SnowRunner

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

SnowRunner

Příspěvek od Swat »

Docela se divím, že ještě není založený thread. Pokračování Spintires a MudRunner. Naprosto mě tyhle věci pohltily. O Spintires jsem věděl celý ty roky, ale nějak jsem se k tomu prostě nedostal, pořád jsem si říkal, že mám ETS/ATS. Nedávno jsem byl u bratránka, kterej měl nainstalovaný Spintires, tak jsem to zkusil a po příjezdu domů okamžitě koupil vč. všech dlc :lol: Jako pro fandu techniky a všeho, co má motor, to pro mě byla bomba. Po dohrání prvního dílu jsem okamžitě zakoupil MudRunnera, projel všechny mapy a nakonec jsem bez váhání koupil SnowRunner vč. season passu.

Někomu se to bude zdát až úchylný, ale naprosto mě to přikovalo ke kompu. Jak říkám, mám rád všechno, co vrčí, náklaďáky především. Předesílám, že lidi, který nemají trpělivost by na to vůbec neměli šahat, jinak vylítnou z kůže :lol:

Každopádně třetí díl jde o značnej kus dál, než předchůdci. Je to stále převoz z bodu A do bodu B, ale už ne pouze dříví, vozej se i jiný materiály. Jsem v první mapě (Michigan) a zatím to vypadá, že je to svázanější v tom smyslu, že se spíš vyplatí se držet silnice (pokud se to tak někdy dá nazvat) vzhledem k členitosti terénu a hustoty porostu. Je to ale dobře, jelikož odpádá tápání mezi stromama při průzkumu mapy.

Zdaleka největším skokem je ale možnost rekonstrukce určitých částí mapy (stavba mostu, oprava silnice), z čehož pak plyne snažší průjezd danou oblastí. K tomu je samozřejmě třeba navézt materiál, je k tomu zapotřebí auto, který to zvládne atd. V tomhle dílu je už na některý úkoly potřeba mít určitej driver's level - nazval bych to rpgčkem s autama. Možností vylepšení jsou mraky, každá úprava je v terénu okamžitě znát. Ale hlavně je tu všudypřítomnej pocit satisfakce z čehokoliv, co člověk udělá, nebo splní. Předchozí díly byly víceméně výzvy a finální převoz dřeva z A do B bylo vyústění hráčova úsilí. Tady jsou i drobný příběhy, kdy člověku napíšou proč něco někam veze a celkovej feel 'z toho, že někam jedu a něco tam vezu' je mnohem intenzivnější. Pro lidi, co maj rádi ETS/ATS je tohle povinnost. Lidem, co nemají vztah k technice, tohle vůbec nic neřekne.

Recenze:

https://games.tiscali.cz/recenze/snowru ... nze-343384

https://www.youtube.com/watch?v=OQZOvTHTd08
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
cormack
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO

Re: SnowRunner

Příspěvek od cormack »

Zdar,
mluvíš mi přímo z duše!
Já osobně hraji všechny tři: Spintires, MudRunner a SnowRunner. To, co mi chybělo u prvních dvou, SnowRunner vlastně přidává. Jedná se o vylepšování aut - možnost zakoupení lepších pneumatik, motoru, uzávěrky, atd. Tím je SnowRunner hodně vpředu, protože třeba pneu mají obrovský vliv na průjezdnost v blátě, atd (cože je logický).
Dále samotný příběh hry je tady pestřejší. Už to není jen "Klády a pila", ale třeba přeprava nadměrného materiálu, atd.
Pro velký kluky super hra.
Třeba se tento thread rozroste, hra si to zaslouží.
1. CPU: Ryzen 2600
2. THREADRIPPER 1900X
3. Ryzen 1200
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: SnowRunner

Příspěvek od Octopuss »

Díky nějaký slevě jsem Snowrunner koupil. Obě předchozí hry byly kompletní fail.

Grafika super, fps dobrý, ale ta kamera. Jako by měla nějakou akceleraci, tzn. nepohybuje se konstatní rychlostí, ale v závislosti na rychlosti pohybu myši.
Je to normální? Jestli jo, bude refund, protože se mi z toho normálně motá hlava.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od HEAD »

Paradni hra.Uz par dni na ni dost ulitavam a nemuzu se od toho odtrhnout :D
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: SnowRunner

Příspěvek od Frostys »

Hrajeme s kámošema celkem často. Ale je to občas lehce zabugované a fyzika aut mi přišla lepší v předchozích dílech. Ve Snowrunneru je všechno strašně uskákané.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
cormack
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO

Re: SnowRunner

Příspěvek od cormack »

Octopuss píše:Díky nějaký slevě jsem Snowrunner koupil. Obě předchozí hry byly kompletní fail.

