Náhrada za MS Outlook

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Highlander »

Ahoj, doporučil by někdo náhradu za MS Outlook? Používám ho už víc jak 15 let, ale už na to nemám v poslední době nervy... Chci něco jinýho, co funguje. Můžete něco doporučit?

Zároveň bych potřeboval něco i do mobilu, protože opět mobilní verze Outlooku je jedna velká katastrofa.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Bez_n1ck »

Doma používám Thunderbird, ale že by byl lepší než Outlook si nemyslím :(
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Suke001 »

V mobilu používám BlueMail a spokojenost.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od werygood »

Muzes si do Thunderbirdu koupit rozsireni Owl, ktere zajisti spojeni do Exchange. Ale uplne nejdriv doporucim webovou verzi Outlooku, ktera je lecky lepsi nez ta desktopova. Jinak ten defaultni mail klient ve W10 Exchange umi taky a funguje celkem slusne...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od zombux »

autor dotazu v první řadě vůbec nenapsal, k čemu toho klienta vlastně používá/potřebuje, to se pak blbě radí.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Shaquille »

werygood píše:Muzes si do Thunderbirdu koupit rozsireni Owl, ktere zajisti spojeni do Exchange. Ale uplne nejdriv doporucim webovou verzi Outlooku, ktera je lecky lepsi nez ta desktopova. Jinak ten defaultni mail klient ve W10 Exchange umi taky a funguje celkem slusne...
nemslis doufam https://outlook.live.com/
to je asi nejhorsi "klient" se kterym jsem se kdy setkal.
Osobne pouzivam Outlook a nic mi v nem nechybi. Zkousel jsem i jine Thunderbird, ale tam mi nesedi vyhledavani.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od werygood »

Myslim Outlook Web App v ramci O365, ktery dostal letos upgrade a je dost slusnej. Ten na live bude asi ten free, ten nepouzivam. Jestli a jake jsou tam rozdily, to nevim.
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Highlander »

zombux píše:autor dotazu v první řadě vůbec nenapsal, k čemu toho klienta vlastně používá/potřebuje, to se pak blbě radí.
Pouze správa emailů, dva účty, nic víc.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od zombux »

Highlander píše:
zombux píše:autor dotazu v první řadě vůbec nenapsal, k čemu toho klienta vlastně používá/potřebuje, to se pak blbě radí.
Pouze správa emailů, dva účty, nic víc.
to jsem řešil před časem, desktopový i mobilní Outlook je doporučeníhodný pokud ho používáš na MS firemní ekosystém - tam pak dává dokonalý smysl a nedá se nahradit, ani na desktopu ani na mobilu - používám pro firemní věci.

na cokoliv jiného je to peklo. webová verze Outlooku je jen dost základní. snad jen kdybych používal MS Outlook (ne ve smyslu klienta ale služby - prostě bývalý Hotmail), tak bych nejspíš na desktopu používal taky ten webový, a na mobilu tu Outlook appku, byť je divně těžkopádná.

já tohle u soukromých věcí vyřešil tak, že mám Gmail jako hlavní mail, všechno ostatní padá redirectem/forwardem/whatever do něj. Gmail mám pořád připnutý v browseru, kdybych náhodou potřeboval psát delší mail na klávesnici PC. jinak mi výborně slouží Gmail klient v telefonu. všechny ostatní blbiny jsem odboural, IMAP/POP3 je jen pro zlost, nezávisle na klientovi. jediná demence která mi na Gmailu fakt vadí je, že složka Odeslaná pošta vlastně není složka a maily se z ní nedají nikam přesouvat, jde to jen oštítkovat, ale čert to vem.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od werygood »

Pak doporučím výchozí W10 klient (pokud máš W10), je jednoduchý a funguje dobře. Jestli nesedí design, pak bych zkusil Thunderbird, ten vypadá už dvacet let stejně (a spoustě lidem právě to vyhovuje).
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od AllowedCry »

Výchozí klient W10 bych též doporučil, jednoduchý. Každopádně by mě zajímalo v čem tě ten outlook tolik štve, mě na něm funguje vše, poštu mi to třídí jak potřebuji a ještě jsem se na ničem nezasekl.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Náhrada za MS Outlook

Příspěvek od Jey »

Za sebe můžu doporučit Thunderbird. Jak je tu již napsáno, je asi 20 let stále stejný a v kombinaci s pluginem ImportExportTools nemá z mojeho pohledu nic, co by mu chybělo. Kalendář se dá najít také jako plugin a synchronizaci událostí podporuje s ledasčím.

Gmail je v mobilu hodně dobrý, jen jsem se setkal s jednou menší vadou, mám přesměrované maily do 1 schránky a občas mi mail, který není adresovaný přímo mě, nezobrazí v doručené poště. Takže musím jednou dvakrát za měsíc rozkliknout všechny zprávy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“