Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Zdravím,

po několika dotazech tady jsem se nakonec rozhodl, že bude rozumné si pořídit kompletně nový pc. A tak bych potřeboval poradit, zda-li tahle sestava bude stačit na hraní her/práce s grafikou. Hraním her myslím starší hry (rozjet je na high detaily aspoň). Popřípadě bych chtěl poradit s tím, jestli tam je něco navíc, nebo naopak nějaký komponent vyměnit za jiný.

Předem díky všem za tipy a rady.

https://www.czc.cz/253607,233802,293249 ... 30175/kody
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od GaGy »

Když bereš menší základní desku ,tak vezmi i menší case ne ??? .. A nebylo by lepší připlatit za 10400f ?
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

GaGy píše:Když bereš menší základní desku ,tak vezmi i menší case ne ??? .. A nebylo by lepší připlatit za 10400f ?
Já se v HW téměř vůbec nevyznám, proto píšu sem, abych neobjednal špatnou sestavu. Přemýšlel jsem, že bych tam dal 9600kf. A s tou základní deskou- poradil bys mi teda kterou? mám tam ramky 2666mhz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

A rozpočet máš cca jaký?
Určitě jdi do nový generace, socket 1200 a za levno teda ten 10400F. Obecně na hry je lepší vzít o trochu slabší procesor (ale stále dost slušný), než slabou grafiku... Minimálně by to chtělo nějakou 1650S, ta je jen o trochu dražší, ale výrazně výkonnější, problém ale bude jí sehnat dneska no...
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:A rozpočet máš cca jaký?
Určitě jdi do nový generace, socket 1200 a za levno teda ten 10400F. Obecně na hry je lepší vzít o trochu slabší procesor (ale stále dost slušný), než slabou grafiku... Minimálně by to chtělo nějakou 1650S, ta je jen o trochu dražší, ale výrazně výkonnější, problém ale bude jí sehnat dneska no...
rozpočet mám cca 18 tisic

teď jsem hledal tu 1650 super, ale bohužel vůbec nikde nevím, a nevím, jakou jinou bych ji mohl nahradit

+ jsem aktualizoval sestavu https://www.czc.cz/291203,288589,266978 ... 93263/kody
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

To je právě ten problém dneska no, je třeba koukat často na eshopy a tam kde se objeví aspoň nějaký termín dodání a za normání cenu, tak objednat...
Co se týče provedení, tak 1650S má hodně malou potřebu, takže se není třeba bát ani verze s jedním větrákem. Samozřejmě to záleží na tobě, když už máš doma 1050ti tak vracet to žejo je zas taky otrava...
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:To je právě ten problém dneska no, je třeba koukat často na eshopy a tam kde se objeví aspoň nějaký termín dodání a za normání cenu, tak objednat...
Co se týče provedení, tak 1650S má hodně malou potřebu, takže se není třeba bát ani verze s jedním větrákem. Samozřejmě to záleží na tobě, když už máš doma 1050ti tak vracet to žejo je zas taky otrava...
Je to otrava no, ale co se dá dělat. Já počítal jen s upgradem GPU, ale nestíhá ji CPU, takže je úplně zbytečná, tudíž jsem se rozhodl koupit komplet novej PC. Takže ji nejspíš vrátím, mezitím objednám novej PC bez gpu, dám do něj starou GPU a budu čekat, než se někde objeví nějaká super gpu.
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:To je právě ten problém dneska no, je třeba koukat často na eshopy a tam kde se objeví aspoň nějaký termín dodání a za normání cenu, tak objednat...
Co se týče provedení, tak 1650S má hodně malou potřebu, takže se není třeba bát ani verze s jedním větrákem. Samozřejmě to záleží na tobě, když už máš doma 1050ti tak vracet to žejo je zas taky otrava...
Ještě mě napadlo, jestli by nestačila třeba ta 1650 4GB (nebo 6GB) s jedním větrákem.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

No asi lepší než drátem do oka že, je asi o třetinu lepší než ta 1050ti (většinu nových her na nějaké medium/high na 60 fps to asi dá, kromě těch extrémně náročných samozřejmě, cyberpunk třeba nedá na full HD ani na low), 6GB se teda nedělala, ale dělaj se dvě verze, jedna má rychlejší paměti, asi myslíš to.
1650S oproti ní má ještě cca další třetinu výkonu, ale pokud je skladem normální a chceš to hned, tak vem to no.

Zbytek sestavy mi příjde jinak ok, jen teda zdroj bych dal ten původní bequiet, pokud neplánuješ brzo větší upgrade tak to v pohodě zvládne 400W verze a na pamětech se dá něco ušetřit, nějaké obyč 3200 CL16 za 17 stovek ti poslouží stejně (na netaktovacím intelu stejně rychlé paměti nevyužiješ, rychlost tam je omezená), ale samozřejmě bys přišel o rgb žejo, pokud je to pro tebe podstatné.
Naposledy upravil(a) Atapi dne čtv 14. led 2021, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:No asi lepší než drátem do oka že, je asi o třetinu lepší než ta 1050ti (většinu nových her na nějaké medium/high na 60 fps to asi dá, kromě těch extrémně náročných samozřejmě, cyberpunk třeba nedá na full HD ani na low), 6GB se teda nedělala, ale dělaj se dvě verze, jedna má rychlejší paměti, asi myslíš to.
1650S oproti ní má ještě cca další třetinu výkonu, ale pokud je skladem normální a chceš to hned, tak vem to no.

