RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Trek píše:GS edice od Gainward je golden sample, čili právě ten lepší kus.
Arnie má to co maj lidi normálně, průměr za 22-23k.
Podle mě je ale divný, že máš Pwr při 90% spotřebě, to nechápu, to musí bejt tím vbiosem. Přes Pwr vlak nejede. Ty v MSI Afterburneru můžeš šoupat power limitem?
Power limit mam na 100 a nemohu s ním hýbat, respektive mohu ale jen směrem dolů.
msi.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hastala vista BABY !!!
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Vypadá to, že nejsem sám kdo se potýká se stejným problémem jako já a řeší to. Aspoň nejsem sám, podle mě to bude něco v tom novém biosu co jsem flashoval, gigabyte to musel nějak omezit.

https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... power_cap/

Tady to řeší také a dokonce má stejný zdroj jako já, že by to nakonec možná bylo tím zdrojem ?

https://www.reddit.com/r/gigabytegaming ... ing_power/
Hastala vista BABY !!!
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Trek »

To je divný, protože power limit máš na 100% a gpu-z ti ukazuje TDP 370W, což není možný, nemá mít ta karta TDP 320W? Asi blbej VBIOS nějak pomotaný ty čísla.
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Trek píše:To je divný, protože power limit máš na 100% a gpu-z ti ukazuje TDP 370W, což není možný, nemá mít ta karta TDP 320W? Asi blbej VBIOS nějak pomotaný ty čísla.

Aorus master ma mít právě tech 370 W :(
Hastala vista BABY !!!
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od spajdr »

Arnie co ten Quake II RTX, je i shareware demo, kolik ti to zere pri zatezi max? checkuj to pres HWINFO64 radsi.
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od DoctorD »

Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

DoctorD píše:Tak si zkus flashnout BIOS
https://www.techpowerup.com/vgabios/?ar ... ze=&since=
Napadlo mě to, ale biosy jsou na kartě dva a nevím jestli ten co je v odkazu je pro silent nebo oc mod, predpokladam ze oc.
Hastala vista BABY !!!
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

spajdr píše:Arnie co ten Quake II RTX, je i shareware demo, kolik ti to zere pri zatezi max? checkuj to pres HWINFO64 radsi.
Stahnu a vyzkousim, kouknu jak na hwmonitor tak hwinfo.
Hastala vista BABY !!!
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Trek »

Co jsem si pogoogloval, tak to vypadá, že s tímhle problémem u Gigabyte (i další výrobci) maj lidi problém, Gigabyte asi lže s tím 370W a nějak to omezili z důvodu stability se domnívám.

Pakliže se ti v žádný hře nebo testu nepodaří dosáhnout aspoň na chvíli 99% TDP tak je to sprostota od Gigabyte, protože jsi zaplatil prémiovou cenu v očekávání výkonu navýšeného na úroveň při odběru 370W.

Co webwalker testoval aorus xtreme, tak tam má v tom videu GPU spotřebu a tam to funguje ok, prostě jede na těch 370W.
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Trek píše:Co jsem si pogoogloval, tak to vypadá, že s tímhle problémem u Gigabyte (i další výrobci) maj lidi problém, Gigabyte asi lže s tím 370W a nějak to omezili z důvodu stability se domnívám.

Pakliže se ti v žádný hře nebo testu nepodaří dosáhnout aspoň na chvíli 99% TDP tak je to sprostota od Gigabyte, protože jsi zaplatil prémiovou cenu v očekávání výkonu navýšeného na úroveň při odběru 370W.

Co webwalker testoval aorus xtreme, tak tam má v tom videu GPU spotřebu a tam to funguje ok, prostě jede na těch 370W.
Je to tak, jak píšeš. Od doby co mám kartu se mi nepodařilo ani jednou vytáhnout TDP na více než 93% a to jen v krátké špičce jinak se neustále drží na 90% TDP při 100 % zatížení, v Quake II RTX to samé. Při těch 90% TDP má maximální odběr podle hwinfo max 340 W. Takže jsem si připlatil za kartu, ketá má stejný, možná i horší výkon nežli šunt od MSI jménem Ventus , jen mám za ten extra příplatek na kartě posraný LCD display, který stejně nevidím, protože nemám průhlednou bočnici u case :D . Každopádně to je pěkný podraz na zákazníka od gigabyte, a na dlouhou dobu jsem skončil s nakupováním HW od této značky.
Hastala vista BABY !!!
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od dexterav »

tak pozor niekdy je 100% už posunutý PL, tj nie 320 ako je pre 3080 ale napr 350W
takže ked ti ide na 90% ide na základnom PL ak by to bol tento prípad
záleží na výrobcovi
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
xenon04
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2020
Bydliště: Teplice