Grafika super, fps dobrý, ale ta kamera. Jako by měla nějakou akceleraci, tzn. nepohybuje se konstatní rychlostí, ale v závislosti na rychlosti pohybu myši.
Je to normální? Jestli jo, bude refund, protože se mi z toho normálně motá hlava.
Hraji, respektive jsem hrál, všechny 3 generace a problém s kamerou byl hlavně u první. Snowrunner ji má celkem v pohodě. Dá se na ni zvyknout.
1. CPU: Ryzen 2600
2. THREADRIPPER 1900X
3. Ryzen 1200
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od ToxicTears »

Myš mi pracuje úplně v pohodě, ani pomalá ani rychlá a myslím, že se to dá nastavit v nastavení hry.

jinak původní díly byly v pohodě hlavně ze stránky, že to bylo něco nového, ale ano, bylo to takové mdlé. Nicméně to mělo potenciál. Dvojka byla vylepšená jednička s tím ,že už to uměli u multiUSB, což bylo super, ale zase dost bugů a velmi špatná implementace modů.

Snowrunner je ale úplně jinde. Vylepšení aut, zajímavé úkoly, mapy vypadají moc pěkně. Ano občas to je trochu uskákané, člověk si musí dát pozor na ty hrboly. Ze začátku na silničních pneumatikách to bylo slušný peklo a jsem velice rád, že jsem měl s sebou kolegu. Nějak nechápu jak to někdo může hrát sám, to snad ani nejde udělat. Máme nahráno 52% z Michiganu a to za nějakých 30 hodin. Za ty 200 co to stálo na Epicu je tohle super hra. jen škoda, že tu nejde multiUSB :/ takže to musím hrát na klávesnici.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: SnowRunner

Příspěvek od Octopuss »

cormack píše:
Octopuss píše:Díky nějaký slevě jsem Snowrunner koupil. Obě předchozí hry byly kompletní fail.

Grafika super, fps dobrý, ale ta kamera. Jako by měla nějakou akceleraci, tzn. nepohybuje se konstatní rychlostí, ale v závislosti na rychlosti pohybu myši.
Je to normální? Jestli jo, bude refund, protože se mi z toho normálně motá hlava.
Hraji, respektive jsem hrál, všechny 3 generace a problém s kamerou byl hlavně u první. Snowrunner ji má celkem v pohodě. Dá se na ni zvyknout.
První díl byl šílenej, to se nedalo.
Tady je kamera jako taková v pohodě, ale ta akcelerace myši to úplně kurví. Nenapadlo by mě, že tohle někdo natvrdo nacpe do softwaru, když výrobci herních myší se už roky a roky chlubí, že jejich produkty jsou bez akcelerace/smoothingu a podobně.
cormack
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO

Re: SnowRunner

Příspěvek od cormack »

Co se týká té kamery-myši. Možná někomu pomůže nastavit v nastavení videa na "Bez rámečku". U mne došlo ke "zklidnění" a vyhlazení. Tak to můžete zkusit.
1. CPU: Ryzen 2600
2. THREADRIPPER 1900X
3. Ryzen 1200
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od HEAD »

Jakej nakladak je nejlepsi do zacatku v michiganu?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od ToxicTears »

Jezdil jsem úplný základ ten Fletstar, jenom je na to potřeba udělat pár úkolů a hlavně najít nějaký vylepšení na mapě, nejlépe na obou. Potom dostaneš zvýšený podvozek, AWD a pak i diferenciál. Jezdíme s ním pořád i po 30 hodinách a v pohodě. na 6 úrovni dostaneš lepší pneumatiky a hned je to znát a na 8. úrovni už dostaneš do bahna. Dá se to, ale ten začátek je trochu porod.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: SnowRunner

Příspěvek od Frostys »

International paystar je dost v pohodě. Stojí asi okolo 80k
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: SnowRunner

Příspěvek od Swat »

Tady se to nějak rozjelo a je to dobře, protože je to boží hra. Mě Epic hlásí, že jsem to hrál 12 dní a 13 hodin :roll: Kamera a myš naprosto v pohodě, zdaleka nejhorší kamera byla v prvních Spintires (mj. lze v menu hry zapnout, kdo by po ní 'zatoužil'), nicméně po všech updatech je i ve Spintires kamera naprosto v pohodě.

