Serious Sam 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Ache »

durod píše:Cekal jsem, ze nekdo bude opet dehonestovat engine, vyvojare, shit hra, sragora a podobne, ze nestaci 8GB, ale ne hned v prvnim postu po Acheho zjisteni:-D Podobne jaku u Ghost Recon Breakpoint

Je si nutno zvyknout, ze vyvojari nejsou Bozi vydavajici bozke dila, ale kupovat karty ktere maji nejakou rezervu ve VRAM.
Jeste stesti , ze Ache nema rtx3080 kde by 10GB nemuselo take stacit, protoze by se mozna dostal na blacklist :lol:
Je to v pohodě, na MEDIUM se už karta drží na 6 až 7 GB (takže tam není žádný leak - 7GB je maximum a engine to čistí)... Ale kurva, to jako na 8GB kartě jen medium texture buffer? :evil: To vykreslování lepších LOD je pak už dost vidět.

Ale jinak si není na co stěžovat, jaký jiný engine zvládne plynule na obraze takový bordel? (sedí to na GPU limitu - 100%! 92% je Powerlimit):
https://abload.de/img/sam4_2020_10_15_03_20skj8p.jpg :shock:

Ty nářky na plynulost kvůli CPU spíš budou kvůli DX11, kde to fakt běží znatelně hůře. Každopádně 60+ fps kromě medium textur fakt není problém. Zkoušel sem mezitím i SAMA 3 a ten je proti tomu fakt (hlavně první část) úplně prázdnej. Nějaká akce je tak až od toho levelu se sfingou (můj GPU burn test). Levely skoro bez potvor, jen občas nějaká akce. A to ještě 2 zbraně nejsou skoro využity, protože jsou jen v tajných místech (sniper a laser), SAM 4 má na "tajném" místě jen Motorovko-raketo-met. Zbytek klasického arzenálu je k dispozici i při "speeedrunu". Takže i co se týče gameplaye na mě SAM 4 působí lépe. Levely jsou velké, ale nikdo vás nenutí jet například motorkou na druhu stranu než je checkpoint, aby jste po 10ti minutách objevili skryté místo s muzikou ze serious sam 1 :-D

Já mam asi tak výhrady jen k enginu, který v rámci úspor výkonu trpí na nechutný dithering a aliasing... řešením je sice SSAA, ale kdo z vás na to má GPU výkon. S ním se docela zapotí grafika i ve starém Samovi 3.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Mike123
Červená karta
Červená karta
Registrován: 06. zář 2020

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Mike123 »

Ještě máš secret lodní dělo aka SBC canon a raketomet.
smrk
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2020

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od smrk »

@Ache: Tenhle "bordel" je tam akorat v prologu a posledni misi. Dost trapne na to, jakou na ten tzv. "legion system" delali reklamu. V podstate to jsou jenom dva nebo tri copy+paste panaci, skrz ktere muzes probihat, kazdy vypada a chova se stejne a na hratelnost ma nulovy vliv. I v ostatnich levelech se da probihat skrz stromy, ve mestech skrz kuly atd. Asi vim, proc tam nemaji kolize (hratelnost by sla do kopru), ale stejne to vypada silne amatersky. Navic se clovek i tak pri couvacich a uhybacich manevrech porad o neco zasekava. Nastesti vetsi bitvy jsou na prostranstvich s minimem prekazek.

Jinak me je celkem jasne, ze vetsina lidi bude spokojena, kdyz z toho vytlaci 60 FPS. Nakonec jsou mezi nami i exoti, co takovehle strilecky hraji s 30 FPS, ze. Ale co mi rozmazleni se 144Hz monitorama? Me je napriklad po letech souziti se 144Hz monitorem z takoveho framerate na bliti i kdyz mam variabilni refresh. Takze jsem se z toho snazil s pomoci 2080 a Vulkanu vytlacit konzistentnich 100+ FPS, coz je teda s timhle enginem na 1440p nemozny porod. Na strednich/nizkych detailech je to trochu lepsi, ale tam zacina priserne LOD doskakovani a vypada to jeste hur nez obvykle. A nepravidelne cukani je pritomne bez ohledu na FPS. Tohle chovani mi silne to pripomina serii Stalkeru nebo originalni Crysis. Proste s tim enginem zamrzli nekde v minulosti a jenom na nej nabaluji dalsi a dalsi brzdy.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Skogamandry »