Zbytek sestavy mi příjde jinak ok, jen teda zdroj bych dal ten původní bequiet, pokud neplánuješ brzo větší upgrade tak to v pohodě zvládne 400W verze a na pamětech se dá něco ušetřit, nějaké obyč 3200 CL16 za 17 stovek ti poslouží stejně (na netaktovacím intelu stejně rychlé paměti nevyužiješ, rychlost tam je omezená), ale samozřejmě bys přišel o rgb žejo, pokud je to pro tebe podstatné.
Furt tak nějak brouzdám po netu a našel jsem 1060 3GB (3 tisíce) a 1060 6GB (5 tisíc) a přemyšlím nad tou 3GB (pokud by nebylo potřeba koupit 6GB - nevyznám se). Protože to už by se vyplatilo víc si koupit tu 1060 3GB, než tu 1650 + je levnější. Jinak díky za radu se zdrojem a pamětmi.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

No 3 tisíce je docela levný, to je bazar? Jinak za to se vyplatí a novou bych bral, je sice celkově slabší než 6 GB verze, ale za tu cenu v pohodě (stále je i ta 3G výrazně lepší než 1050ti). Kdyby stály podobně ale tak ti řeknu že dneska vem samozřejmě už 6 GB, protože 3 GB často nestačí, ale ještě to není taková tragedie (sám teď mám v PC zrovna 1060 3G a čekám než bude něco normální do 10 tisíc skladem, 3060 12GB nebo RX6700, ale na to budu čekat ještě minimálně měsíc nebo dva, takže to pro tebe asi varianta není).
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:No 3 tisíce je docela levný, to je bazar? Jinak za to se vyplatí a novou bych bral, je sice celkově slabší než 6 GB verze, ale za tu cenu v pohodě (stále je i ta 3G výrazně lepší než 1050ti). Kdyby stály podobně ale tak ti řeknu že dneska vem samozřejmě už 6 GB, protože 3 GB často nestačí, ale ještě to není taková tragedie (sám teď mám v PC zrovna 1060 3G).
Ano, oboje jsou bazarovky. Ta 3GB je za 3 tisíce a ta 6GB za 5 tisíc. Jinak teda aktualizoval jsem snad už naposledy sestavu na czc, tak se prosím mrkni, jestli je to všechno v pořádku (odečti tu grafiku, nešlo to "objednat" bez grafiky).

Ještě jsem se chtěl teda rovnou zeptat, jestli by 3GB nestačila na hry typu CSGO, League of Legends, Valorant, Far cry 4/5 (podle mě takovéhle hry tu paměť nebudou až tak moc využívat ne?)

https://www.czc.cz/291203,288589,266978 ... 86413/kody
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od -Vladimir- »

Co GTX 1060-6 za 3,4K? https://pc.bazos.cz/inzerat/129041798/c ... ix-8gb.php nelekněte se názvu na odkazu.
ignorelist: Stratos (již trvale)
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

-Vladimir- píše:Co GTX 1060-6 za 3,4K? https://pc.bazos.cz/inzerat/129041798/c ... ix-8gb.php nelekněte se názvu na odkazu.
Díky moc za doporučení. Napsal jsem mu email.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

Za mě sestava v poho a jo na tyhle věci ti i ta 3G stačit bude, hlavně na ty onlinovky co jsi vypsal je úplně v pohodě a ostatní hry na nějaké normální detaily (medium/high) taky. Jen prostě v novinkách tomu dochází dech no (teď třeba hraju dual universe, blbě optimalizovaná hra a fps mám mnohdy i pod 20, Fallout 76 mám na medium a i tak to padá pod 60 atd., cyberpunk ani nezkouším, co koukám tak stabilně nad 60 bych se s normálním nastavením nedostal a hnusný to hrát nebudu :lol: ).
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:Za mě sestava v poho a jo na tyhle věci ti i ta 3G stačit bude, hlavně na ty onlinovky co jsi vypsal je úplně v pohodě a ostatní hry na nějaké normální detaily (medium/high) taky. Jen prostě v novinkách tomu dochází dech no (teď třeba hraju dual universe, blbě optimalizovaná hra a fps mám mnohdy i pod 20, Fallout 76 mám na medium a i tak to padá pod 60 atd.).
Jak kolega poslal tu 6GB za 3 400, tak vezmu spíše tu. Já nemám v plánu hrát nějaké nové singleplayerovky. Jsem spíš na online hry a tam mi můj PC moc nestačí (dá se to hrát, ale občas to dropuje FPS i pod 60) + si chci pořídit monitor víc jak 60Hz.

Jinak díky moc za pomoc se sestavou.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od Atapi »

Tak ať to výjde s bazošem teda. :wink:
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:Tak ať to výjde s bazošem teda. :wink:
Mám z toho trochu strach, ale snad to bude v pohodě. Díky moc.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od -Vladimir- »

Kdyžtak lepší je osobní odběr, zvlášť na tyhle první krůčky...
ignorelist: Stratos (již trvale)
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: Nová PC sestava - tipy a rady s komponenty

Příspěvek od dopeE »

-Vladimir- píše:Kdyžtak lepší je osobní odběr, zvlášť na tyhle první krůčky...
Bohužel bydlí moc daleko, takže zvolím riskantní možnost. Vezmu to na dobírku a hned na poště se podívám do krabice.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“