Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce START

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce START

Příspěvek od Jey »

Instaloval jsem na 2 počítače u známých Windows 10, jednalo se o již aktualizovanou verzi, instalace 20H2. Na jednom PC je vše v pořádku, na druhém je zhruba třetina položek v nabídce START nepřeložená. Když ty programy zkusím spustit, tak jsou anglicky.

Zkoušel jsem poprvé dát Češtinu hned po instalaci přes stažení z WU. Poté jsem zkusil druhou instalaci a Češtinu zkusil dát až nakonec po instalaci všech updatů z WU a pro jistotu jsem vypnul Nástroj řízení uživatelských účtů, v obou případech jako admin.

Instalační médium je v angličtině, Češtinu jsem dával přes stažení z WU.

Obrázek

Je mi opravdu divné, že na jednom PC je nabídka START kompletně přeložená a na druhém tak ze třetiny. Updaty už by měly být všechny stažené. Zkoušel jsem logout, logon, restart, atd. Mám tomu dát ještě šanci, že by si to Windows samy dopřeložily? Nevím, jak přesně to probíhalo na tom prvním PC, jestli tam byla Čeština všude hned, nebo zda se položky nabídky START časem upravily.

Děkuji
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od killerek »

Jenom takovy blby dotaz. Proc teda rovnou neinstalujes z CZ media, ktere dost rychle na flashce vytvoris pomoci MS toolu?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od zsdx »

Protoze si rad hraje.
Na stolnim FSC s puvodne DE Win je taky po instalaci langpacku cast neprelozena, na novem ntb HP bez moznosti vyberu CZ WIn po instalaci EN + langpack prelozeno vse.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Jey »

Jde o to, že stejná instalace je na jednom PC po doinstalování Češtiny plně přeložená a na druhém PC ne, což bych rád napravil. V instalačce jsou už zahrnuté všechny updaty někdy do konce zimy tohoto roku, stahuje si jen ovladače, které tam nejsou.

Dá se do ní Čeština nějak integrovat? Samozřejmě znám nLite, to je na dlouho. MS tool neznám, upraví mi moji instalačku?

Nejsem si jistý, zda na tom PC, kde je Windows kompletně přeložený, byl tak už od začátku. Dost možná se to "dopřeložilo" až po čase. Ale jak píšu, stoprocentně to bohužel nevím. Bohužel mě ani momentálně nenapadá jak tuto akci manuálně spustit.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od killerek »

Asi takhle je to jednoduche a pri kazdem vytvoreni to stahuje aktualni build Win10:
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Krteq »

Jedná se o to samé PC kde jsi nabořil GPT formát odstraněním recovery a MSR parititons?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Jey »

To mě taky napadlo. Teď jsem dělal přeinstalaci, ale nejsem si jistý, že jsem ty dvě partitiony nesmazal dřív.
Určitě si to ještě vyzkouším bez odstranění obou partition, ale jinak se o tom běžně píše, že to je známý bug.

Případně vytvořím instalačku v tom MS tool, to bude asi nejjednodušší, Čeština se tam dá integrovat.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od killerek »

Cestinu tam neintegrujes. Ty si proste zvolis v jake jazykove mutaci se ta instalacka vytvori ...
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Jey »

Jo to jsem myslel, jen jsem to špatně napsal. Už jsem ten MS tool zkoušel, instalačku vytvoří v pohodě, jen jsem ji zatím nepoužil.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Jey »

Tak teď na ten disk koukám v Partition MiniTool a ty partitiony tam pořád jsou, ještě jsem je nestihl smazat.
Takže problém bude ve Windows samotných, nebo v té instalačce. Už si připravuju instalačku pomocí MS tool.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 - nepřeložené položky (programy) v nabídce ST

Příspěvek od Jey »

Takže, díky za radu, použil jsem nejnovější MS tool verze 21H1 a Windows 10 mám kompletně přeložené.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“