznám je. zbytek ostatních skel na trhu lepí jen po tenkém pásku podél okraje a to je k prdu. nebo je pak alternativa prostě to používat bez ochranného skla :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Honza3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2014

Re: Galaxy note 9 vs mate 20 pro

Příspěvek od Honza3nec »

Tak jsem změnil názor a na bazarové vlajky nebudu sázet a zkusím štěstí s Xiaomi poco f2 pro za 9K bez DPH. Díky za pomoc. Můžete lock
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“