W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Chtěl bych se zeptat, zda někdo rozchodil funkci W10 připojení vzdáleného displeje přes síťový kabel LAN?

Na několika místech na diskusních fórech jsem četl, že by to novější verze Windows měly podporovat.

Nemám možnost připojit mezi PC a TV HDMI kabel. Jedná se o desktop PC bez Intel grafiky, procesoru a WIFI síťové karty.

Zkoušel jsem to mezi LG TV připojenou síťovým kabelem LAN a PC. A následně mezi SAMSUNG TV připojenou přes WIFI a PC.

Ani v jednom případě to nechodí (nenajde vzdálený displej). Systém sice najde a přidá další zařízení v síti (TV), ale to je asi tak všechno. W10 (2004) Professional. V jednom případě šlo o W10 ve VirtualBoxu a ve druhém o nativní instalaci W10 (2004).

Na TV bylo zvoleno připojení Miracast, pak i Wi-Di.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Je zajímavé, že jsem TV našel v ostatních zařízeních, přidal, povolil "Vysílání datového proudu médií" a jsem schopný přenášet konkrétní média na TV (obrázky, videa, hudbu) skrz Windows Media Player ve W10.

Co se mi ale nedaří rozchodit, je připojení TV jako dalšího displeje přes síťový kabel LAN.

W10 by měly momentálně podporovat Miracast over infrastructure (přes kabel, nejen wifi).
https://docs.microsoft.com/en-us/surfac ... astructure
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Ok, po dalším testování sem alespoň napíšu, na co jsem zatím přišel.

Takže W10 ve VirtualBox nebo VMware mít nestačí, z nich jde jen "Vysílání datového proudu médií" přes WMP, které ale funguje. Cast z Chrome nebo Edge nefunguje. Ale jinak je potřeba mít nativní ovladač na grafickou kartu, tedy mít i nativní instalaci W10, s čímž se váže další problém.

Jak jsem zjistil, tak opravdu platí, že v PC nemusí být přítomna WIFI. Takže by to mělo jít z desktop PC.

Diagnostika dostupnosti funkce Miracast se provádí pomocí "DxDiag", je třeba kliknout na "Uložit všechny informace" a poté si otevřít txt soubor. V souboru je na 2 místech položka "Miracast", jednou pod "System Information" a podruhé pod "Display Devices". To první je podpora funkce Miracast v OS a to druhé v ovladačích grafické karty. A zde je kámen úrazu. Nvidia podporovala funkci Miracast v ovladačích do verze 350.12 a poté podporu funkce Miracast potichu odstranila.

V prvním případě mám "Miracast: Available, with HDCP" a ve druhém "Miracast: Not Supported".

Takže jediná možnost je downgradovat ovladač grafické karty NVidia na 350.12 a starší, nebo mít GK Intel (u většiny notebooků). Vyzkouším ten downgrade, ale nevím, zda nebude W10 proti a samozřejmě je to roky starý ovladač, takže to bude prakticky k ničemu, vzhledem k vydaným novým hrám.

Stejně je otázka, v jaké by to šlo kvalitě, aby stačil bitrate 1gbit LAN sítě. U funkce píšou podporu maximálně 1080p, to by stačilo.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od killerek »

Schvalne sem kouknul, co na to AMD grafika a je to stejne:
Miracast: Not Supported
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Díky za info. Asi Intel dostatečně zadotoval Microsoft, tak jako jediný výrobce grafik Miracast podporuje.

Ono je to stejně jen taková nouzovka, ale docela škoda, že to normálně nefunguje, když by klidně mohlo.

A ani vzhledem k velkým omezením kvůli bitrate by se určitě nesnížil prodej HDMI / Displayport kabelů.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od killerek »

Asi je to primarne pro notebooky do zasedacek a na prezentace, ze to ma jen Intel grafika funkcni. Ja treba kdysi testoval WiDi na tabletu s prezentaci ve FullHD na velkou TV v showroomu a ten tablet s Atomem to nedaval. Napad to byl pekny, ale skoncilo to normalnim PC a HDMI kabelem.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Jo, ty notebooky to zvládají bez problémů, je to omezeno na maximální rozlišení 1080p a to už dnes zvládne kde co.

