SCUM - Survival střílečka

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od blaho »

Survival střílečka SCUM simuluje všechno – krevní tlak, množství vitaminů i počet zubů :roll:

Obrázek
:arrow: https://games.tiscali.cz/preview/surviv ... ubu-311546
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Frostys »

Chtělo by to konečně nějaký hardcore survival. Jsem zvědav.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

SCUM

Příspěvek od Octopuss »

https://scumgame.com/en
https://www.twitch.tv/directory/game/SCUM

Hrajete někdo?
Sice je vidět, že v základu je to naprosto sprostá kopie DayZ, ALE zároveň je to technicky i graficky o světelný roky dál než DayZ, když ho vypustili do EA. A naštěstí je tam taky spousta originálních věcí, takže to tolik nebije do očí, když ty obšlehnutý věci aktivně nehledáte (ale lol, např. školní aktovka, obličej postavy). A "příběh" se mi líbí.

Kupodivu je to i docela přijatelně optimalizovaný. Na EA. Na relativně vysoký detaily mi to v 1080p na Rx 580 jede v průměru okolo 40 fps, někdy trochu pod.
honzicek1982
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2006

Re: SCUM

Příspěvek od honzicek1982 »

Ano hraju.Zatim se ucim co a jak.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: SCUM

Příspěvek od Octopuss »

Ovládání je trochu divný, ale dá se.
Boj je docela problém, zombíci ruší útoky a jsou hrozně rychlí, ale snad to časem zlepší.
honzicek1982
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2006

Re: SCUM

Příspěvek od honzicek1982 »

Tak zrovna zombici mi problem nedelaj.Davam je na pestni souboj.Staci pokazdy uhnout jejich utoku a pak dat par ran a zase uhnout.Nebo po nich hazet sipy.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: SCUM

Příspěvek od blaho »

ja som vcera kupil to Deluxe a dneska požiadal o vratenie money
Absolutne ma to nechytlo
Naposledy upravil(a) blaho dne čtv 13. zář 2018, 13:20, celkem upraveno 1 x.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: SCUM

Příspěvek od Frostys »

Rovněž jsem dal refund. A raději zakoupil "na pohodu" Green Hell :lol:


/edit Walker1134 sloučeno
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Ahoj, hraje někdo nebo to je úplně mrtvá záležitost?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od ToxicTears »

Hraje to dost lidí, prakticky pořád nějaký updaty lezou, takhle by to mělo fungovat. Je to úžasná hra a pořád to jde dopředu, pěkně na tom pracují.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Já právě přemýšlím jestli do toho nejít. Akorát mi není zatím jasná jedna věc a to, zda do singlu jde pozvat hráč jako koop nebo jednoduše v mp najít prázdnej server a tam s kámošem existovat?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od ToxicTears »

Do singlu to nejde samozřejmě. Nicméně je dost officiálních serverů, kde prakticky nikdo skoro není. Takhle to provozujeme asi rok, možná déle. Najdeme prázdný server a tam se najdeme s kolegou a zkoušíme přežít. Je to super oddechovka, dobře u toho pokecáš a dá se tam pořád něco dělat.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Octopuss »

Přijde mi, že to sice má nějakou stabilní hráčskou základnu, ale není moc velká.
Rozhodně to ale vývojáři dělají dobře.

Trochu mě mrzí, že jsem se k tomu stejně jako k DayZ (který nevím jestli už dneska není mrtvý) nakonec nedostal, protože na to nemám čas.
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Tak už jsem pořídil a mám prvních pár hodin za sebou. Vypadá to, že by to mohlo být to co mě baví. Je to teda hodně komplexní, takže chce čas než člověk na všechno přijde. Musím říct, že řešení metabolismu je šílené :D v tom aby se prase vyznalo. Mám takový pocit, že ta hra umí nabídnout v obtížnosti a mechanikách takovou výzvu jakou potřebuji. Nicméně rozhodně to není hra pro každého :)
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od ToxicTears »

Metabolismus moc řešit nemusíš. Sice třeba máš sodík na 2000% ale tak jako dá se to. Samozřejmě všechno tohle od sacharidů, cukrů atd, vychází například kolik toho vydržíš, kolik dokážeš běžet atd. Zajímavý jsou vitamíny, kolik máš zubů atd. Moc super je tam obecná mechanika, crafting.... Je tam super, že když prší, tak ti to jde do oblečení, takže to nasákne vodou a neseš o několik kilo více, takže tolik neuběhneš atd. Jinak dej si pozor na to co máš v ruce a jestli to máš kam dát, už několikrát se mi stalo, že jsem něco přeskakoval, někam lezl a zbraň mi zmizela, respektive jí zahodil, protože jí nešlo nikam dát.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Tak už jsem zabrousil i do MP. Zjistil jsem, že spousta serverů má různá nastavení co se týče Lootu, dronů, poškození které vám dávají "zombíci" atd.....Je pravda, že na nějaké to PVP je ta mapa hodně velká, takže kontaktu je minimum - což trošku vynahrazuje drop, ke kterýmu se všichni sjedou :D

Ještě jednu věc jsem postřehl, kterou jsem nevyzkoušel a moc ji nechápu. Nějaký server měl jakýsi systém ekonomiky?! Peníze..za to si člověk něco kupuje, může prodávat?! Nemáte zkušenost o co jde?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od ToxicTears »

O žádném nevím. klasické body vpravo nahoře jsou vyloženě jenom na respawn a zámky do dveří. Ve hře, ale můžete najít klasické papírové bankovky. Ty v komunitách mohou sloužit jako platidlo, úplně normálně. Vývojáři vyloženě psali, že je to jenom jako doplněk, že to můžeš používat a nebo taky nemusíš.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Tak sem našel asi o co šlo - https://www.gamebotland.com/scumbot
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od Walker »

Nemáte někdo tip na dobrej server a ideálně stabilní? Teď jsem na jednom private servru po 50h skončil protože ho vypli, což dost naštve...... klidně i českej, ale těch je málo
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: SCUM - Survival střílečka

Příspěvek od orgasmic »

Ahoj, hraje někdo? V jakém je hra momentálně stavu?
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“