Assassin’s Creed Valhalla

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Riku »

Taky mi to přišlo divný, hlavně s tou grafikou kterou to bude mít jsem neviděl důvod aby to nejelo 4k60fps.
PS5 | LG OLED CX55
staalker
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. srp 2013

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od staalker »

Myslí si někdo, že by to mohlo být aspoň trochu hratelné (třeba jen kolem 25fps) na i5 2500K@4,9GHz (s GTX 1660S)?
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od _DAVE_ »

Ahoj, myslím si, že úplně vpohodě MEDIUM, 1080p/30fps.

Dnešní hry nejsou kdovíjak náročné, náročné je dělají 4k monitory nejlépe se 144hz a taky kdo dnes nejede na ULTRA jako by nebyl :)
Přitom jen trochu ubrat detaily často znamená 50% fps navíc a oko zdouhavě zkoumá nějaký rozdíl v obraze.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Swat »

Na uPlay je poměrně detailní rozbor hw nároků,vypadá to,že to půjde rozběhat téměř na čemkoliv.

Jinak včera jsem viděl IGN preview a vypadá to,že už by to nemuselo být tak repetetivní jako předchozí dva díly. Jak jsem říkal,že další AC si po odehrání Origins a Odyssey rozmyslím (oba completion na 100% a přes 200 odehraných hodin v každý hře), tak mě Valhalla začíná lákat.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Thellwin »

Já se těším. Od Odyssey už je to dost dlouho, takže se rád zase zahraju nějaký drobně vylepšený reskin :D

Navíc ta vikingská tématika je pro mě lákavější než byl Egypt resp. Řecko.
Goldnoob team proud member!
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Riku »

Já jsem Odyssey úplně vynechal, takže si Valhallu rád zahraju, jen mi přijde, že postavy a hlavně obličeje teda vypadají hůř než v Origins :D
PS5 | LG OLED CX55
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Raikkonen »

Po vydání Valhally se chystají 2 větší DLC. První bude Wrath of the Druids, které se bude odehrávat v Irsku a dorazí na jaře. V létě pak přijde druhé velké DLC The Siege of Paris, které odkazuje na obléhání Paříže Vikingy 885–886. Potvrzený je také návrat Discovery modu. Dále přijdou do hry vylepšení ve 2 sezonách, první v prosinci, kde bude vylepšení osady, festival, nový mod říčních přepadů, nové schopnosti, dovednosti a zbraně. Druhá sezona přijde v březnu, opět s novým herním modem, festivalem a doplňky.

https://www.pcgamer.com/assassins-creed ... aunch-dlc/
https://games.tiscali.cz/novinky/assass ... mod-498087
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od fmx rider »

Uuuf, aspoň že u AC serie si drží podporu nového obsahu jenom rok. Na ty "games as a service" hry jim už seru.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Raikkonen »

Tak ty sezony jsou prozatím naplánovány celkem 4, ale ještě bez bližších podrobností. No dodatečného obsahu je už oznámeno více jak u Odyssey, takže bych se vůbec nedivil, kdyby další Assasin měl zase rok pauzu. Předchozí díly byly většinou kompletní už někdy v březnu, to jen Odyssey kvůli předem plánované roční pauze tu podporu protáhl o pár měsíců (řecké Discovery Tour vyšlo až 10. září).
Více IGN:
https://www.ign.com/articles/assassins- ... nt-roadmap
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od HEAD »

Z 2080TI je najednou srot co sotva zvladne 1080P :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=A3w9KAL ... padopoulos
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od heroik »

Si delaji prdel ne? Vsak to vypada furt stejne jako Origins, jen v jinych barvach...
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Swat »

Můj střídmý odhad je ten, že to bude jak přes kopírák s Odyssey a Origins (v Odyssey mnohem zásadnější). A sice volumetric clouds - shodí se to na low, mraky budou vypadat stejně a framerate vyletí adekvátně výkonnosti danýho hardwaru. Případně tam bude jinej žrout frameratu, jako ve většině dnešních her. Tohle mě nechává úplně v klidu.

Je taky důležitý bejt trochu nohama na zemi a uvědomit si, na co ty karty mají a na co ne. Já když kupoval 2080ku (non-Ti) tak jsem do ní šel s tím, že si kupuju poctivou 2K kartu a to taky platí. Ve 2K rozjedu cokoliv, dobře optimalizovaný a starší hry i 4K, ale primárně jsem tu kartu přijal jako posun z full HD do 2K. Ti verze je samozřejmě ještě o pár procent výš, ale ani tu bych nepovažoval za plnohodnotnou 4K kartu, ačkoliv k tomu má ještě o něco blíž. Nicméně pro mě hraní ve 4K znamená, že když tu hru zapnu a pojedu 10 hodin v kuse, tak pojede za všech situací ve stabilním frameratu. Toho se prostě nedá dosáhnout ani s 2080Ti. Pak záleží, jaký kdo oželí detaily samozřejmě. Když se člověk smíří s tím, že má 2K kartu, tak má najednou rezervu jako kráva a jede všechno.... ve 2K.

