Cyberpunk 2077

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Paul »

coyd píše:Celkem bezne to je u nejakych RPG pri zacatku nove sezony/resetu ladderu kdy jde o to se dostat co nejdale v co nejkratsim case. Ale u singleplayer offlinovky mi to prijde krapet zbytecne kdyz to nikam neutece. Ale tak kazdy at si travi dovolenou jak uzna za vhodne :)
Já si před pěti lety vzal dva týdny na Witcher 3 a byla to jedna z nejlepších dovolenejch ever :mrgreen:

..akorát jsem ho stejně nestih dohrát.. :twisted:

Člověk se do toho prostě chce ponořit naplno, nehrát jen po večerech unavenej po práci..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od spajdr »

NVIDIA confirms that Cyberpunk 2077 Ray Tracing will work on any DXR-compatible GPU

https://www.dsogaming.com/pc-performanc ... tible-gpu/
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od TankGeorge »

Nové gameplay záběry ze speciálu NC Wire z XBox One a Series X verze

https://www.youtube.com/watch?v=4yQ--nr ... &index=131

Na One vypadá hra dost osekaně a 30FPS, na Series X vypadá detailněji a 60FPS, ale škáluje se to scénu od scény. Ježdění po městě na slabší konzoli nic moc.

ED: Jinak teda koukám, že některé části hry v některých částech města v některých ingame pozdních hodinách nepůjde hrát, pokud člověk nebude doma sám :mrgreen:

Ještě zmiňovali, že později po launchi přijde nějaký next-gen upgrade, takže Series verze může potenciálně vypadat líp. Rovněž několikrát potvrdila dec 10 launch, takže žádný odklad snad už nebude.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Sohi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. říj 2015

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Sohi »

No hlavne na tom videu Series X nejde ani zďaleka 60fps, to bude spustené len v spätnej kompatibilite. Neverím, že tak biedne by to na novom Xboxe šlo.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od durod »

tak snad na PS5 pobezi lepe....zatim se zda, ze cross gen hry jdou lepe na plejku...vice na DF

a ano, ze startu ma byt jenom update PS4/X1 hry patchem na nextgen v podobe vyssiho rozliseni a fps. Samostatna verze na XSX a PS5 ma vyjit pristi rok. Otazka je, zda to nepujde jeste hur, protoze ty verze maji byt grafikcky vylepsene(raytracing atd)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Paul »

Nové trailery
https://www.youtube.com/watch?v=BO8lX3hDU30
https://www.youtube.com/watch?v=rPppjjvjQlk

Vypadá to masakrálně.

Ale nikdo by od toho neměl čekat hlubokou simulaci. Spousta webů vydala detailní preview (16 hodin hraní) a nejlépe to shrnul Gamestar:

Who is Cyberpunk 2077 for?

Story fans
Cyberpunk 2077 not only tells a gripping main story, but also adorns each secondary task with at least a little story. The role-play does not shy away from serious topics such as child murder and rape.

Deus Ex connoisseur
Anyone who played the first Deus Ex will appreciate not only the different solutions, but also how the game world reacts to their own actions - for example in the famous scene with the ladies' room. Cyberpunk 2077 inherits this spirit and also reacts to my actions in quests and dialogues. In addition, each mission offers several possible solutions, I can fight, hack or sneak.

Role player
Thanks to the multifaceted and free character system, you can combine skills as you like and play as a shotgun hacker or katana ninja, for example. So far, no style of play has seemed superfluous or useless.

Atmosphere lovers
The Cyberpunk game world is built with a lot of love and the lighting atmosphere is fantastic even without ray tracing. And the punk soundtrack resounds from the car radios, most of which was recorded especially for the game. By the way, there is also a jazz station, which I think is wonderfully suitable for cruising over the freeway.

Who is Cyberpunk 2077 is not for?