Mike123 píše:A znáš nějakou lepší hru tohoto žánru? Já teda ne.
Pokud nemá někdo rád střílení, tak ať takové hry nehraje. Simple solution.
Ja sa nestazujem na zaner, ale na to ze to ze tam sice su tie velke levely, ale herne to nie je nijak vyuzite....slubene boli rozlahle levely a tisice nepriatelov - zostali len rozlahle levely s dalekym dohladom. Dokonca uz za tie tri tyzdne vysli asi tri patche a ten posledny by mal nejakých potvorakov pridavat do francúzskeho levelu. Tak asi si to vsimli aj autori hry :wink:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Ache »

Skogamandry píše:Ja sa nestazujem na zaner, ale na to ze to ze tam sice su tie velke levely, ale herne to nie je nijak vyuzite....slubene boli rozlahle levely a tisice nepriatelov - zostali len rozlahle levely s dalekym dohladom. Dokonca uz za tie tri tyzdne vysli asi tri patche a ten posledny by mal nejakých potvorakov pridavat do francúzskeho levelu. Tak asi si to vsimli aj autori hry :wink:
No jedině ten francouzej levej až přes čáru, ale jak řikam, nikdo tě nenutí jet mimo tu trasu :-D V hlavním koridoru o enemáče nouze neni. Aje to fakt živější než SAM 3.

Za mě rozhodně lepší hra než konzolistickej DOOM ethernal. :twisted:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Mike123
Červená karta
Červená karta
Registrován: 06. zář 2020

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Mike123 »

S tím Doomem naprosto souhlasím. Nějak nechápu i ty recenze, jak SS4 někteří můžou dát jen 4/10, hlavně že Doom má 9... Sice to má své mouchy, ale i tak to musí být aspoň na solidních 7/10, ale tak - who cares. Viz Steam rating - hráči na to mají většinou poněkud odlišný názor, už to má 82% a pořád to stoupá jak přibývají další hodnocení.
4 se povedla, pokud někoho bavila 3, tak by měla určitě i 4, osobně mi teda přijde o dost zábavnější.
A měl jsem možnost hrát i ten Doom 2016 (Eternal má asi mnoho společného) a zcela upřímně mi to vůbec nepřipadalo tak dobré jako SS4. Jaksi jsem tam neměl takové to úzko v hrdle jako u SS4, kde mi stačilo vejít do arény a už jsem věděl, že bude zle, jak se za tebou zavřou dvířka, tak potom dělej co umíš, dokud vše nevymlátíš, tak se odtud nehneš. A to už byl průchod v tom Doomovi někde v polovině a stále se nedostavovalo žádné napětí z akce, i na nightmare stále velmi chabé, vůbec nechápu, co na tom ti lidi jako vidí tak úžasného.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Jey »

Zeptám se tu. Mám grafiku se 3GB paměti. Tudíž pro mě asi SS4 do upgradu grafiky nemá žádný smysl, protože bych si chtěl zahrát hru alespoň na high, nebo ultra detaily. Má v dnešní době smysl kupovat SS3? Je to hra z roku 2011 a samozřejmě nemám na mysli za aktuální cenu na steamu (SS3 37€, SS4 40€), ale třeba během vánočního výprodeje 2020, ideálně tak za třetinu až polovinu ceny. Chtěl bych to hrát v coop multiplayeru.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od Ache »

Serious Sam 3 určitě i dnes smysl má, já se toho v coopu nahrál až běda :-D A ano na 3GB kartu (předpokládám 1060) to fakt na High/ultra určitě ne...
ale na nižší detaily to asi půjde v pohodě viz třeba tohle video:
https://www.youtube.com/watch?v=1ijuxBFgffA
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Serious Sam 4

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem to zkusil na 6800Xt 1440p+ 8xMSAA a zere to az 10Gb vram.Pokud si ale zapnu dedikovanou vram(kolik GPU potrebuje a ne jen alokuje), tak to ukazuje 9GB.Pod dx11 to beha vyrazne lip a absolutne bez stutteringu.Vulkan/dx12 tam je sem tam stuttering.Taky to jede celou dobu na cpu limitu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“