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od xenon04 »

mě stressne kartu nejvíc FurMark, mám nastavený 112% power limit a karta má dle specifikace strop 270W, tam jí dostanu, i když neboostuje max frekvence
ve hrách i jiných benchmarcích zase boostuje daleko víc, ale nedosáhne na limit viz obr
zkus jí potrápit v tom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen 7 5800X | ASUS ROG STRIX B550-E GAMING | G.SKILL Trident Z 32GB DDR4@3800 MHz CL16 | NOCTUA NH-D15 black | SEASONIC Focus GX 750 Gold
ASUS TUF RTX 3070 OC | SAMSUNG 970 EVO 1TB + SEAGATE Barracuda 3TB | FD Meshify 2 Light TG Black | AOC 32" + HP 24" | HARMAN/KARDON SoundSticks III
MaestroBaron
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2012

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od MaestroBaron »

Byl by jste někdo hodný a poradil mě zda i moje karta má stejný ,,problém", moc se v tom nevyznám. Mám Aorus 3080 xtreme. V Timer Spy mám graphics score 18565 a TDP při měření v tom programu GPU-Z to ukazuje max 103,6 %. Má to takto být, nebo je to špatně ?

Děkuju
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Trek »

MaestroBaron přišel jsi pomučit Arnieho a nasypat trochu soli do jeho ran? :lol:
Jinak to máš v pořádku.
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Able2fly »

Auros master a extreme jsou rozdílné verze. Master má 2x8pin - Extreme má 3x8pin. Extreme tudíž zvládne kartu více nakrmit, tudíž karta dosáhne i na vyšší skore.

@Arnie Zkoušel si jiný BIOS? Např ten ASUS TUF performance?
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Trek píše:MaestroBaron přišel jsi pomučit Arnieho a nasypat trochu soli do jeho ran? :lol:
Jinak to máš v pořádku.
Přesně jak píšeš, akorát mě ještě více nasral :D
Hastala vista BABY !!!
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Able2fly píše:Auros master a extreme jsou rozdílné verze. Master má 2x8pin - Extreme má 3x8pin. Extreme tudíž zvládne kartu více nakrmit, tudíž karta dosáhne i na vyšší skore.

@Arnie Zkoušel si jiný BIOS? Např ten ASUS TUF performance?
Bios jsem zkoušel včera flashnout , ale ten původní co tam byl tedy F1, bohužel výsledek stejný :( Teď jsem došel domů, tak zkusím to prohnat ještě tím furmarkem a kouknout jak se karta chová.
Hastala vista BABY !!!
Arnie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2004

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Arnie »

Tak ve furmarku se TDP nedostane ani na těch 90% drží se kolem 86 % :? . Max boost 1965 Mhz . Asi to s tou kartou vzdavam, mám holt nějakého zmetka. Ještě zkusím jak bude nálada ten bios od asusu, ale moc nedoufám, že se tím něco vyřeší. Škoda, že nebyla skladem ta extreme, kdybych to věděl co je to za pomalého šneka, vezmu mnohem levnější :(

Bez názvu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hastala vista BABY !!!
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Trek »

Hele šneka nemáš, gpu score kolem těch 17300 je nejčetnější hodnota v 3dmark timespy výsledcích. 18000 gpu score po přetaktu je takovej nadprůměr.

Ano měl jsi mít 18k stock a 18500 přetakt, takže máš o pár procent horší kartu než by se dalo čekat, dle marketingu.

Jinak máš naprosto totožný výsedky jako já s mojí kolotočářskou Inno3D.
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: RTX 3080 Aorus Master problém s TDP jen max. 90%

Příspěvek od Able2fly »

Neřešil bych jestli je to šnek, to je prostě silicon lottery. Řešil bych, jak je možný, že karta co má mít TDP 370w si ty watty nedokáže vzít. Podle těch Reddit postu Arnie neni jedinej. To opravdu vypadá na nějaký problem ze strany Gigabytu.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“