IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
kalamiter
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2009

IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Příspěvek od kalamiter »

Zdravím, mám již 8 let tento nb https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y570- ... 46/produkt
Donedávna jsem na něm hrával naprosto bez problémů. Novinky už samozřejmě na tragické settings :D
Ale nedávno mi při hraní začal nb trotllovat a teď už každá hra spadne asi po minutě, včetně MAFIE1. Jediné, co jede je stronghold crusader HD. Např serious sam3 zapnu, FPS mám pěkně hratelné (cca 50) a obraz se opakovaně škube až to třeba za minutu hodí Modrou smrt. Přitom, když pustím furmark, tak může běžet klidně 15 min a nic se neděje. Nějaký tip, jak zjistit, zda je dedikovaná grafika v háji prosím ? Zkoušel jsem i reinstall ovladačů a nakonec celého systému
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Příspěvek od C1c1n »

kalamiter píše:Zdravím, mám již 8 let tento nb https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y570- ... 46/produkt
Donedávna jsem na něm hrával naprosto bez problémů. Novinky už samozřejmě na tragické settings :D
Ale nedávno mi při hraní začal nb trotllovat a teď už každá hra spadne asi po minutě, včetně MAFIE1. Jediné, co jede je stronghold crusader HD. Např serious sam3 zapnu, FPS mám pěkně hratelné (cca 50) a obraz se opakovaně škube až to třeba za minutu hodí Modrou smrt. Přitom, když pustím furmark, tak může běžet klidně 15 min a nic se neděje. Nějaký tip, jak zjistit, zda je dedikovaná grafika v háji prosím ? Zkoušel jsem i reinstall ovladačů a nakonec celého systému
Zkusil bych to první přepastovat, sleduješ přes nějakou appku co se ti tam s tou gpu děje? třeba přes GPU-Z? nebo MSI Afterburner?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Příspěvek od orgasmic »

No hlavně by to chtělo říct jaké jsou teploty před tím pádem.
Třeba HWiNFO umí psát do logu, takže zjistíš max teploty na cpu a gpu před pádem.
Asus Rog Strix G18
kalamiter
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2009

Re: IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Příspěvek od kalamiter »

Tak jsem zkoušel MSI Afterburner a v IDLE má grafika kolem 40 C, zapnu hru, která se od začátku škube a při 56 C Afterburner ukáže connection GPU1 lost :shock:
Zajímavé taky je že při hře, konkrétně ten Serious Sam3, když dám nizké detaily, hra jede dobře, jen co dám střední, tak se to pos**e
Při Furmarku nejde teplota nad 80 a vše v pohodě
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: IdeaPad y570- Odešla Nvidia?

Příspěvek od orgasmic »

Jediné, co můžeš zkusit je notebook vyčistit a přepastovat. Doporučuji Grizzly Kryonaut https://www.alza.cz/thermal-grizzly-kry ... 14.htm?o=1
Jestli jsi zkoušel čistou instalaci, tak pak jedině HW problém.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“