No ty začátky jsou tuhý, tam je člověk rád, že má na autě uzávěrku diferenciálu, ale v bahně stejně konečná. Bez uzávěrky a náhonu na všechno jsou těžší terény bez šance, resp. i když to člověk na autě má, tak potom vstupují do hry pneumatiky. A s takovejma all terrain tyres se do bláta taky moc pustit nedá. Jinak kdo jste teď začal, tak Michigan je takový zahřívací kolo. Ty dlc jsou dobrý peklo - Kola Peninsula a teď jedu Yukon... tam už to chce i trochu rozvrhnout trasu, než se člověk někam vrhne, jinak konečná. Ale líbí se mi, jak to mají hezky odstupňovaný co se týká obtížnosti terénu a dostupnosti aut. Naprosto zásadní je hledat ty upgrady.

Po tý době co to hraju mi vadí snad jen celkově prázdný svět - chtěl bych vidět třeba dělníky v terénu, opraváře, nějaký random events v podobě vyproštění auta lanem, o potkávání jiných aut ani nemluvě, ale to nevím, jestli by to bylo hratelný, každopádně celkovou atmosféru by to hodně nakoplo. Ale jinak už teď můžu říct, že Spintires, Mudrunner a Snowrunner se staly mými srdcovkami.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: SnowRunner

Příspěvek od Fox_25 »

Mě zase chybí možnost vystoupení z auta a všechno s tím spojené, jako normální tankování, manuální uchycení navijáku, nebo si prostě vylézt po žebříku na auto a kochat se krajinou, to samé s vyhlídkovou věží. Hra je to dobrá, ale tohle alespoň u mě sráží laťku dolů.

Kamera není úplně ok, děsně plave a FOV je dost mimo. Kvůli převodovce musím mít citlivější myš a pak se blbě rozhlíží z kabiny a ani tak změna režimů převodovky nefunguje dobře. S tím souvisí další věc, stačí zmáčknout esc a zruší se rozhlížení myší které potom sem tam nejde zapnout vůbec a nebo s velkou časovou prodlevou. Naopak když zapnu funkce tak se rozhlížení myší nezruší.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: SnowRunner

Příspěvek od Swat »

Osobně bych celej systém řazení uvítal komplexnější, než je ve hře. Chápu, že pro zachování hratelnosti to nastavili takhle, ale chtělo by to nějakej hardcore mode s klasickou vícestupňovou převodovkou. V ETS/ATS jedu manuální řazení a těch 12/16/18 kvaltů značně umocňuje pocit z jízdy, záběru v kopcích s danou tíhou nákladu atd.
Naposledy upravil(a) Swat dne úte 26. led 2021, 13:21, celkem upraveno 1 x.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: SnowRunner

Příspěvek od Frostys »

Fox_25 píše:Mě zase chybí možnost vystoupení z auta a všechno s tím spojené, jako normální tankování, manuální uchycení navijáku, nebo si prostě vylézt po žebříku na auto a kochat se krajinou, to samé s vyhlídkovou věží. Hra je to dobrá, ale tohle alespoň u mě sráží laťku dolů.
Ty vole kdybych musel 30x vylézt z auta, než bych vyjel jeden zabahněný kopec, tak bych to asi nehrál :lol:

Živější svět bych si ale uměl představit, taky mě to napadlo. Města zejí prázdnotou, žádná doprava, žádní lidi, žádní dělníci na stavbě. Bylo by fajn se muset občas někomu někde vyhnout atd.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: SnowRunner

Příspěvek od Fox_25 »

Však neříkám že pokud by byl manuální naviják že by se měl zrušit původní systém, ale takhle mi to přijde příliš arkádovité a na polovině cesty.
Třeba nemožnost hodit na zadní sedadlo a nebo na sedadlo spolujezdce kanystr s palivem, místo toho můžu na auto lepit nálepky a jiné kraviny.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: SnowRunner

Příspěvek od Octopuss »

Ona ta hra je asi spíš myšlená pro víc lidí najednou než solo, co tak koukám na Twitch.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od HEAD »

Ta prvni mapa v michiganu byla celkem v pohode, ale ted jsem asi hodinu vyprostoval White Western Star 4964 na druhe mape pac jsem ho musel dovlict pres pulku mapy :lol:
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: SnowRunner

Příspěvek od HEAD »

Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“