3080 a dál tam už bych uvažoval o plnohodnotném 4K hraní. Ale je to proszě problém, když pak zase vyjde hra, která tu kartu udolá, ať už detailama, nebo neoptimalizací daný hry apod. A pak lidi řikaj 'hele, nedá to ve 4K'....je to šrot...Jak řikám, dost záleží, jak k tomu kdo přistoupí.

Mě spíš bavěj ty gameplay videa z novýho Xka ve 4K a 60fps. Že jsou tam zcela určitě sundaný detaily na to zvysoka seru-vypadá to dobře, z videí se to hejbe dobře a celý to běží na krabici za 13 litrů... Myslím, že nadcházející generace konzolí dost zatopí všem těmhle hovadsky drahejm kartám.... který stejně spoustu her nedaj 4K 60 100% herního času.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od heroik »

Ja hral Origins na GTX 1080 a ve 1440p mi to běhalo kolem těch 60fps, tohle vypadá jako reskin origins (jako sorry ale žádný zásadní posun v grafice tam nevidím) a dnes bych na stejné podmínky potřeboval 2080Ti. Chapu že naroky stoupaji, ale optimalizace u Valhally asi nebude nic moc.. jak už jsi sám řekl, na krabici za 13 litru to bezi 4k60, na PC na to potrebujes ten nejvyssi highend (3080 nebo 3090). Ale neprekvapuje me to, ubisoft optimalizovat moc neumi, viz watch dogs.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od HEAD »

Jo origins/odyssey/valhalla vypadaj jako reskin a pritom HW narocnost pokazde stoupne :lol: Me pripada, ze vyvojari to snad delaj naschval(maj smlouvy s AMD/NV aby se prodali nove grafiky)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od spajdr »

A co se divíte tomu výkonu RTX 2080Ti? V Odyssey to už to taky moc nelítalo.
Origins byl ještě v pohodě :)
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Paul »

Jak píše swat, volumetric clouds se hodí na medium a 20fps navíc. Ale bude zajímavý vidět digital foundry rozbor nastavení na konzolích a pak porovnat.

Ještě tam v description píše

Here is the built-in benchmark of Assassin's Creed Valhalla. Framerate took a major hit due to Shadowplay recording. Without recording, the game runs 5-7fps faster than what you are about to see.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Swat »

Ono taky hodně záleží, jak je kdo 'zacyklenej' v tom smyslu, že musí mít všechny slidery v nastavení na maximum. Kolikrát stačí pohnout s dvouma třema věcma o stupeň níž a jede to i s rezervou na graficky náročnější situace během hraní. V tomhle já jsem nekompromisní, pro mě je 4K 60 to, když na obrazovce bouchne 1000 věcí (obrazně řečeno) a je tam furt 60. Proto se nikam nehrnu a přijmul jsem 'za svý' rozlišení 2K. A jsem si celkem jistej, že v tom Valhallu na svý sestavě odehraju celou.

Edit: teď jsem ten benchmark taky zkouknul - nejdřív jsem nechtěl, abych si nevyspoiloval herní prostředí, ale nedalo mi to. Myslím, že to škáluje pěkně v závislosti na rozlišení. Hlavní rozdíl vidím v tom, že využití cpu se motá kolem 30% i s odemčeným frameratem. Co si pamatuju, tak Origins v Memphisu a Alexandrii, nebo Odyssey v Aténách vytížili cpu na 100% v jakymkoliv rozlišení dokud to člověk nezamknul na frameratu. Tady ho má odemčenej a tahá to grafika. Ale po těch letech paření a hraní předchozích dvou dílů tam i z toho videa cejtim nějakou brzdu viz. jak jsem psal výše.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Z 2080TI je najednou srot co sotva zvladne 1080P :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=A3w9KAL ... padopoulos
To je fakt ale prdel, že se reskinuje i menu. žádná změna nic. :-D

A vyšší nároky? Tak to asi zase bude mít náročnější mraky - to byl zabiják výkonu hlavně v Odyssey :-D Stačilo dát High místo ultra a výkon byl jinde.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od rbclass »

ani v odyssey to nebola hitparada s 2080ti v 4k
https://youtu.be/aTlpRCm7LVo?t=69

tie framedropy vo valhalle su ale dost naprd
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od H2SO4 »

tady to nedava ve 4K poradne ani 3090.Vypada to na peknou prasarnu.

https://www.youtube.com/watch?v=F_ThWZPabgQ
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“