Friends of »Realism«
In contrast to role-playing games like Gothic, Cyberpunk 2077 does not logically integrate every game element. Fast travel, for example, is simply a teleport, crafting takes place via a menu instead of a workbench.

Happy-End-Fans
There are funny and happy moments in Cyberpunk 2077, but basically the setting is dark and brutal - and the game lets you feel that too. If you want to play something that lifts your own mood, you might be missing the place here.

Rockstar lovers
Okay, we have to restrict that a bit: Of course, you can also have fun with Cyberpunk 2077 if you enjoyed playing GTA 5 and Red Dead Redemption 2 (in single player mode). You just have to realize that cyberpunk cannot lead to the same open-world chaos as the rock star games.

Racing player
If a realistic and demanding driving model is important to you in a game - regardless of the genre - Cyberpunk 2077 will not make you happy. The cars are not spongy, but not realistic either. And the collision behavior shows strange capers.

Shooter purists
The shootings of Cyberpunk 2077 play well and smoothly, but not like a shooter because opponents swallow a lot more bullets. Headshots cause additional damage, but are not immediately fatal either. Cyberpunk 2077 is just a role-playing game in which character and item values ​​are more important than skill.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Krteq »

Pěkně to sepsali, nemůžu se dočkat :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Alfajk »

me spis zarazi, ze neco takovyho vubec museli sepisovat, to pod "Who is Cyberpunk 2077 for?" je presne to, co celou dobu CDP popisujou, ze to ma presne byt a to "Who is Cyberpunk 2077 is not for?" je presne to, co to nikdy byt ani nemelo, uz z principu RPG (staty a s tim spojeny bullet sponge) nemuze bejt simulace, definice xxxPUNK taky nevypada na neco "happy", stejne jako rizeni aut/zavody jsou jen doplnek, pro me to treba bude jen zpusob prepravy a rozhodne by me nenapadlo v tom hledat nejakou zavodni vyzvu/pozitek
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od heroik »

Happy-End-Fans
To už by se ale dalo brát jako spoiler ne? :D
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od TankGeorge »

https://www.youtube.com/watch?v=TCKfebVQFhU Night City Wire EP5

Mám rád Rocstar hry a automobilové simulátory, tak ruším objednávku x) Stejně furt nevím, jestli to hrát na gamepadu, nebo na M+K. Možná bude ke štěstí stačit jen ten 90s boomer industrial soundtrack =)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Paul »

Alfajk píše:me spis zarazi, ze neco takovyho vubec museli sepisovat, to pod "Who is Cyberpunk 2077 for?" je presne to, co celou dobu CDP popisujou, ze to ma presne byt a to "Who is Cyberpunk 2077 is not for?" je presne to, co to nikdy byt ani nemelo, uz z principu RPG (staty a s tim spojeny bullet sponge) nemuze bejt simulace, definice xxxPUNK taky nevypada na neco "happy", stejne jako rizeni aut/zavody jsou jen doplnek, pro me to treba bude jen zpusob prepravy a rozhodne by me nenapadlo v tom hledat nejakou zavodni vyzvu/pozitek
Je to psaný pro lidi co od toho čekaj Matrix a druhej příchod Krista, že tam jako prostě bude všechno. Protože takoví lidi jsou. Na povrchu ta hra vypadá jako GTA, takže si dovedu představit jak po vydání vyjdou videa typu CYBERPUNK SUCKKZZ kde budou srovnávat že random NPCčka na ulici v GTA reagujou víc než v Cyberpunku.