Mě šlo hlavně o připojení LG Smart TV, která má proprietární LG webOS, kde je jen omezené množství aplikací, bez možnosti si sehnat další aplikace někde jinde, tudíž tam chybí třeba Steam Link, nebo jakákoliv aplikace pro mirror screen z PC na TV.

Možnost propojit PC s TV HDMI kabelem nemám, protože jedno PC je v jiném patře a druhé PC ve stejném patře, ale zase daleko a za 1m zdí, tudíž nechci tahat 20m HDMI kabel skrz dveře/futra a ozdobit si s ním 2 místnosti.

Až se dostanu k vyzkoušení starších ovladačů Nvidia 350.12 na W10, které by měly Miracast údajně ještě podporovat, napíšu sem.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od killerek »

Jesli chces jen poustet videa, tak si rozjed na PC DLNA (treba Serviio), to umi i to LG, ikdyz ma dost neprehledne ovladani a vybrani source bylo dost zakopane a hlavne porad to tam cpalo nejake doporucene nesmysle, proto sem ji daval brachovi a vzal si zpatky Samsung, co sem mu puvodne chtel nechat, ze byl starsi.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Jasně, mám NAS, takže DLNA a SMB tam mám, z čehož na přehrávání filmů používám to druhé. Je to lepší bez transkódování zdroje.

Serviio znám a zkoušel jsem, je to poměrně užitečná aplikace, která bezproblémově funguje.

Ono to LG není zase tak špatný, ale třeba pouštět O2TV přes aplikaci prohlížeč v TV je opruz. (Nejen) proto zkouším ten Miracast.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od mr.qeg »

Řeším podobnou věc. O2TV a smartTv s proprietárním systémem, kde se v prohlížeči fotbaly i přes absolvovaný vopruz sekají. Skončil jsem s miracastem a android mobilem a funguje to použitelně. Ono v tomto případě není ani telka s AndroidTV záchrana, protože O2 pro ni zatím nemá appku :-D
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od killerek »

O2TV je perla. Ze zacatku mi na starsim Samsungu fungovala v prohlizeci, pak udelali update a prestala fungovat. Podpora se snazila tvrdit, ze to neslo nikdy ... Nakonec udelali apku pro Samsung, ale az od modelu z roku 2017 (vydali ji v roce 2019), takze v obyvaku zase na nic.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od pilarius »

Určitě Ti netvrdili, že to nikdy nefungovalo, prostě to jen nikdy nebylo podporované. Nepodporované = neřeší se nefunkčnost.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

O2TV aplikaci pro LG slibovala na letošní rok, nyní ji slibuje na příští rok a kdy se dočkáme, to je ve hvězdách. Slibem nezarmoutíš.

https://fzone.cz/clanky/aplikace-o2-tv- ... i-rok-1180
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN

Příspěvek od Jey »

Takže jsem se rozhoupal a testoval Miracast na nativní instalaci Windows 10. Bohužel se mi nepodařilo tuto technologii rozchodit.

Ovladače 350.12 nejsou určené pro Windows XP,7,8, na Windows 10 nejdou nainstalovat a nepodporují novější karty než GTX 980. Ale co jsem četl, Miracast by měl chodit i s AMD / Nvidia kartou. Bohužel nutným minimálním předpokladem je přítomnost wifi.

Je to sice paradoxní, ale nejdřív se musí spárovat 2 zařízení přes wifi, aby pak Miracast / WiDi fungoval. A to i v případě, že by šlo o "Miracast over LAN infrastructure", v běžných podmínkách tedy o přenos obrazu přes LAN kabel domácí nebo podnikové sítě.

Napadlo mě jediné, měl jsem pocit, že jsem někde zahlédl ovladač, který se tváří jako bezdrátové zařízení(i když v počítači není žádná wifi), ale používá normálně LAN kabel nebo síťový most (bridge) na existující LAN síťovku. Bohužel si tím nejsem úplně jist a samozřejmě ten ovladač nemohu za boha najít.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“