A pak tou simulací mysleli, že to není jako Kingdom Come nebo Gothic, tzn. nesimuluje se životní cyklus NPCček a není všechno řešení přes ingame (příklad, alchymie v KCD).
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od python.p »

Baneshee píše:Už jsou venku HW požadavky. Sice jen pro fullHD, náročný to každopádně asi nebude. Vypadá to, že hra pojede s rozumnýma detailama na všem, CDP si asi vyhráli s optimalizací :-)
70GB na takovej velkej open-word jo? No to jsem zvědav.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od ArgCZ »

já kupovat asi nebudu, hra to bude obecně skvělá, jenže mě nebavil ani DeusEx, ani GTA V nebo třeba Watch Dogs tak možná tomu dám šanci příští rok v nějaký slevě aby mě nemrzelo vyhodit za to prachy když by mě to nechytlo. Už ať to vydaj a jdou makat na dalším Witcherovi
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Delarge »

Nemyslim si, že se to dá k něčemu v minulosti vůbec přirovnat. Já bych řek, že nejblíž tomu bude právě Witcher 3 - tím game desingem, world buildingem, důrazem na příběh, vedlejší questy, role playing - to prostě žádný jiný studio takhle zmáklý nemělo a nemá. S GTA a Watch Dogs to podle mě nemá nic společnýho a s Deus Ex (což je hra/série, která mě kompletně minula a to jsem jí zkoušel několikrát) tak ten cyberpunkovej setting a možnost řešit všechno více způsoby. Pokud ale někdo obecně nedává sci-fi a zbožňuje fantasy, tak tuhle hru asi nerozdejchá :)
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od madPav3L »

Já se rozhodně těším, jediné čeho se obávám jsou ty bullet sponge nepřátelé. To asi nebude moc nahrávat tichému průchodu se střelnými/energetickými zbraněmi, ale třeba to nějak půjde, uvidíme...
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Frostys »

ArgCZ píše:já kupovat asi nebudu, hra to bude obecně skvělá, jenže mě nebavil ani DeusEx, ani GTA V nebo třeba Watch Dogs tak možná tomu dám šanci příští rok v nějaký slevě aby mě nemrzelo vyhodit za to prachy když by mě to nechytlo. Už ať to vydaj a jdou makat na dalším Witcherovi
Já taky čekám, že mě to nakonec moc nechytne (pár dní volna jsem si však na to rezervoval :-D ). Witcher 3 byl TOP, ale tohle bude něco trochu jiného.
Vzhledem k tomu, že tam nebude žádná ochrana (pokud se nepletu), tak si asi první seženu "demo", abych zjistil, jestli mě to chytne, a pak koupím nebo nekoupím.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od TankGeorge »

Ještě je tam pár otázek, co ukáže čas. RT nároky jsou s DLSS, nebo bez? Jaká bude kvalita DLSS? Jak s tím zamíchá plánovaný next-gen patch. CDPR spolupracuje s nVidií, takže TJ náhoda jak se papírové vram nároky vejdou do 10GB x) Jak to poběží na šestijádrech (moc lásky z tabulky nepobraly), jak pomůže HT?

Jinak souhlasím s určitým skepticismem. Není to GTA ani Witcher ani Skyrim ani Red Dead, přesto se hra nevyhne srovnávání a pokud bude v některých aspektech zaostávat, tak lidi začnou pičovat. A celkem oprávněně si můžu říkat, proč auta jezdí hůř, jak v GTA, nebo proč to není hezčí, jak Red Dead, pokud daný případ nastane. Vynucený 1st person navrch.

Jasně, mám to koupený a budu to hrát, ale nechám se překvapit, jestli to opravdu bude nakonec TOP a jestli se dobře poperou se vším, vůči čemu jsem skeptický. Nebo jestli to bude mít úspěch jen díky marketingu a okultním ovcím kolem CDPR.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od spajdr »

Nekde se psalo co od hry muzes a nemuzes ocekavat a co se tyce rizeni aut, tak realisticke rizeni aut opravdu nemame ocekavat :-)

//Baneshee - promaz OT + vydělení diskuze o technické části hry
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Donic »

Je někde nějaká výhodná předprodejní cena na Cyberpunk 2077? Po těch odkladech by snad měl vyjít toho 10.prosince...
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od theedge »

Při tom masivním hype to asi těžko budou předprodávat se slevou ...
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“